הוט מפרסמת עם רונאלדו? אנחנו לא מנויות יותר

כן, שמעתי על זה שהיום כל גבר מואשם בתקיפה מינית. כן, כן, הבנתי – נשים צצות כמו פטריות אחרי הגשם ונזכרות בזמנן החופשי שעשו להן משהו לפני שלושים שנה, בחיי שכבר שמעתי את זה. ונשבעת שהבנתי, מסכנים הגברים באמת, כי פעם זה היה אחרת. פעם חיזור לגיטימי ורומנטי כלל ליטופי ישבן והצמדה אל הקיר ולחישה לגיטימית באוזן "תלטפי לי אותו". אח, אלה היו ימים. כמה כיף היה אז, כשכל גברבר חפן כל שד להנאתו כאקט של חיזור. מה יפים היו אז ימי הזוהר. והנה, חלפו להן השנים, והנשים ההפכפכות והקפריזיות נזכרו שבעצם לא היה להן נעים. בעצם לא היה כיף כל הדחיפות ידיים האלה והאמירות הפוגעניות וה"בואי, תלטפי לי". בעצם, כך מסתבר למרבה התדהמה, שכל הזמן הזה הנשים המחוזרות לא מאוד נהנו.

כשהגילוי הזה פרץ, העולם התחיל לסעור. קמפיינים כמו MeToo, "למה לא התלוננתי", "אני מאמינה לך" ומאגר השמות של אחת מתוך אחת עלו לאוויר, וכעת הכל מתחיל להיאמר בקול ולהיכתב בעיתון, ועוד ועוד מתלוננות קמות ומדברות וכבר ברור לכולנו מהו היקף התופעה המדאיגה, וגם ברור לכולנו שחוקי המשחק השתנו ושנשים כבר לא יושבות כל כך בשקט.

 

רגע, אמרתי "ברור לכולנו"? טעיתי. מסתבר שזה עוד לא ברור לכולנו. למשל לחברת HOT, שבקמפיין שלה מככבים אופירה אסייג ואייל ברקוביץ' יחד עם שחקן הכדורגל רונאלדו, אשר בימים אלה ממש נחשפה תלונתה של קתרין מאיורגה, שסיפרה לכל העולם איך הוא אנס אותה לפני מספר שנים. ואנחנו הרי מכירות את הסינדרום, אחרי מתלוננת אחת צפויה, לא פעם, להגיע עוד אחת ועוד אחת. ואת מי כל זה כנראה לא מאוד מעניין? נכון, את חברת HOT.

אני יודעת שיש ביניכם כאלו שמיד יקפצו ויגידו שמספיק עם משפטי השדה, שהיא משקרת, שהיא רצתה, שהיא פתיינית, שאיזו אישה בעולם לא תרצה את רונאלדו, שהוא כוכב על ומנסים לפגוע בו. תאמינו לי שאני יודעת. אבל אני גם יודעת דבר נוסף: אפשר היה לחיות גם בלי הקמפיין הזה שבו מככב כוכב-על שמישהי התלוננה עליו שאנס אותה. מה היה כל כך דחוף לפרסם את HOT דווקא באמצעותו? חסרים כוכבי על לשלם להם מיליונים בעבור קמפיין? רק רונאלדו נשאר בעולם?

ואתן יודעות מה, אני לא מאשימה את HOT. הפמיניסטיות העצבניות יכתבו, הרעש התקשורתי יהיה גדול, החשיפה תגדל, המכירות יגדלו. ככה זה עובד. אז אישה אחת אמרה שהוא אנס אותה. כולה אישה אחת. רק אחת. את מי היא בכלל מעניינת?

קתרין מאיורגה בראיון ל"דר שפיגל" (צילום מסך)

אז בואו ננסה קצת דמיון מודרך:

תארו לכן שהאישה האחת הזו מעניינת אתכן. אותנו. את כולנו.

תארו לכן שהיינו מגלות סולידריות כלפי מתלוננות ומפעילות את הכוח הצרכני האדיר שלנו, הנשים, כפועל יוצא של הסולידריות הזאת.

תארו לכן מציאות שבה נשים, הכוח הצרכני הגדול בעולם, היו מתאגדות יחד ובוחרות שלא לקנות מוצרים ומותגים שמצפצפים על נשים או מתעלמים ממתלוננות. שהיינו מחרימות מוצרים שהקמפיינים שלהם סקסיסטיים, לא קונות בחברות שהמנכ"ל שלהן מואשם בתקיפה מינית, לא מרימות מהמדף מוצרים שעל שלט החוצות שמפרסם אותם כתוב מסר פוגעני כלפי נשים.

תארו לכן שאנחנו, הכוח הצרכני שמניע את העולם, היינו מחליטות שאותנו דווקא כן מעניין ש-HOT מפרסמת את עצמה דווקא באמצעות רונאלדו ודווקא עכשיו. תארו לכן שהיינו מתנתקות מ-HOT כי אנחנו מאמינות למתלוננת, כי אנחנו חושבות שזה חינוך רע לילדות שלנו, כי נמאס לנו שלא סופרים אותנו. תארו לכן שהיינו מנצלות את הכוח הצרכני האדיר שלנו ומפילות ומוחקות חברות שבאג'נדה שלהן הן לא סופרות נשים.

תארו לכן.

****חברת HOT בחרה שלא להגיב לפניות של און לייף בנושא****

 

 

 

 

#MeTooאופירה אסייגכריסטיאנו רונאלדו