קמיל קוסבי ממשיכה לעמוד לצד בעלה

קמיל קוסבי, רעייתו של ביל קוסבי שעשרות נשים מאשימות אותו בשורה של עבירות מין קיימה בשבוע שעבר מפגש עם קבוצת יועצים מקצועיים, עורכי דין ואנשי יחסי ציבור בביתם במסצ'וסטס. הכל על מנת למצוא דרך לתקן את המוניטין והתדמית של בעלה, כך דווח בעיתון הניו יורק פוסט. במהלך הפגישה הביעה קוסבי תמיכה בלתי מסויגת בבעלה ואף טענה שהקרבנות לכאורה הסכימו לשימוש בסמים וקיום יחסי מין.

 

עוד באון לייף:

 

דבריה של קמיל קוסבי, 71, מגיעים בעקבות הודאתו המפורשת של ביל קוסבי, 78, לפיה בשנת 2005 רכש גלולות מתוך כוונה לתת אותן לנשים צעירות שרצה לשכב איתן. הידיעה שפורסמה על ידי סוכנות הידיעות AP ביום שני בשבוע שעבר ממשיכה לעורר הדים אולם זוגתו לחיים ממאנת להאמין.

 

"קמיל עדיין לא מאמינה שביל סיפק סמים וקיים יחסי מין עם נשים ללא הסכמתן", אמר מקור המועסק על ידי משפחת קוסבי. "היא מודעת היטב לבגידות שלו אבל היא לא מאמינה שבעלה הוא אנס".

 

 

"קמיל קוסבי אישה גאה, מכובדת אבל עקשנית. אפשר לומר שהיא עומדת לצד בעלה אבל היא בעיקר תופסת את האנשים שעומדים נגדו כעלבון המופנה כלפיה אחרי כל מה שהיא עשתה כדי להפוך אותו לכוכב" אמר מקורב לבני הזוג שעשה עמם עסקים בעבר.

"אני יצרתי אותו, אני ידעתי לאורך כל הזמן הזה מה יש לי בין הידיים ואני אתקן את זה" אמרה קמיל שהיא גם מנהלת העסק של ביל. "הם הופכים אותו להיות איש רע כזה, מפלצת", אמרה והורתה לצוות כולו "להתמודד עם הדבר הזה".

 

 

למה הן נשארות לצדם?!

התקופה האחרונה מלאה בדוגמאות לגברים שהואשמו בתקיפות מיניות ובאונס, לעתים בסיטונאות, ונשותיהם נותרו עמם. גילה קצב, קמיל קוסבי וורדה שחם הן רק רשימה חלקית של הנשים שעמדו לצד בן זוגם כשהואשמו בהאשמות קשות. למה הן עושות את זה?

לכתבה המלאה

 

התמודדות היועצים עם  "הדבר הזה" תהיה משימה לא פשוטה, בהתחשב בעדויות הרבות המצביעות על כך שקוסבי הוא אנס סדרתי. קרוב ל- 50 נשים סיפרו סיפור שפרטיו דומים בצורה מפחידה על סימום שאחריו הגיעה תקיפה מינית.

 

רבים מפעילי זכויות האדם נשארו ניטרליים בכל הנוגע לפרשה עד ההצהרה של קוסבי. ההודאה הברורה גרמה אפילו למעגל התומכים הקרוב לסגת. הזמרת ג'יל סקוט – אחת מתומכיו הגדולים ביותר של קוסבי – הודיעה שהיא כבר לא עמדה מאחורי הבדרן אותו כינתה בעבר "מודל החיקוי שלי".

 

ביום חמישי האחרון, שלושה ימים אחרי הודאתו של קוסבי, קראו מנהיגי זכויות אזרח שחורים ללשכת המסחר בהוליווד להסיר את הכוכב של ביל קוסבי משדרת הכוכבים של הוליווד. "עבור אמריקה השחורה קוסבי הוא סמל, אבל ברגע שסמל בוגד באמון של הקהילה, הקהילה חייבת להפסיק את התמיכה שלה בו ולגנות את המעשים", אמר נאג'י עלי, אחד מאלה שקראו להתפטרותו. "אם השם שלו נשאר על המדרכה זו בושה גדולה להוליווד", אמרו.

 

קוסבי קיבל הכוכב שלו בנובמבר 1977, והוא ממוקם במיקום בולט בסמוך לצומת הסואנת של שדרות הוליווד וצפון שדרת היילנד. בשנת 2014 אלמונים רססו שלוש פעמים את המילה 'האנס' על הכוכב כמחאה על התנהגות מינית בלתי הולמת של הקומיקאי.

 

 

לפי שעה אין תכניות להסיר את הכוכב של קוסבי."ברגע שכוכב אחד נוסף לשדרה, הוא נחשב לחלק מהמרקם ההיסטורי של שדרת הכוכבים של הוליווד. בגלל זה, מעולם לא הסרנו בעבר שום כוכב", אמר נשיא לשכת מסחר לרון גולבר.

 

לעומת סיפור שדרת הכוכבים, בדיסני וורלד, אתר הנופש ופארק השעשועים של אולפני הוליווד, החליטו להסיר את פסל הברונזה של ביל קוסבי כבר ביום שלישי, יממה לאחר ההצהרה של קוסבי.

 

כבר לפני מספר חודשים נחתמה עצומה שדרשה מהנהלת האתר להסיר את הפסל אולם נתקלה בהתעלמות. כאמור, לאחר שקוסבי עצמו הודה ברכישת סמים עבור הנשים, הוחלט להסירו. 

תגובות (0)
הוסף תגובה