חתן פרס נובל התפטר בעקבות אמירות סקסיסטיות

חתן פרס נובל, טים האנט, התפטר מתפקידו כפרופסור לשם כבוד באוניברסיטת UCL בלונדון, לאחר שהתבטא באמירות סקסיסטיות כלפי נשים. בין היתר צוטט כמי שאמר "שמדענים ומדעניות צריכים לעבוד במעבדות נפרדות ושהבעיה עם "בנות" היא שהן גורמות לגברים להתאהב בהן".  

 

עוד באון לייף:

 

האנט, בן 72, ביוכימאי בריטי שזכה בפרס נובל ב -2001 לפיזיולוגיה/רפואה כבר הודה בעבר שיש לו מוניטין של "שוביניסט". האמירות השנויות במחלוקת הנוכחיות נאמרו בכנס המדע העולמי לעיתונאים בסיאול, דרום קוריאה. "תן לי לספר לך על הצרות שלי עם בנות … שלושה דברים קורים כאשר הן במעבדה … אתה מתאהב בהן, הן מתאהבות בך וכשאתה מעביר עליהן ביקורת, הן בוכות".  

 

האמירות הופצו בטוויטר על ידי קוני סנט לואיס, מנהלת תכנית המדע לעיתונאים ב-City University בלונדון, ושותפה בכנס סנט לואיס שהעלתה את דבריי הפרופסור והוסיפה: "באמת? האם חתן פרס נובל הזה באמת חושב שאנחנו עדיין בתקופה הוויקטוריאנית?"

 

 

בהצהרה רשמית שפרסמה באתר האינטרנט שלה אישרה האוניברסיטה כי האנט התפטר אתמול (רביעי) מתפקידו "בעקבות דברים שאמר לגבי נשים בכנס המדע העולמי לעיתונאים שהתקיים בתשיעי ביוני". עוד נכתב בהצהרה:

 

UCL" היתה האוניברסיטה הראשונה באנגליה שהתחייבה לתנאים שווים לסטודנטיות ולסטודנטים. האוניברסיטה סבורה כי ההתפטרות תואמת את המחויבות שלנו לשוויון בין המינים".

 

 

בתכנית הרדיו של ה-BBC שודרה אתמול התנצל האנט על ההערות הפוגעניות שלו וטען שרובן נאמרו בהומור אולם הוסיף שהוא לא חוזר בו מדבריו לגבי הקושי עם נשים במעבדה. "אני חש צער רב שמה שאני עצמי תפסתי כדברים אירוניים וקלילים נלקחו כל כך ברצינות, ואני מצטער בפני כל מי שנעלבה. לא התכוונתי להשפיל נשים, אלא להיות כן לגבי החסרונות שלי", הסביר האנט. 

תגובות (0)
הוסף תגובה