האתגר החדש ברשת הפך לבדיחה על חשבוננו

כידוע, הדרך לגיהינום צרופה בכוונות טובות, וככל הנראה אחת מהכוונות הללו זה האתגר החדש שמציף את הרשת. תחת ההאשטאג dontjudgechallenge# (ובעברית: אתגר האל תשפטו אותי), העלו צעירים וצעירות מרחבי העולם סרטונים ותמונות שלהם, בהם הם 'כיערו' את עצמם בכוונה, בדרך כלל בעזרת ציורים של חצ'קונים וגבות מחוברות, הרכבת משקפיים גדולות ועשיית פרצופים שמעוותים את הפנים. כמובן שלצד זה הם מוספים תמונות אמתיות שלהם, על מנת 'להרגיע' את המודאגים ולהראות שהם לא באמת מכוערים.

 

 

 

 

 

 

כאמור, האתגר הזה הגיע ממטרה טובה, לנסות ולהילחם בשיימינג. הכל התחיל אחרי הצלחת כמה סרטונים משמעותיים בנושא, כמו זה הוויראלי של אם פורד – צעירה הסובלת מאקנה, שכבר כמה חודשים מעלה סרטוני איפור. לפני כמה ימים היא שחררה סרטון המראה את התגובות הקשות שהיא קיבלה מאז שהתפרסמה, כמו, למשל, "היא כל כך מגעילה שאני לא יכולה להסתכל על הפנים שלה". לצד ההערות הלא ממש בונות הללו, בסרטון היא גם קוראת לאנשים לקבל ולאהוב את עצמם כפי שהם. סרטון נוסף בסגנון היה של בלוגרית אופנה מדרום קוריאה, שהורידה איפור מחצי פנים, על מנת להראות את ההבדל הגדול בין איך שהיא נראית עם וללא איפור.

 

 

ברגע שהאתגר התפשט במרחב הווירטואלי, הגיעו גם תגובות הנגד. די בצדק, צעירים התעצבנו מכך שחצ'קונים, גבות מחוברות או משקפיים לא בהכרח מעידים על כיעור, ושבאופן כללי – ההצגה של המראה האמיתי (שהוא, אגב, לא ממש אמיתי אלא גדוש באיפור) מעידה על כך שמי שמכוער באמת (כי מה לעשות – לא כולנו יפים), כן צריך להתבייש ולהרגיש רע עם עצמו. וכך, מיד נולדה התנועה ההפוכה:  BeautyInAllChallenge# (אתגר היופי לכולם), שהזמינה צעירים לצלם חלקי גוף שלהם שבדרך כלל אנשים מבקרים, כמו אף גדול, חצ'קונים ומשקפיים.

 

אז אנשים מתייגים את מי שיש לו גבה אחת, משקפיים ופצעונים כ"מכוערים, אבל הם קוראים לזה dontjudgechallenge

 

 

אני טראנסית, האף שלי ענקי ואני  חייבת ללבוש פאה כל הזמן, אבל אני עדיין מהממת

 

אז נכון, אמנם dontjudgechallenge# הוא אתגר מטופש ביותר, אבל אפשר גם להסתכל על הצד החיובי שבעניין: אם עד עכשיו לא מעט בני נוער חשבו בעיקר על דרכים יצירתיות כדי לעשות שיימינג, עכשיו הם מנסים לחשוב על דרכים יצירתיות כדי למנוע אותו. וזו כבר התחלה. 

תגובות (0)
הוסף תגובה