לחזה גדול יש גם לא מעט חסרונות

ניתוחים פלסטיים, הגדלות והרמות, פוטושופ, מחשופים, צנזורה קשה ומה לא – העולם אובססיבי לחזה הנשי, ואנחנו נושאות בתוצאות. ובעוד שחלק מרחיקות לכת כדי להתאים את החזה עימו נולדו לפנטזיית החזה הגדול, יש כאלו שנולדו עם חזה שתואם את הפנטזיה והיו שמחות להיפטר ממנה, או לכל הפחות לוותר על כמה מהחסרונות הגדולים שמגיעים איתה.

 

חזה גדול: אתם סוגדים לו, אני שונאת אותו

בעולם שבו חזה גדול הוא מושא להערצה, הקטנת חזה מעוררת המון שאלות. אור סופר מספרת למה בכל זאת החליטה לעבור את הניתוח

לטור המלא של אור סופר

מסתבר שהשחקנית סופיה ורגרה היא אחת מהנשים האלה. ורגרה, שהפכה בשנים האחרונות לאחת הדמויות הנשיות הנערצות ביותר, כזו שהמוני גברים (וגם נשים) ישלפו כשם ראשון או שני אם יישאלו על האישה הכי סקסית לטעמם. למבנה הגוף המקומר שלה יש חלק גדול בדבר, וכך גם כמובן לחזה המרשים שלה. אולם בראיון חדש שהתפרסם השבוע, השחקנית חושפת כי לעיתים החסרונות שמגיעים עם אותו חזה בו 'התברכה' ממש מפריעים לה לנהל את חייה כרצונה.

"הלוואי שהייתי יכולה להיות קצת יותר אתלטית, אבל כשנולדת עם ציצים ענקיים כאלה…", ורגרה אמרה למגזין הבריאות Women's Health. "יש לי אותם מאז גיל 13, ואז הם עוד גדלו כשנכנסתי להיריון וילדתי את בני", היא מספרת. לשחקנית בת ה-45 יש בן אחד מנישואים קודמים, מנולו בן ה-25. "זה לא כי אני רוצה שרירים או שרירי בטן בולטים. אין לי שרירי בטן כי אני לא 'צריכה להיות דוגמנית רזון עם גוף מושלם'. זה ידרוש יותר מדי מאמץ!". ובכל זאת, ורגרה טוענת שאילולא החזה שלה היתה נהנית מהאימונים הרבה יותר.

המחשוף המלא והסקסי הוא יתרון, אך לחזה גדול יש גם חסרונות. צילום: Shutterstock

"זה עינוי בשבילי", ורגרה מודה. "אני נכנסת למצב רוח רע שעתיים לפני אימון, אני במצב רוח רע כשאני מתאמנת, ואני במצב רוח רע בסוף כי אני צריכה לקבוע את השיעור הבא", היא מספרת על שגרת האימונים שלה, שכוללת 3 מפגשים בשבוע עם מאמן פרטי ואימון אחד לבד. בעלה ג'ו מנגניאלו, אשר ידוע כמי ששומר על מבנה גוף אתלטי, בנה מכון כושר נהדר בביתם, אז היא מודה שכבר אין לה תירוצים – ועדיין היא לא מצליחה ליהנות. "יש לי ברכיים לא טובות ועצמות מאוד דקות, אני בקושי יכולה לעשות שכיבת סמיכה".

עם זאת, היא מודעת לעובדה שאותו מבנה גוף שמקשה עליה באימונים, היה יכול להקשות עליה הרבה יותר ולמנוע ממנה להצליח בענק לפני כמה עשרות שנים (אולי אף פחות). "לנשים יותר קל היום", היא טוענת כשנשאלת כיצד לדעתה החוויה הנשית השתנתה בעשורים החולפים. "היום אלו לא רק בובות בארבי על שערי המגזינים, אלו נשים אמיתיות. אז אני חושבת שזה הולך ומשתפר. קודם, היה הרבה יותר ברור וחד משמעי איך אישה אמורה להיראות".

המלצות על הקטנת חזה, מישהו?

ורגרה כמובן לא לבדה במלחמה היומיומית עם החזה הגדול עימו נולדה. כוכבת נוספת שצברה הרבה אהדה גם בזכות מבנה הגוף המקומר שלה היא אמבר רוז, דוגמנית שפרצה לתודעה כבת זוגו של הראפר קניה ווסט (היחסים שלה עם אשתו הנוכחית קים קרדשיאן הם סאגה מרתקת בפני עצמה), ולאחר מכן כאשתו ואם ילדו של הראפר וויז קאליפה. רוז, שידועה כמי שלא דופקת חשבון ברשתות החברתיות ומשחררת אליהן הרבה אמירות אמיצות ובלתי מרוסנות, פרסמה השבוע פוסט בו היא הודתה שהחזה הגדול שלה הופך לקשה מנשוא.

"אני חושבת לעבור הקטנת חזה השנה", כתבה רוז. "הציצים שלי כבדים בקטע מפגר, הגב שלי כואב ואני לא יכולה ללבוש חולצות קטנטנות חמודות בלי חזיית סבתא". עם זאת, ברור לה שגם בהקטנת חזה יש חסרונות. "אני נורא מפחדת מצלקות ה'סוכריה על מקל' אבל. יש לכם עצות? יש כאן נשים כלשהן שכיום הן הרבה יותר מרוצות אפילו עם הצלקות של ניתוח ההקטנה?". עוד וידוי שהשתרבב לסיומו של הפוסט החשוף במיוחד הזה נוגע לחשדות שרוז עברה הגדלת חזה – "לא, אין לי שתלים, אז אי אפשר לפשוט לחתוך מסביב לפטמות. בבקשה ספרו לי על החוויות שלכן".

"הציצים שלי כבדים בקטע מפגר, הגב שלי כואב". אמבר רוז מתייעצת לגבי הקטנת חזה בפייסבוק

התגובות המרושעות לפוסט הזה כמובן לא איחרו לבוא. "אני יודע על מה את מדברת, חשבתי לעבור הקטנת פין, הוא כל כך גדול שהגב שלי כואב לאחרונה" – זו התגובה שזכתה להכי הרבה לייקים על הפוסט, בצירוף ההאשטאג "מחפשת תשומת לב?". וזו תגובה מרתיחה. כאילו שהבעיות הפיזיולוגיות המוכחות שחזה גדול גורם לנשים בכלל לא קיימות, והכל רק ניסיון לעורר פרובוקציה.

ובכן לא, גברים יקרים, ובכלל נשים שמעולם לא חוו חזה גדול על כל השלכותיו היומיומיות והבריאותיות – זה לא קל, תרתי משמע. וזה טוב שבדיוק אותן נשים שכולנו מעריצים את החזה שלהן מדברות על איך שהן לא תמיד מרגישות שהן "התברכו". לחזה גדול יש מחיר גם אם נולדנו איתו, ושלא תמיד אנו ששות לשלם אותו.