לעצב גבות מושלמות מבלי לצאת מהבית

על האבולוציה שעברו הגבות הנשיות משחר ההיסטוריה מישהו עוד יעשה סדרה סטייל "היה היה". החל מגילוח טוטאלי בתקופת הרנסנס, דרך שנות העשרים של המאה העשרים, בה הן צוירו כחצי עיגול כדי לשוות מראה תמים וילדותי לנשים הנעריות של תקופת הצ'רלסטון ועד למהפך הברוק שילדסי, במראה הגבות הפרועות והעבותות של שנות השמונים באותה המאה. בכלל, אם יש משהו שיכול לתמצת לכדי משפט אחד את יחסי האהבה-שנאה שיש לנשים עם פס השיער הזה מעל לעיניים שלהן, הרי שזה המם הגאוני הזה:

 

 

עוד באון לייף: 

 

גם חוקרי התנהגות ואדם הפנימו מזמן שהגבות משמעותיות לפנים האנושיות. הן למעשה אלו שמכתיבות את הרושם הראשוני לגבי ההבעה של האדם העומד מולנו – האם הוא "מתפלא", "כעוס" או אפילו "לעגני" למראה.

 

בתחום היופי והאסתטיקה, אם לפני כעשור היה תחום עיצוב הגבות שמור רק לבעלי מקצוע שעסקו בהסרת שיער וקוסמטיקה כללית, הרי שבשנים האחרונות הצטרפו גם חברות האיפור למשחק, תוך כדי הבנה כי הן חייבות לתת מענה למתאפרת הממוצעת מן השורה אשר חפצה להשיג "טוטאל לוק" איפורי, כשהכנת וסידור הגבות מהווה חלק הכרחי ממנו.

היום, כאמור, יש חזרה לשורשים (תרתי משמע) ולמראה גבות מלאות ועבות, אם כי מסודרות למשעי. אבל מה יעשו אלו שבצעירותן מרטו את עצמן לדעת וכעת נותרו קרחות מכאן ומכאן? ובכן, בטור הזה אנסה לתת לכולן מענה ולעשות קצת סדר בדברים.

 

מהי צורת הגבה האידאלית?

האם יש בכלל "חיה" כזו? כן. בערך. 

צורת הגבה האידאלית בעשור האחרון היא כצורת כנף השחף. נשמע פיוטי לאללה, אבל בעקרון קל למדי ליישום: טכנית-קו הגבה האידאלי אמור להתחיל במקביל לזווית העין הפנימית (באזור האף) ולהסתיים בהמשך הקו הדמיוני המחבר בין כנף האף החיצונית לזווית העין החיצונית. את כל שטח הגבה הזה נחלק בדמיון לשלושה שלישים, כשזווית הגבה המחמיאה ביותר והקלאסית למראה, אמורה להתחיל באזור ה-2/3.

הסתבכתן? הציצו בצילום כאן, שם תראו זאת מעשית.

 

צילום ואיפור: יעל יעקבי

 

ככלל, אני ממליצה המלצה חמה ללכת, לפחות בפעם הראשונה, לאיש מקצוע המתמחה בהתאמת צורת הגבה לפנים. מקצוען כזה ידע לשקלל את כל הפרמטרים הרצויים למראה גבה שיחמיא אופטימלית לצורת הפנים שלכן. לאחר העיצוב הראשוני, כל מה שתצטרכו לעשות כדי לתחזק את צורת הגבה הוא רק "ניקוי" שיערות סוררות על בסיס תקופתי.

 

אילו מוצרי גבות קיימים לרשותנו והאם כלל הנשים המתאפרות זקוקות למוצר כזה בכלל? לטעמי-כן. מעטות מאד הנשים אשר ניחנו בגבות אידאליות, כאלה שלא זקוקות לשום שיפצור קטן בתהליך איפור הפנים.

מוצרי הגבות בשוק המסחרי מתרכזים לשלושה סוגים עיקריים והם אלה שאמורים לתת לכן מענה מקיף, לכל אספקט אפשרי של טיפול בגבות. להלן, מוצרים למילוי, מוצרים לסידור ומוצרי תחזוקה.

 

מוצרים למילוי:

אלה מוצרים מהסוג שאמור למלא ולצבוע גבות חסרות, כאלו שנמרטו יתר על המידה, כאלה שיש בהן "חורים", גבות קצרות ודלילות מדי הזקוקות ל"השלמה" של פיגמנט וכו'.

