החיים הכואבים של הילדה המפורסמת בעולם

כנראה שנורת' ווסט לא יודעת מי זה אנדי וורהול, אבל אנדי וורהול יודע מי זו נורת' ווסט. המגזין אותו ייסד האומן המנוח בסוף שנות ה-60, "אינטרוויו", החליט לראיין את בת הארבע המפורסמת בעולם, שהוריה הם קים קרדשיאן וקנייה ווסט. הראיון בנוי משאלות ששלחו אליה ילדים של מפורסמים אחרים, בהם קאיה גרבר, בתה של סינדי קרופורד, שון וג'יידן, בניה של בריטני ספירס ופנלופה דיסיק, בת הדודה של נורת' ובתה שלקורטני קרדשיאן, והוא מסתיים דווקא בשאלות שנשאלו כביכול על ידי וורהול המנוח, כמו "מה הצבע האהוב עליך" – שעל זה היא ענתה "קשת", ו"מה יש לך בתיק?" – "צעצועים ולפעמים אני גם שמה בפנים קצת איפור, כשאני הולכת לכנסיה".

עוד און לייף: 

ראיון העומק הזה הוא עוד ציון דרך בבניית הקריירה של נורת'. וכן, לא התבלבלתי כשבחרתי את המילה "קריירה" בהתייחסות לילדה בת ארבע. מהרגע שהיא נולדה, נורת' נועדה להמשיך את שושלת הרייטינג והדולרים אותה ייסדה סבתה, כריס ג'נר. במקום לבחור בדרך שבה פועלים מרבית ההורים הסלבריטאים, ולנסות להרחיק את ילדיהם עד כמה שניתן מאור הזרקורים, נורת' נדחפה מגיל אפס אל קדמת הבמה, כעוד צינור שדרכו אפשר לשאוב תהילה וכסף. וכך, כבר מגילה הזאטוטי יש לה חשבון אינסטגרם בעל למעלה מחצי מיליון עוקבים, היא הולכת רק עם בגדי מעצבים (ויש אפילו כאלה ששלחו לה בגדי יוקרתיים מתוך ידיעה שכל תצלום שלה איתם, שווה עוד פרטים שהופכים לסולד אאוט בחנויות) והיא זוכה לפמליית פפראצי משל עצמה, שמתעדת אותה בדרכים לחוגים. כנראה שעוד לפני שהיא נגמלה מחיתולים, היא כבר ידעה איך להגיד "אל תצלמו אותי עכשיו" – משפט שלה שהפך לקאלט.

אפשר לסנגר על הוריה של נורת' ולהגיד שהם השכילו להבין שאין להם שום סיכוי להחביא אותה, ולכן למה שלא להפוך אותה גם כן לכוכבת. אבל מצד שני קשה שלא לכאוב על הילדה שייעדה אותה לכוכבות עוד לפני שהיא בכלל יצאה לאוויר העולם. מעילי הפרווה, נעלי העקב, האודם, חצאיות הטוטו – כל אלו נועדו להפוך אותה לאייקון אופנתי מבלי להיות מודעת לכך. כשהכל חלק מהתוכנית הגדולה, שעכשיו כבר מדברים עליה בגלוי: להפוך למשפחה הראשונה של אמריקה – ממש כמו התמונות שמככבות במגזין לצד הראיון עם נורת', בו היא מצולמת עם קים במחווה לג'קי אונסיס.

מיליוני ילדות בארה"ב, ובשאר העולם, חולמות על החיים של נורת'. וכדי לגרום להם להעריץ אותה עוד יותר  – הרי החלום להיות מישהו אחר הוא זה שמניע אנשים להוציא כסף – מגישים להם את הפנטזיה של בגדי מעצבים, מסיבות ימי הולדת שבהן הכל אפשרי והתחככות עם ביונסה ואנה ווינטור על בסיס עונתי.

וכמובן שכדי להתאים את נורת' לחלום, כי הרי אף אחד לרגע לא חשב להתאים לה חלום על פי השאיפות והרצונות שלה, גם הקפידו למתוח לה את השיער מהרגע שבו היא נולדה. נדירות הן הפעמים בהן היא הצטלמה עם תלתליה הפזורים, ולרוב היא עם "גולגול" לוחץ, שמעניק אשליה של שיער חלק. הרי הילדה הראשונה של אמריקה לא יכולה להיות עם אפרו, חס וחלילה. כך שאחד השיעורים הראשונים שהיא למדה, ועל בשרה, הוא שהדבר החשוב ביותר זה להיות יפה, ולהיות יפה זה כואב. אה, ובכלל – להיות יפה זה להתאים את עצמך לסטנדרטים השולטים, ולהיות חצי אפרו אמריקאית-חצי ארמנית לא ממש מסתדר עם זה.

 כואב לראות את נורת'. כואב כי כבר ברור שליווי תמידי של פפראצי ותמונות שהופכות להיות החיים עצמן הם השגרה היחידה שהיא מכירה. כואב כי ברור שכבר בגילה היא למדה את המשוואה המעוותת שאישה שווה לסמל מין. כואב כי כבר לימדו אותה שהיא לא טובה כמו שהיא, במקום לתת לה כלים לעמוד מול שטף הביקורתיות שהיא בוודאי תשמע במהלך החיים, וכואב כי בחייאת – כמה זמן אפשר להיות עם גולגול מתוח מבלי לסבול מכאבי ראש ונשירת שיער?

משפחת קרדשיאןקים קרדשיאן