נשיקת הספורטאים שהרתיחה את האיטלקים

מגזין הספורט הפופולרי באיטליה Sportweek פרסם זוג שחקני רוגבי גאה מתנשק על השער הראשי, ולמרבה הפלא, או שלא, לא כולם היו מרוצים.

 

עוד באון לייף:

 

תמונת השער הציגה את גיאקומו וסטפנו, זוג שחקני רוגבי המשחקים בקבוצה חובבנית המעודדת שיתוף פעיל של שחקנים הומוסקסואלים, כשהם מתנשקים ולבושים במדים של קבוצתם תחת הכותרת ?מי מפחד מנשיקה?? (שבעצמה מזמינה אש).

 

?מי מפחד מנשיקה??. תמונת השער שהרגיזה את אוהדי הספורט באיטליה (צילום: SportWeek)

 

תמונה בסדר גודל כזה היא לא תמונה שתוציא אותנו מאיזון ותרעיד את עולמנו, אך מסתבר שלא אצל כולם המצב דומה. גולש בטוויטר צייץ ש?זאת תמונה פשוט מגעילה?, ומצייץ אחר שאל: ?תגידו לי עכשיו איך אני מסביר את זה לבני בן ה5?.

 

במגזין האיטלקי אמרו שהגיליון האחרון בעט בטאבו החם של עולם הספורט: זוגות חד מיניים. המקרה כאן לעומת זאת, הוא לא עוד מקרה של הומופוביה בספורט. תחומי ספורט שמציבים סטנדרטים גבוהים של גוף שרירי וגדול במיוחד כמו ברוגבי ופוטבול, ידועים ככאלה שלא ששים לקבל אליהם ספורטאים חד מיניים.

 

לא הומופוביה נקודתית, אלא תפיסה מיושנת. מתוך הכתבה (צילום: SportWeek)

 

נכון להיום, איטליה היא המדינה המערבית היחידה באירופה שלא מכירה בנישואים חד מיניים או אפילו בנישואים אזרחיים, ואם שער המגזין השנוי במחלוקת הוא סנונית ראשונה לעתיד לבוא, כנראה שנתחיל לראות באיטליה התעוררות בנושא. הקהילה הלהטב?קית הופכת בהדרגה להיות נושא חם באיטליה, ובחודש שעבר 100,000 איטלקים צעדו במצעד הגאווה שהתקיים ברחובות רומא, שששם השנה דגש מיוחד לשיוויון וזכויות אדם.

תגובות (0)
הוסף תגובה