חדש: לידות קיסריות מאחורי וילון שקוף

לידות קיסריות מבוצעות לרוב מאחורי וילון סטרילי, האמא מורדמת בהרדמה אזורית בלבד, כך שהיא למעשה ערה בזמן הוצאת התינוק ותזכה להכיר את הוולד, כשמניחים אותו בחיקה. לאחרונה החלו בבתי החולים בעולם וגם בארץ לבצע לידה קיסרית טבעית – בה התינוק מפלס את דרכו החוצה לבד או עם עזרה קלה, לאחר חתך פתח בבטן התחתונה של האם.

בבתי חולים באוסטרליה החלו לאחרונה לבצע לידות קיסריות מאחורי וילונות שקופים. המטרה היא שהאם תוכל לצפות בילד שנולד ולהיות מעורבת. שורה של צלמי לידה תפסו רגעים מרגשים מלידות שכאלה.

 

לידות קיסריות מאחורי וילון שקוף

ליז ווילקס, דוברת של ארגון המיילדות במדינה סיפרה למגזין FEMAIL שהעובדה שאמהות יכולות לחזות ברגע המרגש בו התינוק מוצא מהרחם-  היא חוויה מעצימה בהרבה עבורן. "החיבור בין האם לתינוק שרק נולד הוא הרבה יותר חזק בצורה זו. מעבר לכך, אנחנו מבחינים במגמה של פחות בעיות הסתגלות של נשים לאמהות, מאחר והתחושה שהן מעורבות יותר. כאשר נשים חוות את הלידה כפוסט טראומה, אז גם צצים יותר מקרים של דיכאון לאחר לידה בקרב אמהות. הבחירה שמאפשרים לאותן יולדות – היא עוד דרך למנוע את אותם מקרים".

בשנים האחרונות יש מודעות הולכת וגוברת לצרכים של יולדות- הן בהפרדה לאחר הלידה והן לתופעות שמתרחשות בבתי החולים, בהן גם אלימות מיילדותית. לכן, לנו נותר רק לברך על עוד התקדמות שמחזקת את הבונדינג (החיבור בין האם לתינוק), להעצים את היולדת ולמנוע תופעות כמו הפרעת פוסט טראומה לאחר הלידה או דיכאון לאחר הלידה.

מחזק את החיבור בין האם לתינוק ועשוי לסייע בתופעות פוסט טראומה או בדיכאון לאחר לידה

לידהלידה קיסרית טבעיתניתוח קיסרי