גווינת פלאטרו מודה: "אני ממש מרגישה את השינויים ההורמונליים מתרחשים"

אפשר לשנוא אותה ואפשר לסלוד ממנה, אבל מה שבטוח – חייבים לתת לגווינת' פאלטרו את הקרדיט לכך שיש לה הרבה אומץ ותעוזה. אולי בניסיון לטהר שוב את שמה בעקבות סערת "הביצים הווגינליות" שהוציאו שם רע לאתר הלייף סטייל שלה (ומי שלא זוכר יכול לקרוא על כך כאן), החליטה השחקנית והיזמית להעלות נושא שבדרך כלל אנחנו מתביישות לדבר עליו: גיל המעבר.

פאלטרו, בת ה-46, העלתה לפני מספר ימים סרטון לעמוד האינסטגרם של האתר שלה, Goop. מטרתו, לדבריה, הוא לשנות את השיח על הנושא ועל התופעות שמציפות נשים לאורך התהליך שבמסגרתו השחלות מייצרות פחות ופחות הורמונים נשיים והמחזור החודשי פוסק. כתוצאה מתהליך זה, נשים חוות סימפטומים פיזיים ונפשיים, כמו עייפות, גלי חום, ירידה בליבידו, הזעות לילה, דפיקות לב מואצות, כאבי ראש, בעיות זיכרון, מצב רוח ירוד וכאבי פרקים. וכדי להמחיש עד כמה הנושא קרוב לליבה, גווינת' שיתפה בשינויים שהיא מרגישה בגופה שלה – צעד מעורר התפעלות, במיוחד כשהוא מגיע מאישה שבנתה את הקריירה שלה בעיר שמקדשת נעורים, ושבדרך כלל שולחת את הנשים להתבודדות אסקימוסית אחרי גיל 40.

"אני חושבת שכאשר את נכנסת לגיל המעבר, את מתחילה להבחין בהרבה שינויים", אומרת פלאטרו בסרטון. "אני ממש מרגישה את השינויים ההורמונליים מתרחשים – את הזיעה, את מצבי הרוח. אני פשוט מתעצבנת פתאום ללא שום סיבה".

עוד הוסיפה "אני חושבת שיש לגיל המעבר יחסי ציבור ממש גרועים והגיע הזמן למתג אותם מחדש. אני זוכרת שאמא שלי עברה את השלב הזה וזה היה עניין גדול מבחינתה והיה מעורב בזה גם תהליך של התאבלות והרבה תחושות סביב זה. אני לא חושבת שבחברה שלנו היום יש דוגמה טובה לנשים שמדברות על גיל המעבר באופן שיעורר השראה".

אבל רגע לפני שאנחנו עוצרות הכל כדי להעניק לגווינת' את אות הגיבורה השבועית שלנו, אנחנו לא יכולות או צריכות להתעלם מהעובדה שהסרטון עלה לאוויר יחד עם השקת ליין ויטמינים ותוספי מזון חדש, שמיועד – הפלא ופלא – לנשים בגיל המעבר, משום שלטענתה "לא מייצרים הרבה מוצרים בשבילנו שבאמת יכולים לעזור לנו לעבור את השלב הזה".

אז כנראה שהווידוי הזה לא היה מגיע סתם כך, רק כדי לעורר מודעות לנושא. אבל אם נניח לרגע את הציניות בצד, אפשר בהחלט לתת לגווינת' קרדיט על כך שבמקום לבחור בדוגמנית ייצוגית עם פסי שיער מכסיפים שתקדם את ליין המוצרים האלו, היא העזה ושמה את עצמה. אם מצרפים לכך את התמונות החדשות שהיא העלתה מהחתונה הסודית שלה שנערכה לפני כחודש, יש בכך אמירה חזקה – גם אם היא לא בדיוק התכוונה לכך: הוכחה שגם בגיל המעבר – אותו יש כאלו שעדיין מכנים "גיל הבלות" – החיים שלנו לא נגמרים, ובטח שלא חיי האהבה והזוגיות שלנו. אנחנו עדיין מלאות בתשוקה, מלאות חיות ומאה אחוז נשים.