הארווי ויינשטיין לא לבד: האח הצעיר בוב ויינשטיין מואשם בהטרדה מינית

שבוע חלף מאז התפוצצה פרשת הארווי ויינשטיין במסגרתה הואשם מפיק העל של הוליווד בסדרה ארוכה של הטרדות ותקיפות מיניות של נשים. ויינשטיין פוטר מהחברה שהוא עצמו הקים, הודח מהאקדמיה האמריקאית לקולנוע וזכה לגינויים מכל עבר, גברים ונשים כאחד. אחד מהמגנים הראשונים היה בוב ויינשטיין, אחיו הצעיר של הארווי והאיש שהקים עמו את חברת ההפקות TWC, עומד כיום בראש החברה ושותף להחלטה לפטר אותו.

"אני מתבייש שהוא אחי ומתבייש במעשיו", אמר, "אחי גרם לאנשים סבל עצום. כאב ל- 3 בנות אני שבור לב עבור הנשים שהוא פגע בהן. אני לוחם, כל חיי הבוגרים נלחמתי כדי להוציא לאור סרטים שהאמנתי בהם. נלחמתי עבור עובדיי, שהקדישו את חייהם כדי להגשים את החזון של החברה שאחי ואני ייסדנו. אבל אני לא יכול להילחם עבור משהו שפשוט לא ניתן להצדיק. אני וחברי הדירקטוריון לא היינו מודעים למידת מעשיו של אחי. אני מכיר אותו ברמה האישית טוב יותר מכל אחד אחר. קשה לתאר איך אני מרגיש נוכח הידיעה שהוא הוציא את הריקנות שבו בכזה אופן חולה ומחליא. זו מחלה, אבל אבל לא כזו שיש לה תירוץ. כאחיו וכבן משפחה ידעתי שאחי זקוק לעזרה ושמשהו ממש לא בסדר איתו.

הייתי די מודע לכך שהארווי מנהל קשרים מיניים עם נשים רבות, מחוץ לנישואין. מעשיו הגעילו אותי אבל זה כל מה שידעתי. אמרתי 'הארווי, למה אתה בוגד באשתך כל הזמן'. יכולתי לראות את זה. אבל לא הייתי בחדר איתו. חשבתי שהוא בוגד באשתו כסטייה. זה לא שהייתה לו מאהבת. ממה שאני ידעתי, אלה פשוט היו נשים מתחלפות. אבל להיות איתו בחדר ולשמוע את התיאורים שהתפרסמו ב'ניו יורק טיימס'? אין מצב. אין מצב שהייתי מודע לכך שהוא היה טורף שכזה".

לא הצליח לקבל סירוב. בוב ויינשטיין

כאמור, מאז שוחרר הגינוי המובהק הזה חלפו מספר ימים והנה, אמש דווח כי אמנדה סגל, מפיקה בכירה בסדרת הטלוויזיה "The Mist" של הסופר סטיבן קינג טוענת כי בוב ויינשטיין הטריד אותה מינית.

על-פי הדיווח של 'וראייטי', ויינשטיין פנה אליה לאורך כל הפקת הסדרה ב"הצעות רומנטיות" חוזרות ונשנות וסירב לסגת גם כשסירבה. ההטרדה לכאורה נמשכה שלושה חודשים עד שעורכת הדין של סגל הודיעה ​​ל- TWC כי היא תעזוב אם ההצקות של ויינשטיין לא יירגעו.

בהתייחסותה לפרסום, אמרה סגל כי דחייה אחת שלה הייתה אמורה להספיק עבור וינשטיין: "'לא' אמור להיות די והותר," אמרה המפיקה. "אחרי 'לא', פשוט צריך להמשיך הלאה. בוב המשיך לומר לי שוב ושוב שהוא רוצה שנהיה "ידידים" אבל הוא לא רצה ידידות. הוא רצה יותר מזה. התקווה שלי היא שהמילה "לא" תספיק מעכשיו".

ויינשטיין הודה כי הוא וסגל השתתפו בארוחת ערב ביחד ב -2016, אך הכחיש כל סוג של התנהגות בלתי הולמת.

 

בוב ויינשטייןהטרדה מיניתפרשת הארווי ויינשטייןתקיפה מינית