בין מוצרי המילוי ניתן למצוא צלליות ייעודיות לאזור, עפרונות לקו הגבה, ואפילו מיני אייליינרים בג'ל מהסוג העמיד במיוחד, אשר מחזיקים מעמד קצת יותר זמן ממוצרים אחרים.

 

1. עפרון לגבות של פופה, 75 שקל; 2. עפרונות לגבות של לייף, 40 שקל; 3. עפרון גבות של קרליין, 56 שקל; 4. עפרונות לגבות של ג'ייד, 80 שקל 5. עפרונות לגבות של שיק, 16 שקל; 6. עפרון גבות של לוריאל, 37 שקל  7. צללית יבש/רטוב לגבות של אליזבת ארדן, 250 שקל; 8. עפרונות לגבות של אסתי לאודר, 135 שקל

 

הטיפ שלי: כשאתן בוחרות מוצר למילוי, הקפידו שתת הגוון שלו יהיה טיפה אפרפר ולא כתמתם. גוונים אפרפרים נוטים להתקבל כטבעיים יותר כשממלאים איתם חסרים. בהתאמה-לבעלות גבות שחורות אני ממליצה לבחור בגוון חום ככה, שכן גוון שחור פחם ישווה לפנים לוק "רע" וחמור סבר יתר על המידה.

 

מוצרים לסידור:

המוצרים הללו אמורים לשמור על הסדר במצב הגבה הקיים-להחזיק שיערות סוררות במקומן ולהתוות לגבה צורה מוגדרת וברורה יותר.

בתחום הזה ניתן למצוא מסקרות לגבות (המגיעות גם במגוון צבעים) ומקלוני שעווה אשר מצמידים את שיער הגבה למקומו ללא קושי, לאורך זמן.

 

1-2. ג'לים לסידור גבות של ארדל, 60 שקל; 3. ג'ל לגבות של מייבלין, 60 שקל

 

הטיפ שלי:

אם את מאלה אשר זקוקות גם למוצר מילוי וגם למוצר סידור,  נסי למצוא מוצר אשר מכיל לפחות "שניים באחד". לא חסרים כאלו בשוק כיום. אם את בכל זאת מתעקשת לקנות אותם בבודדים, כדאי שמוצר הסידור יהיה שקוף כשאת הצבע תתווי באמצעות מוצר המילוי.

 

מוצרים שהם גם וגם:

1. קיט מושלם לגבות של קלרינס-צלליות, שעווה, פינצטה ומברשת אלכסונית, 278 שקל; 2.  מוצר דו צדדי של רבלון-עפרון ומסקרה, 79 שקל

 

 

מוצרי תחזוקה

מוצרים האמורים לעזור לכן לשמר את מראה הגבה המסודר, לאורך זמן. כאן, כמובן, ניתן למצוא פינצטות שונות ומשונות, מספריים לגזימת שיערות הגבה, מברשות אלכסוניות קטנות להנחת מוצרי המילוי ואפילו שבלונות קטנות, אשר יעזרו לבעלות היד הפחות בטוחה ויציבה לעצב את הצורה הנכונה לה.

 

1. ג'ל לעידוד צמיחת שיער גבה של ארדל, 60 שקל; 2. שבלונות לעיצוב הגבות של ארדל, 60 שקל; 3/5. פינצטות של טוויזרמן, 60-250 שקל; 4. מברשות זוויתיות של לייף להנחת מוצרי מילוי לגבות 16  שקל

 

הטיפ שלי:

היזהרי במיוחד כשמדובר במוצרים מהתחום הזה-כל גזיזה, מריטה או הוצאה מיותרת עלולים להיות בעייתיים כשהם נעשים ביד קלה ולאורך זמן. כמו שרבות מאתנו יודעות, יש אזורים בהם השיער לא מוכן לצמוח יותר וחבל.

 

עד כאן להיום יקירותיי, מקווה שהטור הזה העניק לכן את המידע שהיה נחוץ עבורכן על מנת לתת גם לגבות שלכן את היחס הראוי להן-עבות, כדקות.

 

שאלות, טענות וקושיות למיניהן, כאן בנוהל, או אצלי בעמוד המקצועי.

אני לרשותכן תמיד.

***הכותבת הינה מאפרת מקצועית

 

"Coz make-up should be fun!"
התעדכנו בעבודות חדשות, הפקות וטורים שאני כותבת ומעלה:

הבלוג
העמוד המקצועי

בקרוב: ערוץ ה"You-Tube"
תגובות (0)
הוסף תגובה