הרפתקנית במשרה מלאה

קוראים לי חבשושית, ואני חיה את החלום שלי.

 

אחרי 15 שנה של עבודה כשכירה החלטתי לעשות שינוי בחיים ולהתמסר למה שעד אז החשבתי כ"תחביב" או כ"תחום עניין": צילום גיאוגרפי וחקר תרבויות.

 

עוד באון לייף:

 

כן, זה חלו?מי בדיוק כמו שזה נשמע: אני נוסעת לתרבויות מרתקות ברחבי העולם; חוקרת, חווה ומתעדת את החיים האותנטיים; לוכדת בצילומים את האווירה, ויוצרת הרצאות חווייתיות שמאפשרות לאנשים להרגיש את המקום ואת התרבות, כאילו שהם שם איתי במטבח קטן של קשישה קובנית או במקדש בודהיסטי במזרח הרחוק.

 

המסעות זימנו לי חוויות בלתי נשכחות: חולצתי במסוק מהאוורסט; השתתפתי בטקס גירוש רוחות בשבט נידח בלאוס; נחשדתי בריגול בקובה; וכמעט "התחתנתי" בטעות עם ראש שבט בקניה. רק החודש חזרתי מזנזיבר, אי אקזוטי יפהפה שמפורסם בחופיו המרהיבים ועושר התרבות הסווהילית. נשלחתי מטעם אתר טיולים מפורסם כדי לתעד את חיי הספארי בדרום טנזניה ואת החיים שבאי הסמוך. חזרתי מוקסמת: מהיופי, מהפשטות, ובעיקר מהתמימות של הילדים שכבשו את ליבי בהתרגשות כשראו את עצמם (כנראה לראשונה) במצלמה.

 

 

תמיד נמשכתי לתרבויות והסתקרנתי מבני אדם ומתופעות חברתיות. בשילוב עם יצר ההרפתקנות שלי -כנראה שהייעוד שלי נקבע מראש. אבל למרות התשוקה העזה שלי לראות עולם ולגלות ארצות, כנראה שהיה צריך לקרות משהו ממש קיצוני כדי שאבין שאני זקוקה לשינוי בחיים, ולממש אותו.

 

 

 

 

-כתבה פרסומית-

לחסוך לכל מטרה:לדעת להוציא את המקסימום

מחפשים אלטרנטיבות שיניבו תשואה לכספים שלכם? הגעתם למקום הנכון.

 

כמו רבים, גם אני הלכתי במסלול ה"נכון" – צבא, תואר באוניברסיטה, מגורים בתל אביב, עבודה בחברה גדולה עם משכורת יפה, שממנה אפילו הצלחתי לחסוך קצת כסף בצד. אבל למרות שעשיתי הכל "לפי הספר" לא הייתי מאושרת; הרגשתי חנוקה ומתוסכלת וכל יום הלכתי לעבודה בתחושה של עונש ולא מתוך חדוות יצירה. למרות זאת, פחדתי לשנות. חששתי להרוס את מה שהיה לי, לצאת מאזור הנוחות שלי ולהפוך את החיים בגיל 38. עד שהתקף חרדה אחד גרם לי להבין: הנפש שלי צורחת לשינוי.

 

אחרי התלבטות ארוכה, עזבתי את תל אביב ואורח החיים הפזרני שליווה את חיי בה, וחזרתי לגור בגליל ביחידת דיור ליד ההורים. התחלתי ללמוד את הנושא ולהתמקצע, ובצעדים קטנים לבנות את העסק שלי כעצמאית. את כל ההוצאות הראשוניות, החל ברכישת ציוד צילום ועד תשלום לחונך עסקי – מימנתי באופן עצמאי, כשאני "נוגסת" עוד ועוד בחסכונות המועטים שצברתי.

 

צילום: רוית חבשוש

 

בשלב מסוים הבנתי שעד שההרצאות יכסו את כל הוצאותיי – אני צריכה גם בסיס כלכלי קבוע והתחלתי לעבוד בחצי משרה. זה הוריד הרבה מהלחץ להתפרנס בלעדית מהעסק החדש ואיפשר לי להמשיך וליהנות ממה שאני אוהבת. בכלל, למרות שזה נשמע יותר כמו בילוי – זה עסק לכל דבר; המסעות עצמם ממלאים חלק קטן מהעשייה ובשאר הזמן אני עובדת קשה כדי לתחזק ולהגדיל את הפעילות הקיימת,  דואגת לעניינים הבירוקרטיים או משלימה משימות שאני פחות אוהבת לעשות (מכירות….).

 

היום, למרות שאני הרפתקנית רק בחצי משרה, אני יכולה להגיד שאני מתחילה לממש את הייעוד שלי: מרצה, עיתונאית, חוקרת תרבויות וצלמת גיאוגרפית עצמאית שמתפרנסת מהעסק שלה, מהתשוקה הגדולה שלה. לאט לאט אני מתחילה לקצור את הפירות, ולמרות שהדרך עדיין לא ברורה לחלוטין אני יודעת שזה הכיוון שאליו אני רוצה ללכת. כשאתה עושה משהו מתוך חיבור פנימי עמוק, מתוך אהבה ותשוקה אמתית – אני מאמינה שאתה כנראה תצליח. ולא פחות חשוב – תהנה ממה שאתה עושה.

 

_____________________________________________________________________

סהר אביב, אנליסטית בפסגות, בית השקעות: 

היי,

עשית שינוי של ממש, עזבת עבודה בטוחה עם משכורת קבועה ועברת מהעיר הגדולה אל הגליל כדי להגשים את עצמך. את נוסעת לחקור תרבויות שונות ומסתובבת לא מעט בעולם, כך שאת זקוקה להרבה משאבים (כלומר לא מעט כסף…). נראה שכרגע את מסתדרת לא רע עם עבודה בחצי משרה, אבל חשוב שלא תאבדי את כל החסכונות שלך בעודך מסתובבת בעולם. השקעה בפוליסות חיסכון יכולה להתאים לך מאוד מאחר והן מאפשרות להפקיד סכומים קטנים מאוד, אפילו של כמה מאות שקלים מדי חודש. כמובן שמומלץ לחסוך באופן קבוע, אבל דעי שחיסכון דרך הפוליסות מאפשר לך גמישות מרבית. אם בחודש מסוים לא תצליחי לשמור כסף בצד לטובת חיסכון, תוכלי לדלג על ההפקדה ולהמשיך לחסוך בחודשים שלאחר מכן. אם תתמידי בהשקעה לאורך זמן, תגדילי את הסיכוי שלך להשיג תשואה חיובית על הכסף וכך החסכונות הקטנים יוכלו להפוך עם הזמן לגדולים יותר כך שתוכלי להגשים עוד ועוד יעדים ומטרות. 

תגובות (0)
הוסף תגובה