קיילי מינוג בהכרזה אמיצה: לא אתחתן עד שלא יעבור חוק לנישואים חד מיניים

נדמה כי זו תקופה די מאושרת בחייה של קיילי מינוג, הזמרת האוסטרלית שמלווה אותנו עוד אי שם משנות ה-80. היא יוצאת כשנה עם ג'ושוע סאס, שחקן בריטי ופעיל חברתי שצעיר ממנה ב-19 שנה – הוא בן 28 והיא בת 48, כשבפברואר האחרון השניים אישרו כי הם מאורסים. מה גורם להם לחכות עד עכשיו עם החתונה? לדברי סאס, השניים רוצים כבר להתחתן, אבל לא יעשו זאת עד שאוסטרליה לא תאשר בחוק נישואים שווים גם לזוגות חד מיניים.

עוד באון לייף:

הממשלה האוסטרלית הציעה לאחרונה לערוך משאל עם בנוגע לנישואים חד מיניים, ומאז נשמעים לא מעט קולות מהיבשת הדרומית שמנסים לסחוף אחריהם את דעת הקהל. בתגובה, סאס יזם ומוביל בימים אלו ממש את קמפיין "Say 'I Do' Down Under", שמעודד את האוסטרלים להצביע בעד נישואים שווים לכולם.

צילום: רויטרס

"נדהמתי לגלות שנישואים חד מיניים אסורים באוסטרליה", אמר סאס בראיון לרשת מקומית. "אני פשוט לא יכול להבין בשום רמה, מוסרית או דתית או כל דבר אחר, איך יתכן שלי יש זכות להתחתן ולהינשא למי שאני אוהב, ושלמישהו אחר אין זכות כזו בגלל הזהות המינית שלו". סאס הוסיף והסביר שהוא ומינוג היו רוצים לערוך את חתונתם במלבורן, אך לא יעשו זאת עד שהחוק הזה יעבור באוסטרליה. גם מינוג עצמה כבר התבטאה בעבר בנושא, כשאמרה עד כמה מולדתה נמצאת מאחור בנוגע לנישואים חד מיניים וש"העולם לא קרס" כשבמדינות אחרות העבירו חוקים דומים, וש"אהבה היא אהבה".

האמירה הרמה והברורה הזו של מינוג וסאס מצטרפת לשורה של מעשי מחאה דומים בנושא. בסוף השבוע האחרון השחקנית האוסטרלית מרגו רובי (שלאחרונה כיכבה כהארלי קווין ב"יחידת המתאבדים") הביאה את הנושא לשיא הפריים טיים האמריקאי, בפתיחת העונה ה-42 שלSaturday Night Live , כשלבשה חולצה של הקמפיין. גם בישראל ראינו מחאה שכזו, כשחן טל הכריזה שלא תתחתן בארץ כל עוד לא יתאפשרו כאן נישואים גם לזוגות חד מיניים, והתחתנה עם בן זוגה אלירן בצ'כיה (בדיעבד, כבר אז התחילה ההערצה שלנו אליה).

מתוך עמוד האינסטגרם של מינוג

קולות אחרים באוסטרליה הביעו חשש על משאל עם בטענה שקמפיין נגדי (שלפי החוק יזכה לאותו המימון לו יזכה הקמפיין בעד) יכול לקדם רטוריקה פוגענית כלפי הקהילות הלהט"ביות ולגרום לאנשים צעירים המגבשים את זהותם הרבה מאוד נזק. הממשלה האוסטרלית מתכננת את משאל העם כרגע לפברואר 2017, במידה ואכן יוחלט לקיימו.