חוזרת לרגע: מילדה תמימה לשחקנית מצליחה

אמנם רות אסרסאי אהבה את הבמה מגיל צעיר, אבל היא אף פעם לא חשבה שהיא הולכת להיות שחקנית. "כילדה, מאוד אהבתי לשיר ולרקוד, הכל תמיד בתור תחביב. אף פעם לא עניין אותי המשחק", היא משחזרת. "אתה גם לא חושב שמדובר במשהו שאפשר להתפרנס ממנו, את זה מחדירים לך בתור ילד". אבל אז היא הבינה שהיא יכולה לחלום – ובגדול, ואפילו להגשים את החלומות שלה.

 

Rut 4 from onlife on Vimeo.

 

 

אסרסאי הגיעה למשחק אחרי שחברה עימה עבדה בצוות הווי ובידור במלון באילת המליצה לה. היא הגיעה לבית הספר למשחק בית צבי, ומהר מאוד נכנסה לקצב האינטנסיבי של הלימודים. היא קיבלה עוד ועוד תפקידים, ומיד אחרי שסיימה את בית הספר, החלה לשחק גם בהצגות מסחריות.

 

ב-2010 אסרסאי זכתה בפרס התיאטרון לשחקנית המבטיחה, על הופעתה במחזה וויצק, אך היא לרגע לא נתנה לעצמה לנוח על עלי הדפנה. "הפרסים האלה, שמגיעים עם התפקידים, נורא מחמיאים בתחילת הדרך, אבל העיקר הוא לעבוד", היא אומרת. "לי זה היה הכי חשוב. גדלתי וחונכתי בבית שמה שחשוב בו זה לעבוד ולהתפתח", אסרסאי משחזרת, "אתה לא אומר בשום שלב 'קיבלתי פרס בוא ננוח', זאת הוכחה לזה שהעבודה הקשה משתלמת. אני חושבת שהקאמרי עשה איתי הימורים מאוד יפים, אבל בסופו של יום אתה לא נמדד במחמאות. אני מאמינה ששחקן – אם הוא טוב, יתנו לו תפקידים".

 

 אסרסאי יודעת שיש תפקידים שהיא לא תוכל לקבל בגלל צבע עורה, "כמו מן הסתם קשר משפחתי, זה משהו שהוא הגיוני", אך עם זאת היא עצמה לא מרגישה שהיא חווה גזענות בתחום שלה. "אני לא דוגמה. אני המיעוט של זה. זה לא אומר שגזענות לא קיימת. זה שאני לא חווה אותה עכשיו, כי אני נמצאת בתיאטרון שהוא פתוח ושיש בו תעוזה, לא אומר שזה לא קיים". בעיניה "אנחנו שוכחים את הדברים העיקריים, שאנשים הם קודם כל אנשים, בני אדם, במיוחד במדינה שהיא כולה קיבוץ גלויות".  

 

 

 

כפי שאתם רואים, ניסיון החיים של אסרסאי כבר הוכיח לה שאין דבר שהיא לא יכולה לעשות, ועכשיו היא כבר לא מפחדת לרדוף אחרי החלומות שלה. "חו?ל תמיד עניין אותי, תמיד אפשר להתפתח, וכל פעם האתגרים גדלים. אני רוצה להספיק הכל, והפחד הגדול שרודף אותי הוא שאני לא אספיק, החיים טסים נורא מהר וכל הזמן מתווסף עוד חלום", ואז היא צוחקת ואומרת "אני מפחדת שהחיים לא יספיקו לכל החלומות".  

 

המאפרת יעל יעקבי מסבירה כיצד יצרה את המראה של אסרסאי:
"רות בחורה יפהפיה בעלת עור פנים נדיר לכן שמתי את מרבית הדגש עליו. ראשית, השתמשתי בקונסילר בעל גוון כתום-אפרסקי אשר מנטרל כהויות באופן מלא ומאיר את האזור אשר שמתחת לעיניים ושבו נמצאות מרבית הכהויות. מעל הנחתי מייקאפ קליל בעל גימור זוהר שידגיש את מרקם העור המדהים שלה. על העפעף שמתי צללית בסיס בגוון אפרסקי מוזהב והדגשתי את הזויות בצבעי חאקי וירוק זית. הריסים נמשחו במסקרה שחורה ועל הלחיים והשפתיים השתמשתי בגווני אפרסק קלילים המעניקים חיות, במיוחד לגווני עור שחומים. טיפ קטן לנשים כהות עור המתקשות למצוא קונסילר לגוון העור שלהן-השתמשו בצללית או בשפתון בגוון כתום נקי כקורקטור, מתחת לקונסילר הרגיל, ותגלו כי הוא מנטרל באופן מלא את הכהויות ומעניק לעור גוון חי ולא אפרורי"

 

 

מעצבת שיער: צליל שן. טלפון: 052-8191171. 

תגובות (0)
הוסף תגובה