7 דברים שגברים חייבים להפסיק לעשות בדייטים

עולם הדייטינג וההיכרויות הוא לא פשוט בכלל. דייט זה מלחיץ, זה יקר, זה דורש השקעה (אל תקשקשו, מעטות הנשים ש"זורקות על עצמן משהו" ויוצאות מהבית) ולעתים קרובות זה מסתיים באכזבה. ומה הדייט הכי גרוע? דייט עם גבר סקסיסט.

כן, יש גברים (לא מעטים, למקרה שתהיתם) שמאמינים שלומר לאישה "עדיף שתשתי את זה עם ממתיק ולא עם סוכר" בדייט ראשון או לשאול אותו איך היא מוצצת זו התנהגות ראויה ומכבדת. לרוב הנשים הסטרייטיות יש סיפור על דייט מהגיהנום עם גבר מלא בעצמו, עיוור לסביבה ועם כמות טאקט זעירה במיוחד. למי שצריך לדעת מאילו הרגלי דייטים סקסיסטיים יש להימנע, הנה רשימה חלקית של דברים שחשוב לזכור:

1. אל תצפה למין בתמורה למשהו. אל תצפה למין. נקודה.

יש יותר מדי סיפורי זוועה שמה בחוץ על גברים שמרגישים שמגיע להם סקס בסוף הדייט כי הם שיחקו אותה- הזמינו לארוחה/ למשקה/ לסרט ועכשיו מגיע להם הגביע. יש גם כאלה שלא הזמינו לכלום ועדיין מרגישים שמגיע להם לקבל "משהו" מעצם העובדה שהם טרחו ובאו והם נושמים.

שולי (27) יצאה עם בחור חמוד שחיזר אחריה תקופה ארוכה. הם ישבו בבר, שתו שתי משקאות כל אחד. הדייט היה נחמד ונראה הייתה שיש ביניהם כימיה טובה. הם צחקו הרבה ושוחחו על מגוון נושאים ובגלל שאף אחד מהם לא רצה באמת לחתוך, הם המשיכו אחר כך לסרט. בתום הסרט, הבחור החביב הקפיץ את שולי הביתה והשניים התנשקו ברכב. בתום מספר נשיקות שאל הבחור "שאני אעלה?". שולי ענתה לו שהיא לא מעוניינת שהוא יעלה אליה הביתה כרגע והבחור הפך בן רגע מג'נטלמן רב קסם לילד בן 4 שאמא לא רוצה לקנות לו מכונית על שלט בטויס אר אס. "אני עשיתי לך גוד טיים. לא מגיע לי שגם את תעשי לי גוד טיים?"

לא, אחי, לא מגיע לך כלום. מגיע לך לקבל את הסירוב בברכה ובחיוב, להרים הנדברקס ולהתחפף הביתה. ואגב, סקס לא הגיע לעולם כדי לעשות לך "גוד טיים". הוא אמור לעשות "גוד טיים" לשני הצדדים.

2. אל תניח שנשים בהכרח מעוניינות להיות אימהות

דנה (32) יצאה לדייט עם גבר בן 40 שהכירה באתר הכרויות. השיחה התגלגלה והגיעה לדיון על הורות. או אז דנה הפתיעה את הבחור וסיפרה לו שאין בכוונתה להיות אמא לעולם. הבחור ההמום הטיח בה "אז למה את טורחת בכלל להכיר? איך את יכולה לדחות משהו שהוא כל כך ביולוגי ובסיסי?"

תראה, חבר, בניגוד למה שלימדו אותך, נשים לא מהלכות על פני כדור הארץ רק בשביל ללדת לך צאצאים. יש להן קיום וערך גם אם הן לא יעשו שימוש ברחם שלהן. וכן, זה סקסיסטי לגמרי להעמיד את כישורי הרבייה הנשיים מעל לכל דבר אחר.

3. לעולם אל תעיר שום הערה על מה שהיא בחרה להזמין לאכול/ לשתות

טלי (36) מספרת שיצאה לדייט שלא יישכח בראשית שנות ה-20 לחייה. השניים ישבו בבית קפה וטלי, שחונכה לא לאכול כאוות נפשה בפגישה ראשונה, הזמינה מנה קטנה מהמנות הראשונות בתפריט ושתייה. כשהמנה הגיעה, הבחור תקע מבט חד בצלחת, מבט חד בטלי, שוב מבט בצלחת ואז שאל בישירות: "ומה עם ספורט? את עושה? כי אולי כדאי לך…". טלי הנבוכה בקושי הצליחה לגעת במנה שלה אחר כך.

