אייס קפה קיצי צונן בלי כפית סוכר

בבוקר עדיף שלא תדברו איתי. בכלל, עד השעה תשע ואחרי קפה ראשון סביר להניח שגם אם תדברו אליי לא תקבלו תשובה קוהרנטית אלא כמה מלמולים עייפים. אני פשוט לא בן אדם של בוקר.

 

זו הסיבה שכל מוצר חדש שחוסך לי פעולות וזמן יקר בבוקר מתקבל בביתי בשמחה ובזרועות פתוחות. למשל, החלב החדש של חברת טרה הממותק בסטיביה שאפשר להוסיף לקורנפלקס במקום לפתוח את צנצנת הסוכר? ברוך הבא למשפחה. החלב הטעים הזה חוסך לי לא רק זמן בבוקר אלא גם קלוריות מיותרות ואת נקיפות המצפון המציקות בעקבותיהן. בזכות הסטיביה הטבעית שהוא מכיל ויתרונותיו הבריאותים הצלחתי לשכנע גם את בן זוגי לעבור אליו כתחליף בריא וזול יותר.

 

לא רק צריכת החלב של בן הזוג עברה מקצה שיפורים, גם כשהאחיינים שלי באים לביקור ומבקשים דגני בוקר הם מקבלים אותם רק עם החלב הממותק ולא מבקשים להוסיף סוכר, פשוט כי החלב מתוק דיו.

 

החלב החדש אינו מומתק בהגזמה אלא באופן מעודן, באמצעות הסטיביה, שהיא צמח שמשמש כממתיק טבעי וזול ביותר בקלוריות (כמעט אין בה קלוריות לחלוטין). בין יתרונותיו הנוספים של החלב הוא גם דל לקטוז ולכן יתאים לאנשים שרגישים ללקטוז, והוא גם מכיל וויטמין C וסידן שחשובים לחיזוק הגוף.

 

יש אנשים שחוששים להשתמש בסטיביה בגלל שכאשר לא משתמשים בה במוצרי מזון באופן נכון ובמינון נכון עלולים להיות טעמי לוואי, זאת כאשר הוספתה למוצרים בגלל הפופולאריות המוצדקת שלה נעשתה באופן מופרז, ומדובר בעיקר במתיקות מוגזמת שחש לעתים מי שמשתמש בממתיק סטיביה באבקה או בטיפות.

 

עם החלב החדש אין מה לחשוש. טעמו של החלב הממותק הוא נהדר ונטול טעמי לוואי וזאת משום שהשתמשו בכמות מדודה של סטיביה על מנת למנוע מתיקות יתר. בדיוק כך מפחיתים את הסוכר מהתפריט היומי שלכם ושל בני המשפחה, ועוברים לתפריט בריא יותר.

 

מלבד השימוש בחלב הממותק בקורנפלקס או בכל דגני בוקר אחרים, אני אוהבת להוסיף אותו גם לקפה ולתה (לטאץ' בריטי), מבלי להוסיף סוכר כמובן. כיף גם להכין עמו אייס קפה, כאשר החלב בלבד מספק את המתיקות, וקוביות קרח את הקרירות הנעימה.

 

 

רק המיסו את הקפה ב-2 כפיות מים רותחים, הוסיפו חלב במתיקות מעודנת – הוסיפו המון קרח ואם יש לכם בלנדר ואתם רוצים אייס קפה כמעט כמו בבתי הקפה – העבירו הכל לבלנדר – ותוך שניות ספורות תקבלו אייס קפה טעים שמתאים בדיוק לשרב הגדול. רוצים ממש לשדרג? הוסיפו לבלנדר גם מעט אגוזי פקאן ותקבלו מעין גרניטה פקאן.

 

שימושים נוספים שיכולים להיות לחלב הם בכל קינוח בו רוצים לחסוך בקלוריות, מעולה להכנת בלילת פאנקייקים, פודינג אורז, מעדן טפיוקה ועוד ועוד. 

תגובות (0)
הוסף תגובה