עשרות הורים כבר הצטרפו: מחאת המכנסיים הקצרים של און לייף תופסת תאוצה

מחאת המכנסיים הקצרים של און לייף שהתחילה אתמול כבר תופסת תאוצה ועשרות הורים כבר הציפו את הרשת בתמונות שלהם ושל ילדיהם במכנסיים קצרים, מקווים להביא לשינוי המיוחל ולשים קץ למדיניות המפלה של בתי הספר בישראל.

מחאת הרשת שבוע קצר, המשך ישיר למאבק שהתחיל בשנה שעברה, הגיעה אחרי פניות שונות של אימהות שסיפרו על מנהלות שממשיכות למדוד את אורך המכנסיים של בנותיהן בכניסה לבתי הספר. חלק מהאימהות העידו שבמקרה שהאורך לא מקובל על המנהלת הנערות לא מורשות להיכנס למוסד החינוכי ונשלחות הביתה בבושת פנים להחליף את המכנסיים. ולמרות שהנושא כבר דובר בעבר והורים כבר השמיעו זעקה בנושא נדמה שבתי הספר מחמירים את התקנות והדרישה למכנסיים צנועות זולגת גם לשכבות נמוכות יותר ולבנות בגילאי יסודי.

מאז הקריאה של און לייף להציף את הנושא ולהצטלם במכנסיים קצרים הרשת התמלאה בתמונות של נשים שהתגייסו למחאה. השחקנית שרה וינו אלעד שכבר סיפרה בתחילת השנה על מורים שמדדו את אורך האוברול של בתה בת ה-12 כדי לבדוק אם היא עומדת בתקנים של בית הספר, כתבה: "צאו לילדות שלנו מהארון!", ופרסמה תמונה של בתה עומדת גאה במכנסיים קצרים.

"כשהבת שלי הולכת לבית הספר עם מכנסיים כאלה , לוקחים אותה הצידה ומעירים לה שזה קצר מידי. לדעתי זה בסדר גמור, מה דעתכם?", כתבה שרה תושייה מנס ציונה וצירפה תמונה שלה עם שתי בנותיה.

שיר זיו, עיתונאית ישראל היום, העלתה לסטורי שלה תמונה משותפת עם בתה הקטנה עם הכיתוב: "כי כל ילדה וכל ילד בישראל זכאים ללבוש את מה שנוח ונעים להם".

מתוך עמוד האינסטגרם של שיר זיו

 

גם הפעילה החברתית ניצן וייסברג העלתה תמונה של שתי בנותיה וכתבה: "בזיכרונות הילדות הכי יפים שלי, אני הולכת יחפה, במכנסיים קצרים על דשא בקיץ הישראלי. אני רוצה כזו ילדות גם לילדים, ובפרט לילדות שלי. מסדרי הצניעות שעוברות ילדות בבתי הספר, בהן בוחנים את גופן, מודדים את המכנסיים לאורך הירכיים שלהן, משפילים אותן בפני חבריהם ללימודים ומונעים מהן השכלה כאשר שולחים אותן הביתה – זו אפליה. אפליה והטרדה מינית לא חוקית. על פי חוק לילדות יש זכות שווה להשכלה. על פי חוק אסור למנוע מבנות ונשים כניסה למבנה ציבור בגלל הלבוש שלהן. על פי חוק אסור להשפיל תלמידים ותלמידות. על פי חוק אסור להטריד אותן מינית. ועל פי חוזר מנכ"ל משרד החינוך, קוד לבוש שיוויוני צריך להקבע צוות, הורים ותלמידים יחד, בתהליך פדגוגי. לא בבריונות שמרנית משפילה. בשבוע הקרוב אנחנו אומרות ואומרים די לטירוף הזה".

במקביל לקמפיין של און לייף, התחילו היום שדולת הנשים והפורום החילוני בקמפיין פייסבוק שנועד להעלות את המודעות לנושא ולמחות נגד אכיפת כללי לבוש מחמירים, וגייסה ראשות וראשי רשויות מקומיות שהצטלמו במכנסיים קצרים. בין ראשי הרשויות שהצטרפו למאבק והעלו תמונות ניתן למצוא את ד"ר גלית שאול – ראשת מועצת עמק חפר שהובילה את היוזמה, ציפי ברנד – סגנית ראש עיריית תל אביב, רון קובי, ראש עיריית טבריה,  רותם ידלין – ראשת מועצה אזורית גזר, עידו גרינבלום מועצה מקומית קרית טבעון, אמיר כוכבי, עיריית הוד השרון ועוד.

אם גם אתם רוצים להתגייס למאבק ולהוביל לשינוי כל שעליכם לעשות זה להצטלם יחד עם הבן/הבת שלכם או לבד, ולהעלות את התמונה לרשת יחד עם הההאשטאג שלנו #שבועקצר #מחאתהמכנסיים #onlife. יחד נחולל את השינוי.

#מחאתהמכנסייםמחאת המכנסיים הקצרים של און לייףשבועקצרשיחת היום