עולם הדוגמניות שמנפצות את אידאל היופי

בדרך כלל תעשיית היופי ידועה כזו שמספקת לנו מודלים בלתי אפשריים, ואז גם עושה לנו מבטי "נו, נו, נו" כשאנחנו לא מנסות, או סתם לא מצליחות, להתיישר על פיהם. אבל בשנה האחרונה נראה שיש איזה שינוי חיובי, ואפשר כבר לראות חברות אופנה ומעצבים אמיצים, שבוחרים בדוגמניות ששוברות מסגרות, ומביאות משהו מעבר לעיניים יפות ורגליים בלתי נגמרת.

עוד באון לייף: 

אמנם לבלונדיניות עם העיניים הכחולות שמגיעות למטר שמונים אין סיבה לדאוג, תמיד תהיה להן עבודה, אבל נראה שבתעשייה של עולם הדוגמניות מוכנים לאמץ מודלים חדשים ומסקרנים שכנראה לא יכלו לצעוד על מסלולים או להצטלם למודעות פרסומות לפני עשור או אפילו לפני חמש שנים. הדוגמניות החדשות מציגות משקל חדש ומאתגר, משחקות עם המגדר שלהן והופכות פגמים גנטיים מולדים לכרטיס הכניסה למסלול. על ידי כך, הן גם מעבירות מסר חיובי לכולנו. הנה 8 מהבולטות/בולטים שבהם:

1. וויני הארלו

ביננו, מעולם לא ציפינו למשהו מתוכנית הגילטי פלז'ר "הטופ מודל הבאה", מקסימום להעביר שעה בכיף כשאת מקפלת כביסה. אבל עבור וויני הארלו, משתתפת צעירה בתוכנית שסובלת מבהרת, זו הייתה נקודת זינוק לקריירת דומנות בינלאומית. הארלו שכתמים לבנים מכסים את גופה ופניה , משתמשת בחשבון האינסטגרם הפופלארי שלה (מעל 600 אלף עוקבים) כדי לחשוף עוד ועוד אנשים למחלה ולצמצם ככל האפשר את ההצקות לילדים החולים בכך, כמו שספגה בילדותה. במקביל היא סוגרת חוזי עבודה שמנמנים וקמפיים של ביוטי וככל הנראה תהפוך להיות פרזנטורית של בית אופנה גדול בקרוב.

וויני הארלו. רוצה לצמצם את ההצקות

2.      ליה –T

טרנסג'נדרים הולכים ומתבססים באופנת העילית והופכים מגימיק שיווקי לפנים מוכרות בכל בית. ליה T, שנולדה בשם מדריוס סרזה בברזיל וגדלה באיטליה, היא אחת ממובילות המגמה. היא גדלה באיטליה ועבדה בעבודות מזדמנות כדי להרוויח מספיק כסף לניתוח לשינוי מין. כשהתוכנית הזו נכשלה, ומשפחתה התכחשה אליה, פנתה ליה לחבר ילדות, המעצב ריקרדו טישי, וסיפרה לו שהיא מתכוונת להפוך לזונה על מנת לממן את הניתוח. טישי נחרד והחליט להפוך אותה למוזה שלו ולפנים של ג'יבנשי, בית האופנה שבניהולו. הטי בשמה אגב, הוא מחווה לטישי. "מי אמר שטרנסקסואל לא יכול להיות דוגמן צמרת?", אמר טישי למגזין "אל". "גם רציתי לעזור לה מבחינה כלכלית וגם לשנות את מה שאנחנו

חושבים על טרנסקסואלים".

ליה T. סבלה מחרפת רעב

ליה T

3. טס מונסטר

טס מונסטר, שחתומה בסוכנות מילק היוקרתית, שוקלת 117 קילו על 1.65. חתימה באחת מהסוכניות המובילות בעולם פותחת עידן חדש של דוגמניות פלאס סייז ובהחלט מותחת את הגדרות היופי והמשקל המקובלים בתעשייה. מדד ה-BMI שלה הוא 42, היא פועלת למען חיזוק דימוי גוף חיובי באמצעות הבלוג וחשבון האינסטגרם הפופלרי שלה והיא השיקה את ההאשטג effyourbeautystandards# שמשך את תשומת הלב של אנשי התעשייה. בנוסף היא עמוסת קעקועים, אמא לילד ונהנית להפגין את הצלוליטיס שלה בכל תמונה. ב-2013 היא הוכרזה על ידי "ווג" איטליה כאחת משש דוגמניות הפלאס סייז הטובות בעולם.