מאיה (24) יצאה לפני כשנתיים עם בחור שהכירה באתר הכרויות. "החלפנו תמונות לפני. הוא ידע היטב איך אני נראית". גם במקרה הנוכחי השניים ישבו בבית קפה והחליטו לחלוק מנה – סלט. "האמת שהכל היה ממש בסדר עד שהסלט הגיע. ישבנו, קשקשנו, צחקנו ונראה שהדייט הזה דווקא הולך טוב". אבל אז הגיע הסלט. המלצר הניח את המנה על השולחן ולצידה 2 קעריות קטנות של רוטב. הבחור, תקע מבט ברוטב ואמר למלצר: "זה על בסיס מיונז? כי בגדול, לא נראה לי שהיא צריכה את זה". מאיה הסתכלה עליו המומה והבחור מיהר לתקן "לא נראה לי שאנחנו צריכים את זה".

כמובן, גם טלי וגם מאיה מיהרו לגדוע את הקשר שרק התחיל. גבר, תעשה לכולנו טובה, אל תשתף אותנו בהגיגים האינטיליגנטים שלך לגבי מה נכנס לנו לגוף ובטח שלא בפגישה ראשונה. אנחנו נשים מבוגרות, אנחנו לבטח מכירות את עצמנו ואת הגוף שלנו קצת יותר ממך ואין שום דבר שתוכל לתרום לנושא בשלב זה. תודה.

4. אל תעיר הערות מטומטמות על הפנים/ גוף של האישה מולך

זו, ככל הנראה, אחת ההתייחסויות השגויות השכיחות ביותר. גברים רבים נופלים במלכודת האמירות המטופשות והמיותרות על אברי גוף ספציפיים באצטלה של מחמאה.

אלה (31) יצאה לפגישה עם בחור שהכירה באתר הכרויות. רגע אחרי לחיצת יד, הבחור העביר מבט שלא משתמע לשני פנים ואמר "אוקי… את שופעת". "ניסיתי להבין אם מדובר במחמאה אבל לא הרגשתי מוחמאת בכלל, רק נבוכה לגמרי. אני יודעת מה הגודל של הציצים שלי וממש לא צריכה הערה מגבר שפגשתי לפני דקה שמאשרת לי, לכאורה, את גודלם. בנאדם, פשוט שמור את ההתרשמות שלך לעצמך, לפחות בשלב הזה".

זאת לא מחמאה. זה סקסיזם.

5. אל תכפה אבירות

הנה טיפ חשוב: כשאתה מתעקש על פתיחת דלתות המכונית, לא יוצא מהמעלית לפני שאנחנו יוצאות ומתעקש ללוות עד האינטרקום למרות שכבר אמרנו שאנחנו לא בעניין זה יכול לגרום לך להרגיש טוב, אבל זה לא בהכרח יגרום לנו להרגיש טוב. אמנם סביר להניח שאף אחת לא תצעק עליך אבל אבירות מוגזמת, מופרכת ונטולת הקשר היא לא נעימה בעליל. כמובן, לימדו אותך ש"בחור טוב מתייחס לנשים בכבוד". זה, כמובן, נכון אבל זה לא אמור לבוא לידי ביטוי בג'סטות מיושנות ומוזרות שכבר נעלמו מהעולם.

את הסעיף הזה יש לסייג, כמובן. אם האישה לצדך ציינה בפנייך בראש במפורש שהיא, למשל, ממש בקטע של בחורים שמחזיקים לה את דלת המכונית פתוחה – לך על זה! אם נראה שהיא נהנית מאוד ממפגני האבירות שלך – תבלו לכם. אבל אם לא, אז שווה להפסיק, סבבה?

ולתגובות נוסח "יואו, אתן הורסות את כל הרומנטיקה. פעם לגברים היה מותר פשוט להיות ג'נטלמנים. עכשיו גם את זה לקחו להם" – חבר'ה, מחוות שמריחות ממאמץ מביך ולא רצוי הן לא "רומנטיקה". תתקדמו.

