בת 10 זכתה בתחרות ריקוד יוקרתית יום אחרי שסיימה סבב כימותרפיה

זהו סיפור מעורר השראה שמראה כמה כוח רצון וחלומות יכולים להשפיע על החוסן הנפשי והפיזי שלנו: אווה בלסר בת ה-10 משיקגו, חולה בסרטן הכליות. המחלה התגלתה אצלה לראשונה כשהייתה בת 3 בלבד. ילדה קטנה עם סרטן בשלב 5 שתקף את שתי הכליות שלה. במסגרת הטיפולים, אחרי ארבעה חודשים של כימותרפיה, נאלצו הרופאים להסיר את הכליה השמאלית שלה וחלק מהכליה הימנית. אחרי הטיפולים המתישים הגיעו כמה שנים של חסד: היה נדמה שבלסר החלימה ושהיא תוכל להמשיך בשגרת חייה. למרבה הצער, בינואר האחרון גילו הרופאים שהסרטן חזר. בחצי השנה האחרונה הספיקה הילדה לעבור שני ניתוחים נוספים וכעת היא ממשיכה בטיפולים כימותרפיים אינטנסיביים ומגיעה לבית החולים באופן קבוע.

אולם למרות הטיפולים הקשים וכנגד כל הסיכויים, בלסר שרוקדת מחול מודרני באופן מקצועי, מקפידה לשמור על שגרת האימונים שלה. בחודש האחרון, עשרה ימים בלבד אחרי סבב כימו מתיש נוסף, היא קטפה את המקום הראשון בתחרות ריקוד לאומית.

למרות המעמסה הנפשית והפיזית, אווה לא מוותרת לעצמה והעובדה הזו מדהימה את סביבתה הקרובה. בריאיון לרשת CBS, סיפר רופאה של הילדה שהוא פשוט המום מהילדה האמיצה הזו והסביר שהטיפולים שהיא עוברת מכבידים על הגוף בצורה קיצונית. "מדובר בטיפולים מאוד אינטנסיביים שיגרמו למרבית האנשים לסבול מבחילה ותשישות. העובדה שהילדה הזאת יוצאת מבית החולים והולכת לרקוד היא לא תיאמן".

מילא להתאמן אבל להגיע לתחרות? להתמודד מול ילדות אחרות בגילה, בריאות לגמרי? ומילא להתמודד אבל גם לנצח? אין ספק שמדובר בילדה יוצאת דופן. חודש וחצי אחרי שני טיפולים תוך בטניים ועשרה ימים בלבד אחרי סבב כימו, בלסר הצליחה לנצח באתגר ריקוד עם מופע שנקרא 'משחק הישרדות' שאחותה הגדולה אמה הכינה עבורו את הכוראוגרפיה. חודש לאחר מכן, 24 שעות בלבד אחרי שסיימה 10 ימים של טיפולי כימותרפיה רצופים, היא ניצחה בתחרות נוספת. בסוף ההופעה, בלסר הסירה סרט שהיה כרוך סביב גופה והעיפה אותו לכיוון הבמה. מאוחר יותר הסבירה שהחלק הזה במופע מתאר מבחינתה איך הגוף שלה מבריח את מחלת הסרטן החוצה.

בריאיון שנתנה לרשת CBC, כשנשאלה כיצד היא מצליחה להתאמן אחרי הטיפולים המתישים, היא משכה בכתפיה בתגובה, חייכה ואמרה: "פשוט דחפתי את עצמי".

בריאותילדיםסרטן