הליפסטיק שנלחם בקבאנו וטראמפ

כשהדרכים המקובלות לא עוזרות לשנות את העולם, אין ברירה אלא לחשוב על דרכים יצירתיות. וזה בדיוק מה שעושה Lipslut – חברת קוסמטיקה שהוקמה בינואר 2017 ושמשתמשת במוצריה כדי לעורר מודעות פוליטית וחברתית.

החברה התפרסמה לפני כמה חודשים, כשהשיקה ליפסיטיק העונה לשם F*ck Trump ושכל הכנסותיו (למעלה מ-100 אלף דולר עד היום) הופנו לתמיכה במשפחות שהופרדו בגבול ארה"ב בעקבות המדיניות הקשוחה של הנשיא האמריקאי. בהמשך הוציאה החברה צלליות לעיניים F*ck Hollywood כדי לעורר את המודעות לקמפיין #MeToo.

כעת היא שוב עולה לכותרות, בעקבות ליפסטיק חדש עם השם הנהדר F*ck Kavanaugh, או בתרגום חופשי: תזדיין קבאנו, שיצא לאחר השימוע שנערך בסנט, בו ד”ר כריסטין בלייזי פורד טענה שהשופט המועמד לעליון, ברט קבאנו, תקף אותה מינית.

עד ליום ראשון הקרוב, כל הרווחים מהאודם יופנו לארגונים הפועלים בנושאי תקיפה מינית והגנה על הקורבנות, והחל מראשון החברה תמשיך לתרום לארגונים האלו 50 אחוז מהכנסות מהאודם.

מייסדת החברה, קטי סונס, אמרה לאתר refinery29 שהיא הרגישה מחויבת לפעול אחרי שהיא ראתה בשימוע כיצד מתייחסים לקולן של הנשים. "בזמן שצפיתי בשימוע ובאירועים שהובילו אליו, התרגזתי לראות כיצד מתעלמים, מטילים ספק ושוללים את קולן של הנשים. אם האנשים הכי בכירים בממשלה לא מקשיבים לנו, מי יקשיב? מבחינתי, כל הבלגן הזה היה מיקרוקוסמוס לאיך מתייסים לאלפי נשים שחוות טראומות בכל יום – ולכן היינו חייבות לפעול".

הליפסטיק עולה 19.90 דולר במכירה מוקדמת, והוא יסופק תוך שישה עד שמונה שבועות. פרטים נוספים עליו, או על החברה, תוכלו לקרוא גם באתר של Lipslut.

#MeTooאודםברט קבאנודונלד טראמפ