הצעירה שהולכת להכניס סטייל גם לבעלי מוגבלויות

אנחנו רגילים לשמוע על מאבקים של אנשים נכים ובכיסאות גלגלים בנוגע לנגישות ולזכויות, עד כי בקלות אנחנו יכולים להתעלם מהעובדה שלפעמים גם הדברים הקטנים והטריוויאליים לכאורה עלולים להיות עבורם מאבק יום יומי. כך, למשל, גם הבגדים.

 

עוד באון לייף: 

 

אנשים עם כיסאות גלגלים נאלצים הרבה פעמים להתפשר על אופנתיות או על טעם אישי, משום שהם זקוקים לבגדים נוחים ופונקציונליים. אבל לאחרונה החליטה צעירה אמריקאית להפסיק להתפשר, ולפתוחKickstarter  במטרה להתחיל לייצר ג'ינסים שמתאימים לאנשים על כסאות גלגלים.

 

ב-2007 היתה היידי מקנזי מעורבת בתאונת דרכים, שהשאירה אותה נכה. למרות המגבלות, היא המשיכה להיות מאוד פעילה מתוך רצון לשתף את העולם בסיפור שלה ובדרכי ההתמודדות. מקנזי אף הוכתרה כמיס כיסא גלגלים של קנטקי (כן, יש כזה דבר) ובהמשך השתתפה בתחרות הארצית. "למרות שלא זכיתי, זו היתה הזדמנות להיות בחדר עם עוד 26 נשים על כיסאות גלגלים. זיהיתי שלכולנו יש את אותם מאבקים, של למצוא בגדים אופנתיים ועם סטייל". זו היתה הנקודה שבה החליטה מקנזי להתחיל לייצר עבורן בגדים, ולהתחיל כמובן עם הפריט ההכרחי: הג'ינס.

 

כעת מנסה מקנזי לייצר ולשווק את Alter UR Ego, ג'ינס המיועד במיוחד לגברים ולנשים נכים. יש להם בד גמיש, כיסים נוחים, הם ארוכים יותר מהרגיל, חגורת בטן נמתחת, קו הגב גבוה יותר מקו הבטן ופתיחה וסגירה נוחה.

 

 

בסרטון ההסברה אפשר גם לשמוע את מייקל, מורה שנעזר בכיסא גלגלים כבר 16 שנה ומחפש בגדים שיהיו ייצוגיים אך עדיין נוחים, "אני צריך להראות מקצועי, אבל באותו זמן אני צריך שתהיה לי את היכולת לתפקד בכיסא", הוא אומר.

 

"יש לך מכנסיים שחושפים את החריץ שלך בכל פעם שאת מתכופפת קדימה? יש לך מכנסיים שהם קצרים מדי? יש לך מכנסיים שאת לא יכולה להגיע לכיסים שלהם? סביר להניח שלא, אבל זה משהו שאנשים על כיסא גלגלים כמוני נאלצים להתמודד איתו בכל יום", טוענת לינדלי, נערה שכבר 3 שנים על כיסא גלגלים.   

 

כאמור, מהסיבות האלו החליטה מקנזי לייצר את מכנסי ה-Alter UR Ego, וכעת היא קוראת לכל מי שמתמודד עם הבעיות האלו, או מכיר כאלו שמתמודדים, להפיץ את הבשורה ולהשקיע במיזם. אז אם גם אתם מכירים מישהו שהג'ינס הזה יכול להקל על חייו, תרגישו חופשי להפיץ גם כן. 

 

 

תגובות (0)
הוסף תגובה