רוצחת התינוקות בדרך לקבל חנינה

אחת הרוצחות הכי נודעות לשמצה אמורה להשתחרר מהכלא בקרוב, וכצפוי יש לא מעט משפחות שבורות לב שעושות הכל על מנת להשאיר אותה נעולה להמשך חייה, כדי שתמשיך למצות את גזר הדין המקורי שנקבע לה:  159 שנים.

ב-1985 הואשמה אחות בית חולים בשם ג'ינן ג'ונס ברציחה של תינוקת ובניסיון לרצח של תינוק נוסף, אך למעשה היא היתה חשודה ברצח של בין 40 ל-60 תינוקות, ויש אומרים שהיא אחראית למותם של כמאה תינוקות שמצאו את מותם בתחילת שנות ה-80.

החל מאפריל 1981 ועד ליוני של 1985, היתה ג'ונס אחות במחלקת טיפול נמרץ בבית חולים בסן אנטוניו שבטקסס. במהלך הזמן הזה, לפחות 47 תינוקות מצאו את מותם ללא סיבה נראית לעין, וכולם היו במשמרות של ג'ונס. עמיתיה לעבודה שמו לב לצירוף המקרים הזה, ואף קראו לג'ונס "מלאך המוות" ולמשמרות שלה "משמרות המוות". חקירה פנימית שנעשתה במקום כדי לבדוק מדוע שיעורי המוות במחלקה גבוהים ביחס לבתי חולים אחרים, לא הצליחה לקשור באופן חד משמעי את ג'ונס למעשה. וכך, למרות שהחקירה פסקה ש"הקשר של האחות ג'ונס עם מקרי המוות יכול להיות מקרי, עם זאת גם לא ניתן להכחיש שהיו פה מקרי רשלנות או עוולות", הוחלט לשחרר את ג'ונס מבית החולים ללא שום תביעה ועוד אפילו לספק לה מכתב המלצה חם במיוחד. ומכיוון שבית החולים לא רצה לעורר חשדות מצד התקשורת על ידי זה שהם יצביעו על אחות אחת ספציפית, הם החליטו פשוט לפטר את כל האחיות, זאת במטרה להגיד שהם עושים שינוי כולל בבית החולים.

מהר מאוד ג'ונס מצאה לעצמה עבודה במרפאת ילדים סמוכה, אך גם שם חזרה מהר מאוד לסורה, אם כי כנראה בגלל גודל המרפאה, מהר מאוד היא נתפסה על חם. בעצם, מהר זה עניין יחסי – שישה ילדים שאושפזו במרפאה מצאו את מותם, אחרי שג'ונס הזריקה להם סוקסיניל כולין – תרופה המיועדת להרפיית שרירים, בדרך כלל כדי להקל תהליך צנרור קנה. אלא שבמינונים גדולים במיוחד, כמו אלו שג'ונס הזריקה לתינוקות האומללים, היא משתקת את הגוף, כמו גם את אברי הנשימה, ומביאה לדום לב. כשג'ונס סוף סוף נתפסה, היא טענה שהיא בסך הכל רצתה לעורר מודעות לחשיבות של יחידת טיפול נמרצת נוספת באזור. כאמור – מלאך.

ג'ונס הואשמה ברצח אחד ובניסיון לרצח. התביעה אמנם ביקשה לנסות האשים אותה במקרי רצח נוספים, אך באותה עת סירב התובע המחוזי סאם מילסאפ לכך, בטענה שאין לכך טעם, אחרי הכל "גם ככה היא הולכת לבלות בכלא את שארית חייה".

אלא שנראה שלא כך הדבר: בגלל חוקים ישנים בטקסס, ג'ונס אמורה להשתחרר מהכלא ב-1 במרץ השנה, כמו כל אסיר בעל התנהגות טובה, זאת על מנת לפנות מקום בבתי הכלא. החוק אמנם שונה מאז, וכבר לא מאפשר שחרור אסירים מסוכנים, אבל זה תקף רק עבור כאלו שנכלאו החל מ-1986. כעת, בכדי למנוע את השחרור המוקדם של ג'ונס, משפחות הקורבנות שהיא רצחה בדמי ימיהם, מנסות להאשים אותה ברציחות נוספות.

מאז מאי 2017 הוגשו נגד ג'ונס חמש תביעות נוספות בגין רצח ילדים, וכרגע ממתינים למשפטים החדשים. בכל מקרה, גם את תקופת החפיפה שבין השחרור המיועד לבין סיום המשפט, היא תבלה בכלא. במקרה והיא אכן תצא לחופשי עוד פחות מחודשיים, יצא שג'ונס ישבה הכלא פחות משנה על כל תינוק שהיא לקחה ועל כל משפחה שהיא הרסה.

התעללותרצחתינוקות