קארה דלווין: לא מעוניינת להיות רק יפה וטיפשה

קארה דלווין אמנם נחשבת עכשיו לאחת הנשים היפות בעולם, ובשנים האחרונות מיצבה עצמה כאחת הדוגמניות העסוקות, אבל לרגע אל תטעו – היא ממש לא בעניין של להיות יפה ולשתוק.

הצעירה בת ה-23 סיפרה על התוכניות שלה להשתלב בתחום הקולנוע, וממש בקרוב יעלה הסרט בכיכובה "The Face of an Ange". אבל מתברר שבניגוד לקריירה שלה על המסלול, הקריירה הקולנועית ממש לא באה לה בקלות, ולטענתה זה נובע מהעובדה שהיא אישה יפה. או אולי יותר נכון – מהיחס של הוליווד כלפי נשים יפות.

 

בראיון ל-TIME OUT האמריקאי, הסבירה היפהפייה: "בפעם הראשונה שהשתתפתי בשבוע האופנה חשבתי לעצמי: 'אוקיי, אני כבר יכולה לוותר על משחק, כי נדפקתי'. וברגע שהפכתי לדוגמנית, הציעו לי את הדמות הטיפוסית של הבלונדינית המטומטמת שנהרגת מהר, או החברה הסקסית, או מה שלא יהיה. תפקידים שאני כבר מעדיפה למות מאשר לשחק אותם. כבר הייתי מוכנה לוותר, או אם לא לוותר אז לפחות לקחת הפסקה. כשסוף סוף קיבלתי אודישן לתפקיד רציני, בכיתי בטלפון, הייתי כל כך מאושרת. וזה היה רק אודישן, אפילו לא סרט".

 

חשוב שיראו דמויות של נשים חזקות. צילום: Shutterstock

 

אבל מסע הכומתה של דלווין בדרך לקריירה הוליוודית לא הסתיים רק במציאת תפקיד ראוי. למעשה, זה היה רק חצי הדרך. אחר כך היא נאלצה להתמודד עם האנשים השולטים בתעשיית הסרטים שהם, רובם ככולם, גברים. "בדרך כלל זה במאים ומפיקים. וזה הכל מאוד מנקודת מבט גברית. אני תמיד קמה ואומרת 'בחורות לא עושות את זה', או 'זה לא איך שבחורה היתה מגיבה בסיטואציה הזו', כי זה הכל לפי איך שגברים תופסים נשים וזה לא מדויק, וזה מרגיז אותי. אני לא חושבת שאנשים אומרים מספיק את מה שהם חושבים. אפילו אם אני טועה, אפילו אם ישתיקו אותי, אני יודעת שעשיתי את החלק שלי כדי להשמיע את קולן של הנשים. זה חשוב שנשים יראו בסרטים דמויות של נשים חזקות".

 

דלווין ידועה כמי שלוקחת דברים בפרופורציה, ולאורך כל הזמן מזכירה לעצמנו – וכנראה שגם לעצמה – שהיופי הוא לא הדבר העיקרי. בניגוד לדוגמניות אחרות, או למי שהקריירה שלהן מושתת בעיקר על המראה החיצוני (בנות הקרדשיאן כדוגמה מובהקת), היא מרבה לעלות תמונות שלה בפרצופים מגוחכים, מבלי לפחד שחלילה היא לא יוצאת מספיק יפה. הציטוטים האחרונים שלה רק מעידים עד כמה יש לה ראיה נכונה ובריאה על המציאות. ואם זו הדוגמנית המובילה כיום – כנראה שאולי בכל זאת אנחנו בדרך להעצמת נשים ובנייה של ערך עצמי נכון. 

תגובות (0)
הוסף תגובה