יופי בכל הצבעים והגדלים

"היופי האמריקאי" מגיע בכל הצורות, הגדלים, הגילים והצבעים.

 

זה בדיוק המסר שניסתה להוכיח הצלמת קארי פרוט' עם סדרת התמונות שלה, "אמריקן ביוטי" המבוססת על הסרט המפורסם משלהי הניינטיז. הסדרה כוללת 14 נשים עירומות שוכבות במיטה ומכוסות עלי כותרת של פרחי לילך סגולים (בסרט המקורי מדובר בפרחים אדומים).

 

שובר הקופות, אמריקן ביוטי, עוסק בגבר בגיל העמידה המפתח פנטזיה מינית על החברה הכי טובה של בתו המתבגרת (כמובן, נערה אטרקטיבית, דקה, בלונדינית ולבנה).

 

"כמעט בכל תמונה שאנחנו רואות בזרם המרכזי של התקשורת מופיע סוג אחד של נשים. כולן  לבנות ורזות. אבל רוב הנשים במדינה שלנו לא ממש נראות ככה. אמריקה מורכבת מכל מיני סוגים של  נשים. אלה נשים שרעבות לראות את עצמן מיוצגות בצורה יפה. ולמה לא בעצם?"

 

על ידי צילום נשים שנראות שונה ממה שלעתים קרובות כל כך מוצג לנו בתרבות, פרוט' מקווה להעצים נשים ולגרום להן להרגיש יפות, בטוחות וסקסיות בדיוק כמו שהן.  

 

"כשנשים מגיעות לסטודיו שלי, אני רוצה להוכיח להן שהן יפות כמו שהן אף פעם לא חשבו שהן יהיו". הכוונות של פרוט' טובות וגם סדרת הצילומים מקסימה בסך הכל אולם לי יש רק שאלה אחת: לאן נעלמו סימני המתיחה, הצלקות והפצעונים הקטנים הנמצאים על רוב הגופים הנשיים שפגשתי בחיי? 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

תגובות (0)
הוסף תגובה