יוגורט אקטימל של דנונה, לשמור על ילדכם מבפנים

כאמא לילדים את עושה כל שביכולתך כדי לשמור על בריאותם. את נותנת להם אוכל מזין ובריא ומלמדת אותם לשמור על היגיינה. מדוע כל כך חשוב לך לעשות את הדברים הללו? פשוט מאוד: הכול מתחיל ונגמר במערכת ההגנה הטבעית של הגוף. תזונה בריאה ובעיקר הקפדה על היגיינה אלו הם הפעולות הבסיסיות שעלינו לנקוט כדי לחזק את ילדינו.

 

 אך מה קורה כאשר ילדייך אינם בקרבתך? הרי לא תמיד את יכולה לוודא שהם נמצאים בסביבה מוגנת מפני זיהומים וחיידקים. הם משחקים בחול ונמצאים זמן רב בחברת ילדים אחרים, ואת חוששת שלמרות שלימדת אותם, הם לא תמיד נזהרים מספיק כשהם שקועים בעולמם. הם בסך הכול ילדים! כאמא את רוצה לוודא שאת ההשתדלות שלך את עושה עד הסוף.

 

לשמור על ילדייך מבפנים

לכולנו יש מערכת חיסון טבעית המגינה עלינו מפני חיידקים ומחלות. מערכת החיסון הטבעית בנויה מכמה חומות הגנה. המעי הוא אחד מהם, אם לא החשוב ביותר. חלק הארי של עבודת ההגנה על הגוף נעשית במעי כאשר בין השאר נוצרים בו כ-70% מנוגדני הגוף. בקרב אנשים שהמערכת החיסונית הטבעית שלהם לא יציבה מספיק, כמו ילדים וקשישים, צריכת חיידקים טובים מסייעת לפעילות המעי ולחיזוק המערכת החיסונית הטבעית.

 

כאן נכנסת לתמונה הפרוביוטיקה. מטרת הפרוביוטיקה היא לתרום לאיזון בין החיידקים "הטובים" לחיידקים הרעים במעי ולסייע בחיזוק מערכת ההגנה הטבעית של הגוף. בדיוק לשם כך ייצרה חברת דנונה העולמית את אקטימל.  אקטימל הוא משקה יוגורט פרוביוטי המכיל חיידקים "טובים". תהליך הפיתוח של אקטימל נמשך למעלה מ-10 שנים במכון המחקר של דנונה בצרפת.

 

במכון זה עובדים למעלה מ-800 מדענים, רופאים, תזונאים, מיקרוביולוגים ומהנדסי מזון. אקטימל נוצר מחלב שעבר תהליך תסיסה על ידי חיידקי היוגורט המסורתיים, אליהם מוסיפים בתהליך תסיסה מיוחד וארוך את החיידק הפרוביוטי L. casei.

 

כל בקבוקון אקטימל מכיל למעלה מ-10 מיליארד חיידקים פעילים מסוג L. casei. חיידקי ה-L. caseiעמידים יותר בסביבת המעי ונצמדים לדפנותיה ובכך הם מסייעים לביצור חומת הגנה שנועדה למנוע כניסה של חיידקים מזיקים לזרם הדם. בבקבוקון אקטימל אחד יש 100 מ"ג סידן, 2.8 גרם חלבון ולא יותר מ-1.6% שומן.

 

אקטימל – מסייע בחיזוק ההגנה הטבעית של הגוף

השמירה על מערכת החיסון הטבעית של הגוף חשובה בכל עונות השנה. במחקר בו השתתפו 638 ילדים בני 3-6 שנים, המבקרים במעונות יום / בתי-ספר, התחלקו הילדים לשתי קבוצות, קבוצה אחת צרכה משקה חלב מותסס המכיל זן פרוביוטי מסוג L. casei, או משקה תואם ללא תרביות חיות (פלצבו), במשך 90 ימים רצופים. במחקר נבדקו שני מדדים עיקריים: שכיחות מחלות זיהומיות ושינויים התנהגותיים עקב המחלה (שני הפרמטרים הוערכו באמצעות דיווח של ההורים).

 

תוצאות המחקר שהתקבלו היו, כי שיעור השכיחות של מחלות זיהומיות בקרב קבוצת המחקר, אשר צרכו אקטימל יום יום, היה נמוך ב-19% לעומת קבוצת הביקורת. אולם, שיעור השינוי ההתנהגותי כתוצאה מהמחלה היה דומה בקרב קבוצת המחקר וקבוצת הביקורת. לפיכך, סכמו כותבי המאמר, כי צריכה יומית של משקה חלב מותסס המכיל את הזן הפרוביוטיL. casei תרמה להפחתה משמעותית בשכיחות של מחלות זיהומיות בכלל. תרומה זו התמקדה בעיקר בזיהומים במערכת העיכול.

 

אקטימל מתאים לצריכה במהלך כל שעות היום, אך כדאי שתסגלי לעצמך ולילדייך שגרת בוקר קבועה הכוללת שתיית אקטימל. כך תבטיחי שלא תשכחו לקחת אותו במהלך היום.

 

בריאות טעימה ומזינה

ומה לגבי הטעם? אקטימל מגיע בשלושה טעמים: טבעי, תות בננה  ותות. כל ילד ימצא ודאי את הטעם שהוא הכי אוהב. אקטימל מגיע בבקבוקון נוח וקל לאחיזת ילדים, אפילו הקטנטנים שלך יוכלו לשתות ממנו כמו גדולים ולקחת אותו איתם לגן, לבית הספר או לחיידר. את אקטימל תמצאי על מדפי המרכול הקרוב אלייך מעתה בכשרות מהודרת של בד"ץ מהדרין בראשות הגר"א רובין שליט"א.

 

שתייה יומית של בקבוקון אקטימל היא דרך יעילה, טעימה ומזינה, לתגבור החיידקים "הטובים" אקטימל מסייע לחיזוק  מערכת ההגנה הטבעית של הגוף, והוא השלמה מצוינת לאורח החיים הבריא שלך ושל ילדייך. מהיום את יכולה לעשות צעד נוסף בשמירה על בריאות ילדייך. כל כך הרבה בריאות בבקבוק אחד קטן.

 

* אוכלוסיית חיידקי המעייםמגינה על האדם. במעי האדם יש כמות של חיידקיםפי 10 רבה יותר מכמות התאים של הגוף שלו Merenstein D, Murphy M, Fokar A, Eur J Clin Nutr. 19 Mai 2010

תגובות (0)
הוסף תגובה