לקראת הבחירות, אנחנו לא שוכחות את החיים עצמם

לאחר שנחשף כי שורה של בכירים במשטרת ישראל נחשדים בעבירות מין חמורות ובעקבות הפגיעה החמורה באמון הציבור ביכולתה של משטרת ישראל לטפל בנושא האלימות המינית, יצא ראש ממשלת ישראל, מר בנימין נתניהו, והקדיש את הנאום המרכזי שלו לאומה לנושא. "אנחנו במאה ה- 21 ועדיין נשים אינן נהנות מ"כבוד" כאשר הן יוצאות החוצה לרחובות המדינה שלנו. האם אתם יכולים לדמיין בכלל את כמות הבעיות שהן נתקלות בה?"

 

עוד באון לייף:

 

נתניהו קרא לטפל בשורשיה של הבעיה: "הכול מתחיל בחינוך. כשנערה יוצאת מביתה, ההורים שלה דורשים לדעת לאן היא הולכת, אבל כשהבן שלכם חוזר הביתה, האם מישהו שואל אותו מאיפה הוא חזר? יתכן שהוא היה עם האנשים הלא-נכונים, אולי עשה את הדברים הלא-נכונים. למה ההורים אינם מפעילים את אותן אמות מידה של התנהגות טובה כלפי בניהם כפי שהם עושים כלפי הבנות שלהם?"

 

איך יתכן שלא שמעתם את הנאום הזה? האם זאת שוב התקשורת שמעוותת את הצורה שבה מוצגים הפוליטיקאים שלנו? או שאולי האמת מטרידה הרבה יותר. את הנאום הזה לא נשא ראש הממשלה של מדינת ישראל. גם לא ראש ממשלת דנמרק או נורבגיה. את הנאום הזה נשא ראש ממשלת הודו, נרנדרה מודי, בחודש שעבר בנאומו הראשון לאומה ההודית. כן, אפילו בהודו, הבינו שאלימות כלפי נשים היא סוגיה שעליה קמים ונופלים מנהיגים.

 

ביום שישי האחרון נפתחו מהדורות החדשות בידיעה אודות פיגוע דקירה בירושלים. שמעתם, נכון? בישראל נפתחים מדי יום 72 תיקים על אלימות במשפחה (נכון לנתוני 2013). האם שמעתם על התלונה שהוגשה בשישי האחרון? איפה המנהיג או המנהיגה שלנו שיצייצו בטוויטר "אני לרגע לא שוכח את החיים עצמם. האתגר הגדול ביותר שלנו הוא למנוע את האלימות ואת האונס הבא כלפי נשים".

 

מספרים לנו שהבחירות האלה הן על יוקר המחייה או האיום האיראני, על דעאש או אולי על מחירי הדיור. מתי יקומו לנו מנהיג או מנהיגה שיסבירו לנו שמערכת הבחירות צריכה להיות על יכולתה של המדינה להבטיח ביטחון בתוך הבית?

 

עד אז, הרשו לי להציג לכם את הרשימה שאף מפלגה לא הציגה לכם במערכת הבחירות הזאת. זוהי רשימת מצטיינות הכנסת בהגנה על 200,000 נשים ו-600,000 ילדים נפגעי אלימות במשפחה ועל 482,760 אלף הילדים נפגעי האלימות המינית (אומדן לפי מחקרים משנת 2013) בישראל:

 

עליזה לביא (יש עתיד), יושבת הראש היוצאת של הוועדה לקידום מעמד האישה בכנסת שהעבירה תיקונים לחוק למניעת הטרדה מינית; מיכל רוזין (מרצ), חברת הכנסת שחרטה על דגלה את המאבק בנושא והעבירה בכנסת היוצאת תיקונים נוספים; אורלי לוי אבקסיס (ישראל ביתנו) שעוסקת בנושא מיום היבחרה לכנסת והעבירה גם בכנסת הזו מספר תיקונים חשובים; יפעת קריב (יש עתיד) שהעבירה בכנסת היוצאת תיקונים בין השאר לחוק זכויות נפגעי עבירה. ועוד כמה ציונים לשבח גם לחברות הכנסת זהבה גלאון, שולי מועלם וד"ר עדי קול שפעלו ופועלת רבות למען הנושא בשנותיהן בכנסת. ב-17 במרץ יש לנו הזדמנות להודות להן על תרומתן בכנסת היוצאת לביטחון אזרחיות ואזרחי מדינת ישראל.

 

***בין 8.3-8.4.15 יערך מבצע התרמה למרכזי הסיוע לנפגעות ולנפגעי תקיפה מינית בשיתוף רשת סופר-פארם. ניתן לרכוש מארז כרטיסי ברכה ב-10 ? בסניפים השונים, כל ההכנסות תרומה למרכזי הסיוע.

תגובות (0)
הוסף תגובה