תוסף התזונה שחייבים שיהיה בבית

תמציות צמחים הן אחד מהכלים המועדפים היום בטיפול טבעי, בין השאר בגלל היותן אפקטיביות אך ללא תופעות לוואי ובשל היכולת שלהן להשתלב עם כל טיפול נוסף, קונבציונאלי או לא. לכן אין פלא ש"ברא צמחים" הפכה להיות צומת מרכזית עבור הרבה מטפלים טבעיים בישראל. אבל כעת מסתבר שהכניסה אליה היא לא למטפלים בלבד.

"ברא צמחים" הינה חברה שקמה לפני למעלה מעשור על ידי שרון קוצר, מומחה לצמחי מרפא ורפואת צמחים. לאחר מספר גלגולים, היא התמקמה לפני מספר שנים ביער ציפורי. שם, בתוך גינת צמחי מרפא, ממוקמת גם המעבדה של "ברא", אליה נשלחים מאות מרשמים של תמציות מדי יום, מהארץ ומהעולם. על פי המרשמים, מרכיבים במעבדה את התמציות המבוקשות, ואלו נשלחות ישירות אל המטופל.

אבל תמציות הצמחים הן רק חלק אחד מכל מה ש"ברא צמחים" מציעה. מי שמגיע למקום, יכול לחוות את אחד מהטיפולים של החברה (400-250 שקל), בהם הידרו קולוניק (החדרה של מים מטוהרים אל המעי הגס, או במילים אחרות: חוקן); רפלקולוגיה ושירודהרה – טיפול נסך שמן, שנותן מענה למחלות הקשורות לאזור הראש, האוזניים האף והגרון, וכן לבעיות הקשורות לחסימות נפשיות ופיזיולוגיות, כמו נדודי שינה, אלצהיימר, פרקינסון, מיגרנות, נשירת שיער ופסוריאזיס. בנוסף, יש גם אפשרות לפגישה אצל נטורופת/ית, שבונה תפריט אישי על סמך בדיקות דם וכן רוקח/ת תמצית צמחים בהתאם למצב המטופל.

בצד כל אלו, ישנה גם חנות שבה אפשר לרכוש ממוצרי החברה, כשבראשם הכורכומין אפקט (149 שקל) – מוצר שנחשב למוביל בתחום תכשירי הכורכום, בשל היכולת הייחודית שיש בו להגביר את את ספיגת הכורכומין בגוף פי 30 בהשוואה למוצרים אחרים. הכורכומין מסייע בעיקר לטיפול בדלקות שונות, החל ממפרקים דרך מערכת העיכול ועד לדרכי השתן (אישה שסובלת באופן כרוני מדלקות בשתן אף דיווחה שזה הפתרון היחידי שעזר לה, יותר מכל אנטיביוטיקה). לצד המענה הטיפולי בדלקות, התכשיר נחקר כבעל פעילות אנטי סרטנית וידוע כמסייע בהפחתת תופעות הלוואי של טיפולים אונקולוגיים. בקיצור, מסוג הדברים ששווה שיהיו בבית.

ואם אחרי כל אלו עדיין לא מצאתם סיבה מספיק טובה לבקר ב"ברא צמחים", אולי זה ישכנע אתכם: במקום נמכרות חליטות תה נהדרות, שמותאמות לכם אישית, על פי מצבכם הבריאותכם וטעמכם האישי. ומניסיון, מדובר באחד הדברים הכי מפנקים שאפשר להעביר איתם את החורף.