האש בקליפורניה ממשיכה להשתולל והכוכבים תוקפים את טראמפ

בעוד אנחנו בישראל מתמודדים עם בעיות ביטחוניות בדרום הארץ, ומתאבלים על מותו של סא"ל מ', שנהרג אתמול (א') בעזה במהלך פעולה ביטחונית שהסתבכה, בקליפורניה ממשיכים להיאבק בשריפות הענק שפרצו במדינה. נכון לעכשיו מניין ההרוגים עומד על 31, עדיין לא נוצר קשר עם יותר מ-200 נעדרים ועד כה נחרבו באסון כ-6,000 מבנים, רובם בתי מגורים. כרגע הכבאים נאבקים בשלושה מוקדי אש ומתקשים להשתלט על המצב וכרבע מיליון תושבים נאלצו לפנות את בתיהם. ערוצי החדשות האמריקאים משדרים ללא הרף צילומים ממוקדי השריפה והתמונות מזעזעות. האש המשתוללת כילתה אזורים שלמים, בתים נהרסו ונחרבו עד היסוד, מכוניות שרופות עומדות בצידי הדרך חרוכות ועיירות נהרסו. בזה אחר זה נראים אזרחים אמריקאים עומדים על חורבות בתיהם שנשרפו כליל, בוכים כי כל מה שנשאר מהם הוא זיכרון.

גם במקרה הזה, למירב תשומת הלב זוכים כמובן הכוכבים מהוליווד, השריפות הגיעו למליבו, אזור עמוס באחוזות פאר של סלבריטאים, ורבים מהם בדומה ליתר אזרחי המדינה נאלצו להתפנות יחד עם משפחותיהם. וויל סמית', הקארדשניות, ליידי גאגא, שר ואחרים, העלו לרשת תמונות שלהם על רקע האש המשתוללת ושיתפו שגם הם, כמו כולם, בורחים מהסכנה וחוששים לגורל המשפחות והבתים שלהם. כולם עדכנו במצבם והוכיחו עד כמה לכסף ומעמד אין באמת משמעות בזמנים כאלו, ועד כמה כולנו בסופו של דבר, פגיעים, מפוחדים וחרדים כאשר הבועה שלנו מזדעזעת ואנחנו חשים סכנה.

קים קרדשיאן סיפרה שהיא לא מצליחה לישון מרוב הלחץ.

ג'רארד באטלר הצטלם על רקע הריסות ביתו החרוך וסיפר כמה הוא מעריך את לוחמי האש.

אליסיה מילאנו הרגיעה ועדכנה: "הבית שלי עדיין עומד. אני בדרך להביא לכבאים מים ואוכל".

וריס וויתרספון הודתה בהתרגשות לכבאים ולכבאיות האמיצים שמחרפים את נפשים ומגנים על תושבים ופועלים בהירואיות.

ובמקום להתמקד בהרגעת הרוחות (תרתי משמע) וכיבוי השריפה, גם הפעם הצליח טראמפ לעורר פרובוקציה והאשים בחשבון הטוויטר שלו את שירות היערות בקליפורניה, שלא היטיב לנצל את התקציב השנתי ולמנוע את השריפה. טראמפ אומנם רגיל להתמודד עם ביקורת מהוליווד, אבל הפעם הוא התעלם מהעובדה שהעצבים של הכוכבים גם ככה מרוטים בגלל האסון שמתקרב אליהם וזכה למבול של ציוצים זועמים.

ג'ים קארי העלה קריקטורה של טראמפ כתינוק ענק ומרושע בליווי הכיתוב: "נחשו מי קיצץ בתקציב הכבאות של קליפורניה ואחר כך אמר שהשריפות נגרמו בגלל ניהול לא נכון? איך מאייתים אינפנטיל?"

ברברה סטרייסנד תקפה: "לטראמפ אין חמלה. רק אשמה. אנשים מתו והוא אפילו לא מנחם את המשפחות שלהם. כבאים מסכנים את החיים שלהם והוא לא יכול אפילו לשלוח מילות עידוד. אין שום דבר נשיאותי בו!"

הלן האנט עקצה: "אני מודה מעומק הלב לכבאים בקליפורניה שמקבלים שכר של 1-3 דולר ביום".

וג'ימי קימל צייץ: "אין כבוד. אלפי אמריקאים התפנו מבתיהם, בתים רבים נשרפו עד היסוד ו"הנשיא" שלנו מפנה את האצבע הקטנה שלו לכיוון הלא נכון כדי לאזן את התוצאות לטובתו". קימל הוסיף את ההאשטאג #שינויי אקלים הם אמיתיים.

על רקע הטירוף שמשתולל הכבאים ממשיכים לפעול בנחישות במטרה לכבות את השריפות. כרגע עברו כבר שלושה ימים מאז שהאש התחילה ולא ברור מתי הסכנה תחלוף. בינתיים אמריקה ממשיכה להיות משוסעת ומפולגת בעוד חייהם של רבים בסכנה. 

ברברה סטרייסנדדונלד טראמפקים קרדשיאןשריפות בקליפורניה