המצאה חדשה וביזארית במיוחד לטיפול במחזור החודשי

המחזור החודשי יכול להיות כאב ראש די רציני – תרתי משמע כמובן. בצד התסמינים הנלווים, כמו כאבי הבטן והגב והשינויים במצב הרוח, אנחנו בסופו של דבר מדממות, וזה לא נוח, מסרבל ומעיק. במשך עשורים התמודדנו עם הדימום בעיקר בעזרת טמפונים ותחבושות. בשנים האחרונות, מתוך ניסיון למצוא פתרונות בריאים וטבעיים יותר, נכנסו לחיינו גם גביעים לשימוש רב פעמי ועוד המצאות שמנסות גם להקל לנו על החיים וגם להיות אקולוגיות יותר לסביבה. אבל כנראה שיש מי שכל אלו עדיין לא מספיקים עבורו.

לאחרונה הושק פטנט חדש, תחת השם menses. ההמצאה נראית כמו ליפסטיק שקוף, שעשוי מחומצות אמינו ושמנים טבעיים. החומרים האלו גורמים לשפתיים של הווגינה להידבק זו לזו ולכלוא את הדם בפנים. בעת מתן שתן, או שטיפה עם סבון, ה"דבק" נפתח והדם מתרוקן. כן, זה הזוי כמו שזה נשמע – אחרי הכל, את יכולה להגיע לשירותים הקרובים אחרי שעות שבהן הדם כלוא לך בתוך הגוף. לא נראה שמשהו טוב יכול לצאת מזה.

כצפוי, ההמצאה ההזויה הזו הצליחה לעורר את זעמן של אלפי גולשות, שמיד ביקשו לדעת מי עומד מאחוריה. שלא במפתיע, הן גילו שזה גבר. כשחלק מהמגיבות כתבו שאישה לעולם לא היתה ממציאה כזה דבר, הוא בחר לענות לאחת מהן כך:

"כן, אני גבר ואת כאישה היית צריכה להמציא משהו טוב יותר מאשר חיתולים ופקקים, אבל את לא המצאת. העובדה שנשים מפוקסות על מחזור והוא מסיח את דעתן 25 אחוז מהזמן שלהן, הופך אותן להיות הרבה פחות פרודוקטיביות ממה שהן יכולות להיות. נשים נוטות להיות הרבה יותר יצירתיות מגברים, אבל הווסת משגעת להן את השכל. את בכלל מודעת לעבודה שרוב מוצרי ההיגיינה והטיפוח נוצרו על ידי גברים? את טוענת שmenses נשמע נורא, אבל זה לא. למרות שנשים מנסות להסתיר את העובדה שמחזור יכול להיות מגעיל, מלוכלך, מסריח ונורא באופן כללי, הדם עצמו הוא לא כל אלו, אלא החיתולים שנשים נאלצות להשתמש בהן.

לא משנה באיזה צבע מייצרים אותם, או אילו שמות חמודים קוראים להם, הם עדיין חיתולים שחינכו אתכן להאמין שהם נהדרים. זה לא נכון. ה-menses סוגר את הדם והנוזלים בפנים, וככה הם סטריליים כל עוד הם נשארים בתוך הגוף. הגועל הוא בכלל תוצאה של המגע של הדם עם האוויר, מה שיוצר בקטריות וזיהומים, שהם תוצאה של השימוש בפדים וטמפונים.

אני יודע שmenses- נשמע מוזר ושייקח זמן עד שנשים יתרגלו לרעיון. החלום שלי הוא שנשים ירגישו חופשיות מהסחות הדעת ומההשפעות הפסיכולוגיות של המחזור עליהן".

אין ספק שהאיש צריך לקחת כמה שיעורים שיעזרו לו להבין נשים, או לפחות איך לדבר אליהן, במיוחד כשזה קהל היעד שלו. הרצון שלו להפוך אותנו ליצורים יותר פרודוקטיביים הוא מתנשא לא רק מתוך ההנחה שאנחנו לא מספיק פרודוקטיביות לטעמו, אלא גם מתוך הנחה שזה מה שמפריע לנו בחיים וגם שזו המטרה שלנו – ולא, נניח, להגשים את עצמנו, להרגיש מסופקות או פשוט ליהנות מהחיים. לדבריו, יש לנו מטרה אחת: להפוך ליצורים יעילים. ולדבריו, יש דבר אחד שמונע מאתנו את זה: המחזור החודשי.

לזכותו יאמר, שהטיעונים שלו שנוגעים למוצרי ההיגיינה נכונים: זו כבר עובדה די ידועה שתחבושות וטמפונים יוצרים זיהומים, ולא לכולנו יש כח ורצון להתעסק עם גביעים רב- פעמיים שאותם צריך להחדיר בצורה מסוימת ואז גם לשטוף. עם זאת, הפתרון להדביק את השפתיים עדיין נראה קיצוני מדי, שלא לומר מטומטם, הרי אם הלחות של השתן פותחת אותן, יש מצב טוב שגם הלחות של הדם יפתח אותן – ואז מה?

כיום מרבית הנשים יודעות לבחור לעצמן את הפתרון המתאים להן כדי להתנהל בנוחות יחסית בתקופה הזו של החודש. אז כנראה שעם כל הרצון הטוב להפוך אותנו ליצורים כמה שיותר פרודוקטיביים, יש גבולות שאנחנו עדיין לא מוכנות לפתוח. או יותר נכון – לסגור.