הגנה מהשמש: המומלץ, המסוכן וזה שגרם לנו לשאול WTF?

קרם הגנה לפנים של GIGI

ריח: ניטרלי

מרקם: קליל, נעים ולא שמנוני, נספג מיד

עמידות: גבוהה

רמת הגנה: 40SPF

מחיר: 159 שקל ל-50 מ"ל

מה חדש תחת השמש: מי שיש לו ניסיון עם קרם הגנה מבין מיד את ההבדלים בין מוצרי איכות לעוד מוצר שזכה לכינוי קרם הגנה. איך שמורחים את קרם ההגנה של ג'יג'י מבינים שמדובר במוצר איכות: הוא נספג מיד, לא שמנוני ועושה תחושה נעימה בעור. מתאים לשימוש בקיץ ובחורף.

ד"ר קליין (קרם לגברים/לנשים)

ריח: טוב, לא מתוק או חריף במיוחד

מרקם: לא שמנוני, נעים

עמידות: ארוכה ויעילה גם אחרי מספר כניסות למים

רמת הגנה: 40SPF

מחיר: 64 שקל ל-50 מ"ל

מה חדש תחת השמש: יתכן שהיינו עפים על המוצר הזה, אילולא טעות בסיסית ומרתיחה אחת: ההפרדה בין קרם לגברים ולנשים (WTF – כן זה גם מה שאנחנו חשבנו). הגודל קומפקטי ונוח לאריזה, הקרם עמיד מאוד גם במים והופך את היציאה מהבית למבושמת ונעימה. כמה חבל, אם כן, שנעשתה בחירה מאוד מוזרה ולא אינטיליגנטיית להפריד קרם הגנה לגבר ולאישה, כשאין שום הבדל בין שני המוצרים מלבד הבחירה בצבעים המיושנים של כחול (לגברים) וורוד (לנשים, אלא מה). תעודת עניות למוצר שמתעקש בהפרדה שלא לצורך בין המינים.

ד"ר עור (ספריי וקרם לפנים)

ריח: עדין מאוד אך עמיד

מרקם: קליל ונספג ברגע

עמידות: גבוהה במיוחד

רמת הגנה: 30SPF/50SPF

מחיר: 89 שקל ל-125 מ"ל ספריי, 99 שקל ל-50 מ"ל קרם לפנים

מה חדש תחת השמש: ידוע שהמוצרים של ד"ר עור הם מהאיכותיים שיש בשוק, וגם עם מוצרי ההגנה מהשמש הם לא נופלים מרמתם. המוצרים נספגים בזריזות בעור, בין אם עור הפנים או הגוף, מותירים תחושה נעימה, מזינה וחלקה יחד ניחוח עדין מאוד, ובעיקר עומדים באומץ במבחן השמש הישראלית העזה ביותר.

ד"ר פישר (ספריי וקרם)

ריח: עדין וקליל

מרקם: לא שמנוני, נספג כמעט מיד

עמידות: גבוהה ויעילה לשמש חזקה

רמת הגנה: 50SPF

מחיר: 54.90-64.90

מה חדש תחת השמש: לא מדובר בבשורה מפתיעה – מוצרי ההגנה מהשמש של ד"ר פישר הם פשוט טובים. הספריי מתפזר בקלות על הגוף ונספג מיידית בעור, כך גם הקרם. בלי תחושת שמנוניות, כמעט בלי ריח ואפילו עם סיוע במניעת ריחות גוף לא רצויים. הספריי הייעודי לספורטאים יהיה יעיל במיוחד עבור אלו מכם שלא מתפשרים על ספורט גם בעונה החמה.

סקין גארד (סטיק לפנים)

ריח: כמעט ואין

מרקם: עדין, כמעט ולא מורגש

עמידות: גבוהה

רמת הגנה: 50SPF

מחיר: 39.90 שקל

מה חדש תחת השמש: זה אמנם נראה כמו דבק סטיק שהשתמשנו בו לרוב כילדות, אבל הסטיק של סקין גארד הוא אחד המוצרים המבריקים יותר בתחום ההגנה מהשמש. הוא שקוף לגמרי, נוח למריחה אחידה, נספג כמעט מיד ובלי תחושה, ועומד מצוין במשימה החשובה של שמירה על עור הפנים מול השמש. כל זה וגם המחיר החברותי במיוחד גורמים לחוויית השימוש במוצר להסתכם בהתלהבות רבה. ובעצם איך לא חשבו על זה קודם?

ניוואה (ספריי)

ריח: ניטרלי

מרקם: קרמי ודליל, צבע צהבהב

עמידות: נמוכה

רמת הגנה: 50SPF

מחיר: 100 שקל ל-200 מ"ל

מה חדש תחת השמש:ובכן, זה לא ממש עשה את העבודה. הנסיינית שלנו נשרפה במהלך הניסוי (והיא אינה בעלת עור בהיר). לדבריה הספריי דליל אך מוציא כמות קטנה ולא מפוזרת, יותר כמו קרם שמגיע בבקבוק מאשר ספריי, ולא מספיק חזק כדי להגן מפני השמש כראוי.

Friendly Sun של שיק (קרם)

ריח: ניחוח רגיל של קרם הגנה

מרקם: מתפזר בנוחות על העור ובכמות הרצויה

עמידות: חלשה, בטח מול השמש של אוגוסט

רמת הגנה: 30SPF

מחיר: 53.50 שקל ל-200 מ"ל

מה חדש תחת השמש: הוא אמנם נוח לשימוש, מתפזר בצורה אחידה וקלילה על העור ויוצא מהבקבוק בכמות מדויקת, אבל במבחן היעילות הספריי של שיק לא עמד בהצלחה מרהיבה. הוא לא עמיד במים במיוחד ולא מתחרה ראוי מול הקיץ הישראלי. אבל לצרכי חופשה באירופה הוא יהיה לגמרי בסדר.

סנברלה מבית HL (קרם)

ריח: חריף

מרקם: שמנוני

עמידות: ממוצעת

רמת הגנה: 36SPF

מחיר: 82 שקל ל-50 מ"ל

מה חדש תחת השמש: הקרם מבית חברת HL מגיע באריזה נוחה וקומפקטית ועומד בשמש הישראלית בגבורה סבירה – כפי שהייתם מצפים מקרם שמיוצר על ידי חברה ישראלית. אולם הריח החריף של הקרם, שמזכיר יותר קרם רפואי ומיושן, וחוויית המריחה השמנונית והאיטית על העור שגורמת לספיגתו לקחת זמן מה, גרמו לנו ליהנות פחות מהשימוש.

קלרינס (קרם הגנה לפנים)

ריח: ללא

מרקם: קרמי ונעים

עמידות: ממוצעת

רמת הגנה: 30SPF

מחיר: 119 שקל ל-75 מ"ל

מה חדש תחת השמש: הקרם של קלרינס עושה את העבודה – המרקם שלו נעים למגע עם עור הפנים, הוא נטול ריח לחלוטין ועמיד בפני השמש. מוצר לא רע בכלל שגם אמור להגן על העור מפני קמטים, ועם זאת יתכן שתמצאו מוצרים טובים באותה המידה ובמחיר נעים יותר. אבל תרגישו בנוח ללכת על בטוח עם האיכות במקרה הזה.