הילדות שהפתיעו את הנשיא אובמה

ביריד המדע השנתי של הבית הלבן שהתקיים ביום שני האחרון השתתפו למעלה מ-100 ממציאים צעירים מעוררי השראה. מי שגנב את ההצגה היה גדוד ילדות בנות שש מאוקלהומה, לבושות בגלימות.

 

ילדות הגן, אמילי ברגרנורת', אמרי דודסון, אדי אוניל ואלישיה קאטר, ותלמידת כיתת א', קרסינה צ'יינג' כבשו את הקהל ואת נשיא ארה"ב, ברק אובמה, לא רק בגלל שהן מתוקות עד אימה, אלא גם בזכות ההמצאה החכמה שלהן: רובוט להפיכת דפים אוטומטי, שנבנה מלבנים של לגו, שנועד לסייע לנכים בקריאה.

 

ההמצאה החכמה נולדה בהשראת שיחה עם הספרנית שלהן ואבחנה של ילדה אחת- אנשים הסובלים ממחלות כמו דלקת פרקים עשויים להפיק תועלת מהאביזר.

 

 

כשהנשיא אובמה ביקשה מהממציאים לתאר ההמצאה שלהם, סיפרה אחת מחברות הצוות, קרסינה צ'ינג', שהאבטיפוס של ההמצאה הוא תוצר של סיעור מוחות מוצלח. "האם אי פעם היה לך סיעור מוחות מוצלח?" שאלה צ'יינג את הנשיא.

 

"היו לי בחיי כמה פגישות של סיעור מוחות, אבל אף פעם לא יצא מהן משהו כל כך מוצלח," השיב אובמה.

 

קבוצת הבנות הייתה הקבוצה הצעירה ביותר ביריד, ביטוי חשוב לילדות ונערות המתעניינות במדע, טכנולוגיה, הנדסה ומתמטיקה. מחקרים מראים כי 7 מתוך 10 ילדות מתעניינות בתחומים הללו, אך בסופו של דבר, רק 2 מ-10 מתחילות קריירה בתחומים האלה, למרות העובדה ששדות אלה צפויים להפוך במהירות למקצועות נדרשים ומשתלמים.

 

"יש באמת בעיה עם בנות, כשהן מגיעות לבית הספר התיכון, הן מאבדות את האמון ביכולת שלהן להצליח במדעים מדויקים," אומרת סוזן דודסון שליוותה את קבוצת הילדות. "ניסיון כזה בגיל כל כך צעיר אולי יעניק להן בסיס ביטחון איתן".

תגובות (0)
הוסף תגובה