6. אל תעליב אישה רק בגלל שהיא לא בקטע שלך

בכל רגע במהלך הדייט, זכותו של כל אחד מהצדדים להחליט שהם לא בעניין ולא, זו לא סיבה להתנהג כמו ילד מפונק עם חרדת נטישה ואגו שברירי במיוחד.

שי (28) יצאה עם בחור חביב לדייט. "השיחה הייתה קולחת ומעניינת מאוד לאורך כל הערב. למרות שהתקשורת בינינו הייתה מצוינת יחסית לפגישה ראשונה, ידעתי מיד שזה ילך לשומקום, פשוט הרגשתי את זה. הוא לא היה הטעם שלי ולא היה שום מתח בינינו, כמו שיחה עם ידיד. יום למחרת היא כתבה לו הודעת סמס שהמפגש היה מאוד כייף אבל לא נראה לה שזה ימשיך. בתגובה, הבחור איבד את זה לחלוטין והטיח בה רצף סמסים שכלל את המשפטים הבאים: "איך את יכולה לשפוט לפי פעם ראשונה?", "כנראה שבחורות כמוך יישארו לבד כל החיים שלהן", "כנראה שאת שטחית בצורה יוצאת דופן" וכו' וכו'.

אז בואו נבהיר משהו, חביבי: זה שבחורה לא רוצה לצאת איתך, לא אומר שהיא תישאר לבד כל החיים. זה רק אומר שהיא מוצאת אותך, ספציפית, לא מתאים לחייה. וכן, זכותה לעשות את זה במהלך הדייט או בסופו כל עוד סיום התקשורת ביניכם נעשה בצורה מכובדת ולא פוגענית. זה לא מצדיק התנהגות אינפנטילית ומטופשת מצדך.

7. מוסר כפול זה לא סבבה

זה אמור להיות מובן מאליו אבל כנראה שזה לא: הקריטריונים לפיהם אתה שופט התנהגות לא יכולים להיות שונים עבור גברים ונשים. אתה לא יכול לדרוש לצאת "רק עם בתולות" אם אתה לא בתול בעצמך, אתה לא יכול לצפות מבחורה למיעוט פרטנרים במיטה (כי ריבוי פרטנרים הופך אותה לשרמוטה, כמובן) בעוד שאתה שכבת עם חצי מדינה ואין עם זה שום בעיה. אתה לא יכול להגיע עם קרוקס ושורטס שנקנה בראשית שנות ה-2000 ולהיות מופתע אם היא לא טרחה להגיע לדייט אחרי סשן עם מאפר וסטייליסטית. יש?

ואחד נוסף, ככה על הדרך:

אל תניחו שאישה עושה משהו רק בגלל שהיא רוצה לשרת את הרצונות/הפנטזיות שלך

נשים עושות כל מיני דברים מבלי לחשוב על איך הם ישפיעו או לא ישפיע על אדם. אנחנו מתאפרות כי אנחנו נהנות מזה ואנחנו לובשות שמלות קצרות כי חם בחוץ. הגיע הזמן לשנן: נשים לא עושות את הדברים האלה בשבילך. כל זה לא בשבילך.

אנה (30) הגיע לדייט יממה אחרי שעברה החלקת שיער. הבחור בהה ממושכות בשיערה, חייך ואמר "יא אללה, דפקת את הפן הזה בשבילי? דווקא היה לך יפה גם עם תלתלים". כן, הבחור עשה אחד ועוד אחד לא מוצלח במיוחד והגיע למסקנה ההזויה שהבחורה עשתה פן במיוחד עבורו. האופציה שלא מדובר בפן כמובן לא עלתה על דעתו והאופציה שהיא ממש לא חשבה עליו כשהחליטה ליישר את שערה לחצי השנה הקרובה לא חלפה במוחו.

"מצד אחד זה הצחיק אותי מאוד. מצד שני, זה עצבן אותי. קבעתי את ההחלקה הזו שלושה שבועות לפני ואילו את הבחור הכרתי רק כמה ימים. הוא באמת חי בסרט שזה בשבילו?"

כשאנה הודיעה לבחור שלא מדובר בפן אלא בהחלקה קבועה, הבחור התבלבל ומלמל "אההה, מה ההבדל בין פן להחלקה?" מסקנה: לא, גבר, השמש לא זורחת לך מהעכוז ולא הכל רוקד סביבך. הלאה.