ג'ון סטיוארט: הרגעים הכי גדולים לנשים

יום רביעי האחרון היה יום שחור לחובבי הטלוויזיה האמריקאית, אחרי שג'ון סטיוארט הודיע על פרישה מ"הדיילי שואו" לאחר 16 שנים. אבל לא רק המכורים נפגעו מהעזיבה של סטיוארט, אלא גם אנחנו, הנשים.

 

לאורך כל שנותיו בלייט נייט, הקפיד סטיוארט לקדם נשים ודאג להוסיף לצוות הכותבים לא מעט קומיקאיות, זן שהוא די נדיר במיוחד בתוכניות טלוויזיה מובילות. אבל לא פחות מכך, הוא דאג לקדם אג'נדה פמיניסטית גם כשהמצלמות פעלו והצופים ראו. איך זה קרה בלי ששמנו לב? הנה כמה דוגמאות:

 

סבתא במשרה מלאה

באפריל האחרון, כשצ'לסי קלינטון סיפרה לעולם שהיא נושאת ילדה ברחמה, היו כאלו שנכנסו לחרדה עצומה – לא לשלומה של צ'לסי, כמובן, אלא לתפקוד של הילרי קלינטון, שבוודאי יפגע ברגע שהיא תהפוך לסבתא. כי הרי נשים לא מסוגלות גם להיות סבתות וגם לעבוד.

 

גם לסטיוארט הדאגה הזו צרמה, והוא הזכיר לצופים המודאגים את העובדה שלמיט רומני, המועמד של המפלגה הרפובליקנית בבחירות לנשיאות ארצות הברית לשנת 2012, יש פח מלא בנכדים ואף אחד מעולם לא תהה איך הוא יכול לתפקד כסבא וכנשיא.

 

 

 

 

רק גברים יכולים להיות כוסיות

ועוד קצת הילרי – אחרי שבאחד הראיונות היא נצפתה עם דמעות בעיניים, היו כאלו שמיהרו לנפנף בהנחה שנשים הן היסטריות ורגישות מדי כדי לכהן בתפקידים נשיאותיים. כמובן שסטיוראט מיהר להביא הוכחות לפוליטיקאים שהזילו כמה דמעות, רק שהם תמיד נתפסו כגברים אמיצים שלא מפחדים להביע רגשות.

 

 

 

 

זהירות! עודף נשים לפניך

סטיוראט הבחין שיותר ויותר נשים זוכות בפעם הראשונה בהיסטוריה לכהן בתפקידי מפתח שעד כה היו שמורים לגברים בלבד, החל מאישה בדרגה הגבוהה ביותר בצי הימי ועד לדוברת החדשה של החמאס. חדשות טובות? ובכן, לא לכולם. מסתבר שיש לא מעט שמפחדים מהמגמה הזו, בין השאר משום שהם יצטרכו להיזהר בכל דבר שהם אומרים, שחלילה לא יחשבו שהם מטרידים מינית. גם לכך מצא סטיוארט כמה דוגמאות מצמררות.  

 

 

 

 

לא רק בישראל

לא רק בכנסת שלנו אפשר למצוא גברים שלא יודעים לכבד את הגבולות, או נשים באופן כללי. מסתבר שגם הסנאט האמריקאי מלא בגברים שמרגישים צורך להעיר לנשים באופן יומיומי על איך שהן נראות, או אפילו להתחיל איתן באופן הכי ישיר שיש. בקטע הזה מביא סטיוארט כמה טעימות נבחרות: 

 

תגובות (0)
הוסף תגובה