טס מונסטר. פועלת למען דימוי גוף חיובי

4. כרמן דל אורפיס

כרמן דל אוריפס החלה את קריירת הדוגמנות שלה בגיל 15 על השער של "ווג" ולא הפסיקה לעבוד מעולם. השנה אגב, היא חגגה את יום הולדתה ה-83. היא משתתפת בתצוגות אופנה, הופיעה על השערים של "ווג", W, "הרפרס בזאר", משמשת כמנטורית לדוגמניות צעירות והצהירה לא פעם שכנראה תמות על במת התצוגה. אבל דלאורפיס לא עושה זאת רק למען התשואות. ב-2008 איבדה את כל חסכונותיה בפרשיית ברני מיידוף והקריירה המתעוררת שלה היא סוג של פנסיה מאוחרת.

כרמן דל אורפיס בגיל 16

והיום

5. ראיין דאב

לאורך כל חייה, הגובה והלסת הגברית של ראיין דאב גרמו לאנשים לחשוב שהיא בחור. היא מעולם לא טרחה לתקן אותם, אפילו להפך – ידעה לנצל את זה לטובתם. כך, למשל, כשחיפשה עבודה בקולרדו, היא התקבלה לעבוד ככבאי מן המניין. המשחק שהיא משחקת בהגדרה המגדרית שלה עוזר לה גם בקריירת דוגמנות, שנמצאת בזינוק בעלייה. לדוגמנית הגיעה אחרי התערבות, וכשהגיעה לפגישת ליהוק אמרו לה שהיא באה ביום הלא נכון, משום שגברים הוזמנו להגיע ביום אחר. היום היא מזפזפת בין שני המגדרים, מה שמביא לה עבודות כפולות.

ראיין דאב. עבדה ככבאי

6. דיאנדרה פורסט

דיאנדרה פורסט היא דוגמנית אפרו-אמריקאית שמתהדרת בשיער בלונדיני, עיניים ירוקות, עור בהיר והפרעה גנטית נדירה. היא ילידת ניו יורק שספגה עשרות הצקות בילדותה בשל היותה לבקנית ונאלצה לעבור לבית ספר לחינוך מיוחד. כיום היא חתומה בסוכנות עלית (הדוגמנית הלבקנית הראשונה בסוכנות) והובילה קמפיינים למארק ג'ייקובס, ז'אן פול גוטייה וויויאן ווסטווד.

דיאנדרה פורסט. סבלה מעשרות הצקות

7. ברונט מופי

מופי היא דוגמנית בעלת פזילה קשה, שהפכה לכרטיס הביקור שלה . היא החלה את הקריירה שלה בצילום אומנותי למגזיןPOP  האוונגרדי ומשם הוחתמה בסוכנות סטורם, שמייצגת גם את קייט מוס. מופי, שמלבד פזילה מציגה גוף רזה ושרירי ופנים נהדרות, מקפידה לזמר בראיונות כי הפזילה שלה אהובה עליה מאד וכי לא הייתה מחליפה את סימן ההיכר שלה בשום תנאי.

ברונט מופי. לא מחליפה את הפזילה

8. מלאני גיידוס  

התמונות של גיידוס עוצרות נשימה ולא מסיבות ברורות מעליהן. היא סובלת מ-ectodermal dysplasia, מחלה נדירה שיוצרת עיוותים בציפורניים, בשיניים ובעור ומונעת את צמיחת השיער. בילדותה עברה 40 ניתוחים שנועדו לשפר את מצבה ובנוסף על כל הצרות היא גם גדלה במשפחה מתעללת עם אמא אלכוהוליסטית. קריירת הדוגמנות שלה צמחה מצילום אומנותי של צלם מתחיל, שהביא לה עוד עבודות. היא מעידה שלא מזמינים אותה להרבה עבודות כי מסוכן לעבוד איתה. "אם אתה מסרב לקחת סיכונים, אני לא מבינה למה אתה באופנה?" אמרה לדיילי ביסט.  

 מלאני גיידוס . מחלה נדירה וילדות קשה