פס החזיה שכמעט חיסל קריירה של טניסאית

השבוע התקיים משחק טניס שגרתי למדי בין השחקנית הקנדית יוגין באוצ'ארד לבין השחקנית הסינית דואן ינג-ינג במסגרת אליפות ווימבלדון. סביר להניח שהמשחק הנ"ל לא היה עולה לכותרות ללא פרשיה אחת מוזרה במיוחד שנוגעת לבאוצ'רד. השחקנית הקנדית שיחקה מצוין ברוב שלבי המשחק, אך ההתעסקות העיקרית כלל לא הייתה ברמת המשחק שלה, אלא בהפרה של קוד הלבוש שכמעט גרמה לה לפסילה והסתבכות עם הנהלת ווימבלדון. 

על פי חוקי טורניר הטניס של ווימבלדון, על כל הבגדים שאיתם משחקים במהלך המשחק חייבים להיות בצבע לבן. כולם. ההפרה ?הבוטה? של באוצ'רד היה עקב פס חזייה שחור שהציץ בטעות על כפתה.

 מצליחים לזהות את הסיבה שבגללה היא כמעט סיימה את הטורניר? באוצ'רד. צילום: טוויטר

זו לא תקרית הצבע הראשונה בווימבלדון  גם האחיות וויליאמס עלו לשחק עם לק צבעוני וציפורניים מלאכותיות, דבר האסור על פי חוקי ווימבלדון. ההבדל הוא, שבניגוד לציפורניים המתוכננות היטב, רצועת החזייה השחורה עוררה מהומה על אף שלחלוטין לא הייתה במכוון – והייתה עלולה לגרור קנס רשמי וסנקציות נגדה מטעם ווימבלדון.

בסופו של דבר, לאחר התלבטויות, החליטה שופטת המשחק לא לנקוט אמצעים משמעתיים כנגד באוצ'רד, שאמרה בתגובה לאחר המשחק: "איש לא אמר לי דבר על צבע החזייה".

למרות שמטרתו הרשמית של קוד הלבוש היא למנוע הסחות דעת בזמן המשחק, זה נראה בלתי סביר ואפילו מגוחך שבאוצ'רד הייתה עלולה להסתבך בצרות רציניות בגלל רצועת חזייה תמימה שהציצה מהבגד.