קייט מידלטון נגד מייגן מרקל: הקרב מתחיל?

אין ספק שזו תקופה סוערת בעבור חובבי משפחת המלוכה הבריטית. השבועות האחרונים היו רכבת הרים לא רק עבור חברי המשפחה, אלא גם עבור כל מי שנהנה לעקוב אחריהם בשקיקה. לתומנו חשבנו שהשיא הסתיים בלידתו של לואי ובחתונה המצופה, אבל נראה שאלו רק הותירו אותנו עם חשק לעוד, ובהתאם – כותרות העיתונים והאתרים מדווחים על עוד ועוד סיפורים מתוך המשפחה המפורסמת בעולם, ובעיקר על כאלו שעוסקים במערכת היחסים הכי מסקרנת כרגע – ממש לא זו של הזוג הטרי, אלא דווקא בין הכלה הטריה מייגן לבין גיסתה, קייט.

 

כבר לפני החתונה היחסים בין השתיים עוררו לא מעט סקרנות, אבל המקורות ידעו לספר בעיקר על תחילתה של ידידות מופלאה בין השתיים. מייגן והארי בעצמם סיפרו בראיון האירוסים שלהם על התמיכה שהם קיבלו מוויליאם וקייט בתקופה שהזוגיות שלהם היתה עוד בארון ועל העזרה בארגון מפגשים סודיים, במיוחד לאור העובדה שהאחים הנסיכים גרים בסמיכות. מייגן עצמה אמרה שקייט היתה "נהדרת" במהלך הזמן הזה, וגם מידלטון חלקה את דעותיה החיוביות על מרקל. כך, למשל, ימים אחרי הודעת האירוסים היא אמרה לכתב טלוויזיה: "ויליאם ואני נרגשים לגמרי מהחדשות המרגשות. זה זמן מאוד שמח לכל זוג ואנחנו מאחלים להם את כל הטוב שבעולם". ואם הדיווחים על כך שמייגן חובבת האפייה מילאה את המקרר של קייט בכל טוב במהלך הריונה השלישי אכן נכונים, כנראה שבאמת יש לה סיבה טובה לשמוח על הנישואים האלו.

מקורות נוספים סיפרו שהחברות בין השתיים מבוססת על קצת יותר מפחמימות: "קייט יודעת יותר טוב מכולם עד כמה הכניסה אל משפחת המלוכה יכולה לערער ולאתגר והיא מגויסת לסייע למייגן בכל דרך שתוכל", הם עדכנו אותנו. בהמשך אותם מקורות סיפרו ש"בין מייגן לקייט היה קליק מידי. הן חולקות חוש הומור דומה ושתיהן מאוד מתוקות ואדיבות".

אך כצפוי, היה מי שדאג שלא נשאר עם התמונה האידילית של המשפחה המאושרת למשך הרבה זמן. מיד לאחר החתונה החלו להתפרסם כתבות על החתול השחור שעבר בין שתי הגיסות. "קייט התעצבנה שהחתונה של מייגן והארי הייתה ראוותנית יותר מזו שלה ושל וויליאם", סיפר מקור לאתר radaronline. מבחינת כסף, נדמה היה לקייט שבוזבז הרבה יותר על החתונה של מייגן". בנוסף, קייט לא היתה מרוצה מכך שאחותה פיפה לא הוזמנה לאפטר פארטי של החתונה.

השבוע מחרחרי הריב מצאו סיבה חדשה ליריבות בין השתיים, כשהם מבססים את ההוכחות שלהם על בחירת השמלות של הגיסות. הכל התחיל באירוע יום ההולדת ה-92 של המלכה האם. בזמן שקייט, 7 שבועות בלבד מהלידה, נראתה אלגנטית ונינוחה, לא היה קשה לפספס את העצבנות של מייגן. כמובן שכל זה מובן נוכח המעמד, אך מה שלא היה מובן לבריטים זו הבחירה של מייגן ללבוש טופ חושף כתפיים, כשהכללים לאירוע מהסוג הזה דורשים בפירוש שרוולים ארוכים. הבריטים, שעד כה קיבלו בשמחה את רוחות השינוי שמייגן הביאה איתה, החלו לגלות חוסר סבלנות כלפי מה שהופך להיות ניסיון מוגזם לשבור כל כלל אפשרי של המלכה.

