לנשים שמנות אסור ללכת חשוף

בזמן האחרון יש לא מעט קמפיינים שקוראים לנשים בכל המידות והמשקלים לקבל ולאהוב את עצמן. אנחנו אפילו רואים יותר ויותר קבלה של דוגמניות מלאות וחברות אופנה המייצרות קולקציות שמיועדות גם למידות גדולות. אבל לרגע אל תתנו לכל זה לבלבל אתכם – הדרך ליום בו נשים מלאות באמת יזכו לקבל את אותו היחס כמו נשים העומדות בסטנדרטים של תעשיית האופנה הוא עדיין רחוק.

 

אלכסוס מילר וויגפול למדה את זה על בשרה. בשבוע שעבר היא הגיעה לנשף הסיום של התיכון שלה בפנסילבניה עם שמלת מקסי אדומה ושרוולים ארוכים. היא הרגישה יפהפייה וזוהרת, ובצדק. אבל אז, כמה ימים אחרי המסיבה, היא קיבלה הודעה שהיא מושעית מבית הספר משום שהשמלה שלבשה היתה חושפנית מדי.

 

אז קודם כל, למקרה שתהיתם, ככה נראית שמלה חושפנית מדי ב-2015:

 

כן, גם לי לא בדיוק נראה לי שהיו סוקלים אותה אם היא היתה הולכת עם השמלה הזו בבני ברק. לדבריה של אלכסוס, היו במסיבה כאלו שביקשו מכמה בנות לכסות את המחשופים ואת הכתפיים, אבל אליה אף אחד לא ניגש. למעשה, היא לא ידעה שהיתה בעיה עם השמלה שלה עד שהגיעה ההודעה על ההשעיה.

 

מיותר לציין שאלכסוס ואימה לא קיבלו את ההודעה בהבנה, משום שמההתחלה היה ברור שהסיבה האמתית לנזיפה החמורה היא לא השמלה עצמה, אלא דווקא המשקל של אלכסוס, שהרי אם נערה רזה היתה לובשת את אותה שמלה בדיוק, אף אחד לא היה מתלונן על כך. ובכל זאת, למקרה שלמישהו היה איזשהו ספק לגבי הסיבות האמתיות להשעיה, אלכסוס מספרת כי סגן המנהל אמר לה בפירוש "יש לך יותר חזה מלבנות אחרות. לאחרות יש פחות להראות".

 

אז כנראה שאלו החוקים: אם את רזה ובעל חזה קטן, את יכולה ללכת עם איזו שמלה שחשקה נפשך. אבל אם את שוקלת מעל הממוצע, או שיש לך חזה גדול, את חייבת לדאוג לכסות את עצמך כמה שיותר.

 

 

הצביעות והדו-פרצופיות הזו כלפי נשים מלאות, הוא עניין כמעט שבשגרה, עד שאנחנו לא תמיד שמים אליו לב. אנחנו כבר לא מתייחסים לנשים רזות שהולכות עם מכנסונים קצרצרים, אבל אם נראה מישהי עגלגלה עם אותם מכנסונים בדיוק, ננאץ בה מבטים (במקרה הטוב) או נשפיל אותה עם קצת שיימניג (במקרה הפחות טוב. הרי יש תגובות עוד גרועות מאלו).

 

הבלוגרית מוהריה האריס, פרסמה לפני כמה ימים פוסט תחת הכותרת "למה שמנות לעולם לא יכולות להראות עור". בין השאר כתבה "לאחרונה יצא לי לשמוע שיחה של שתי קולגות שלי, שהיו נסערות אחרי שהלכו לחוף הים ושם נאלצו לשכב ליד חבורה של בחורות שמנות שלקחו על עצמן ללבוש ביקיני. חוצפניות שכמותן.

 

קולגה 1: 'זה היה מוזר לשכב לידן'.

 

קולגה 2: 'ממש! בחורות שמנות לא צריכות לחשוף את העור שלהן אף פעם'".

 

האריס, בחורה עגלגלה בעצמה, לא התרגשה יותר מדי מהמילים העוקצניות של הקולגות שלה. בהמשך הפוסט היא נימקה בלשון סגיא נהור מדוע באמת נשים מלאות לא צריכות ללבוש חשוף. בין השאר כתבה: "אישה מלאה לא צריכה לחשוף את העור שלה אף פעם כי אולי ללא מודע היא עוד תשמש דוגמה לבחורות צעירות. היא עוד עלולה ללמד אותן, שבניגוד למה שכולם אומרים, יופי אמתי מגיע מבפנים". עוד כתבה האריס " אישה מלאה לא צריכה לחשוף את העור שלה אף פעם כי אולי היא תקרין ביטחון שיאיים על הסביבה שלה". סיבה נוספת היא שאולי "היא תצוד את עיניו של החתיך שגולש עם החברים השווים שלו".

 

מוהריה הריס

 

את הנימוקים סיימה האריס עם "אישה מלאה לא צריכה לחשוף את העור שלה אף פעם כי אולי היא תגרום לאלו מסביבה לחוש חוסר נוחות בגלל הכוח שהיא תקבל מהעובדה שהיא לא דופקת חשבון. והיא לא דופקת חשבון בגלל שאף אחד לא צריך לדפוק חשבון. זה לא סוד שהיא שמנה. אם כל העולם יכול לראות שהיא שמנה, למה היא חייבת להסתיר את זה? ממי היא צריכה להסתיר את זה? למה אנחנו גורמים לה להסתיר את זה?". 

 

אז בפעם הבאה שאנחנו מצקצקות נוכח בחורה שהולכת חשוף מדי לטעמנו, בואו נעצור רגע ונשאל האם היינו מגיבים ככה גם אם היא היתה רזה בעשר קילו. יכול מאוד להיות שהתשובה תהיה שלילית. 

תגובות (0)
הוסף תגובה