אורן חזן ממשיך בשגרת יומו, כאילו כלום לא קרה

המשותף למקרים רבים של אלימות מינית המופעלת נגד נשים הוא גברים בעמדות כוח התוקפים נשים שכפופות להם היררכית או נשים מקבוצות מוחלשות. פעם מדובר בניצבי משטרה שניצלו יחסי מרות ופעם בפרופסורים באוניברסיטאות מובילות שתקפו סטודנטיות שלמדו תחתם; התירוצים אמנם מגוונים אך קלושים ביותר: "צריך להיות רובוט כדי לא לגעת" אמר חוקר משטרה בראיון אחד, "אל תחנקו את האירוטיקה" קרא פרופסור גבי הרמן מהאוניברסיטה העברית בתגובה לפרשה של פרופסור מריו שניידר.

 

עוד באון לייף:

 

ח"כ אורן חזן לא מאכזב ושומר על מסורת התירוצים המפוארת של מנצלי הנשים. בכתבת האופי האוהדת שקיבל חזן בערוץ 10 עלו שלל תירוצים שבמקרה הטוב מעליבים את האינטליגנציה של הצופה הממוצע. הוא אמנם מכחיש בכל תוקף את החשדות בדבר היותו סוחר בנשים לכאורה, כפי שעולה בתחקירו של עמית סגל בערוץ 2, אך מודה בפה מלא שהוא "פינק" את חבריו בבילוי במועדון חשפנות כדי לעודד אותם. הגוף הנשי, אם כך, הוא דבר העומד למכירה עבור ההנאה של גברים, ולא רק הנאה מינית; חזן מספר שכך הוא עודד את חבריו גם אם היה להם סתם יום קשה או אם עברו תאונה. העיקר שהוא מצליח להעלות להם חיוך על השפתיים, כי למי בעצם אכפת מה זה אומר לגבי הנשים שמחוברות, רק במקרה, לאותם זוגות ציצים להשכרה?

 

 

ההבדל בין לפנק חבר לבין לסחור בנשים

אורן חזן הפך עצמו לקורבן התורן בכתבת שליוותה אותו במהלך שבוע שעבר ושודרה בשישי האחרון. חזן טען שיש פער בין לפנק חבר לבין סוחר נשים. הבעיה היא שאין באמת פער כזה. כולנו אורן חזן. כל גבר שיש לו יותר מחבר אחד ולפעמים גם זה מספיק כדי להבטיח שמתי שתצטרך – תפונק, מישהי זרקה אותך? אתה מתגרש? פוטרת? עשית תאונה? סתם עייף? לכל אחד יש חזן שעוזר לו להעלות חיוך על הפנים

לטור המלא של רעות גיא

 

דבר נוסף שחזן עושה הוא להתייחס לחברותו בכנסת כזכות טבעית, שמגיעה לו מפני שוויתר באלטרואיסטיות על חיי התענוגות: מסיבות, מכוניות, בנות – "החלום", להגדרתו. אבל חזן הוא לא סלבריטי. חזן הוא עובד ציבור. העבודה כחבר כנסת היא לא זכות טבעית והיא לא עבודה ככל העבודות. מדובר במשרה ציבורית שמשולמת מכספי המיסים שלנו, ולכן זוכה לביקורת ציבורית. אם אדם עובד בכנסת עליו, מה לעשות, להוכיח שהוא ראוי לאמון ציבורי. במקרה הזה העבר נחשב, בייחוד אם זה מדובר בעבר קרוב כל כך. ייתכן שההבדל בין חוקי למקובל או מוסרי הוא חמקמק, אבל חבר כנסת צריך וחייב להיות אדם מוסרי.

 

יתר על כן, התגובות המוגזמות המדברות על הרס חייו על ידי התקשורת לא לוקחות בחשבון עובדה פשוטה: מעלליו של חזן, לכאורה, הם בתחום האפור מבחינת החוק ולכן הסיכוי להישלח לכלא או אפילו להיכנס לאיזשהו הליך משפטי כמעט לא קיים. "הרס החיים" במקרה הזה הוא לחזור להיות אדם פרטי, עם קריירה פרטית ומשכורת שאינה יוצאת מכיסן של ציבור הנשים. אותן נשים שחזן מנצל לשם שעשוע חבריו ביום גשום. אני בטוחה שגם אם חזן לא יכהן כחבר כנסת חייו לא יהרסו. הוא ימצא דרך לסגור את החודש ואנחנו לא נרגיש מבוזות. כולם ירוויחו. טענה מעניינת נוספת של אביריו של חזן היא שיש בכנסת עבריין מורשע בהעברות כספים וקבלת שוחד. אין ספק שזה חמור מאוד, אבל אני רוצה להאמין שניצולן של נשים וקנייתן כדרך בילוי היא חמורה לא פחות, אם לא יותר, מגניבת כספים.

 

הימצאותם של עברייני מין, סוחרי נשים ולקוחות זנות וחשפנות במוקדי קבלת ההחלטות ובמשרות ציבוריות היא זו הנותנת לגיטימציה לניצול נשים מוחלשות (בין אם סוציואקונומית או היררכית) לשם סיפוק צרכיהם של כלל הגברים. זה נמאס עלינו.

אז מה אנחנו עושות עם זה? ישנם רבים שבכל זאת מביעים את מידת הזעזוע הנדרשת, אך נראה שאין ביכולתם לשנות את המצב. אם אנחנו לא רוצות שפרשה נוספת תתמסמס, אנחנו חייבות להבהיר מעבר לכל צל של ספק  שאנחנו חצי מהאוכלוסייה במדינה הזאת ולא מקובל עלינו שנבחר ציבור ישלם על הגוף שלנו וישתמש בנו כבאובייקט לסיפוקו ולסיפוק חבריו. כבר נשלחו מכתבים לראש הממשלה, לראש האופוזיציה ול-29 חברות הכנסת. עכשיו רק נשאר לצאת לרחובות ולהפגין סולידריות נגד ניצול נשים בידי עובדי ציבור.

 

ביום חמישי 18/06/15 בשעה 19:00 נפגין מול קריית הממשלה בתל אביב. עומדות ביחד – הנשים יוצאות לרחובות!

פרטים בעמוד האירוע בפייסבוק

תגובות (0)
הוסף תגובה