וכאילו כדי להכעיס, יומיים לאחר אותו אירוע רשמי, צולמה קייט מבלה עם שני ילדיה הגדולים במדשאות של מועדון פולו, לרגל חלוקת פרס פולו של מזראטי. בשמלה של זארה, שעולה בסניפים בישראל 269 שקל בלבד, קייט נראתה טבעית, רגועה וכמעט כמעט אחת מאתנו. מיד הצהובונים קפצו על ההזדמנות כדי לבשר על קט פייט של גיסות, בין הכלה האמריקאית הנוירוטית שלוחצת לשבור מוסכמות לבין הכלה הבריטית הזורמת והמכילה. כמובן שכדי להוסיף שמן למדורה, הם גם מזכירים באותה נשימה את מערכת היחסים בין שתי גיסות מפורסמות לא פחות: הנסיכה המנוחה דיאנה ופרגי. החברות בין השתיים ידעה עליות וירידות, והעיתונים הבריטים חוגגים על ההזדמנות להזכיר אותה ולתהות האם קייט ומייגן הולכות בעקבותיהן.

אך מול הכותרות שקוראות לבריטים להחליט מהר באיזה צד הם ולהתפקד למחנה של מייגן או למחנה של קייט, היו גם כמה בודדות שהצביעו על הניואנסים הקטנים, שחושפים תמונה שונה לגמרי: כך, למשל, מומחה לשפת הגוף, ד"ר פטר קולט, התראיין לאתר bustle וסיפר שבזמן הקידה למלכה, אפשר היה לראות כיצד "עיניה של מייגן נדדו לימין כדי להסתכל על קייט" ולדבריו היא אכן חיקתה אותה אחד לאחד. "היא עושה מה שקייט עושה, וזה מראה שהיא יודעת איפה לחפש את המידע, והיא באמת הוציאה ביצוע מושלם", ניתח. עוד הם מביאים בכתבה תמונות מאירוע הכריסמס המשפחתי, שם עמידתה של מרקל זהה לזו של קייט, שגם הפכה להיות מזוהה איתה – עם ידיים אוחזות תיק קטן בקידמת הגוף.

כל אלו מעידים, לטענתם, שמייגן רואה בקייט דווקא סוג של משענת בתוך כל הכאוס שמתרחש כרגע מסביבה, אך משום מה הצהובונים עדיין מתעקשים להציג לנו תמונה אחרת לגמרי, ולעגן אותה בעזרת תיאוריות מופרכות ותירוצים לא ברורים. כנראה שהם עדיין בטוחים שידיעות על קט פייט מוכרות הרבה יותר מאשר סיפורים על אחוות נשים. הם עדיין מנסים לגרום לנו להאמין ששתי נשים מרתקות, כנות ועמוקות לעולם לא יוכלו להסתדר טוב אחת עם השנייה, כל שכן לתמוך ולפרגן. אם כן כעת זה תלוי בנו – אנחנו יכולות להחליט באיזה צד אנחנו תומכות ולהתחיל לחפש מבטים, רמזים ובגדים שיתמכו בתיאוריה שלנו, או שאנחנו יכולים להחליט שאנחנו לא משתפים פעולה עם זה יותר, ומאמינים ששתי נשים יכולות לבנות מערכת יחסים שלא תהיה מבוססת על השוואות וקינאה הדדית. או לחילופין גם לתת להן את ההזדמנות שלא לפתח מערכת יחסים שהיא מעבר לקורקטית – וגם זה יהיה ממש בסדר. אחרי הכל, כמה מכן חברות קרובות של גיסתכן?

הנסיך הארימייגן מרקלמשפחת המלוכהקייט מידלטון