תובעים את יאיר נתניהו: הצעירה שהצטלמה עם גנץ החליטה לא לוותר לבנו של ראש הממשלה

בזמן שכולם מתמקדים בספירת הקולות האחרונים ובניסיונות לנבא כיצד תיראה הממשלה הבאה (אם תקום כזו), יש מי שעדיין לא שוכחים את הקמפיינים המלוכלכים ואת הניסיונות של המתמודדים להטיל רפש אחד על השני, במיוחד מי שנקלעו בעל כורחם למאבק. שניים מהם הם דנה כשדי ואביה עו"ד יעקב כשדי, שמתכננים תביעת ענק נגד בנו של ראש הממשלה ומבקשים את עזרת הציבור במימון המאבק המשפטי.

כזכור, בתחילת השבוע שעבר מדינה שלמה התעסקה בתמונה שפרסם יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה, בעמוד הטוויטר שלו, יחד עם הציוץ: "מישהו יודע מי זאת?". הצעירה "שכיכבה" בעמוד הטוויטר של נתניהו הייתה דנה כשדי, פעילה למען זכויות בעלי חיים. כשדי העלתה לפייסבוק שלה שבוע קודם לכן תמונת סלפי עם בני גנץ, והציוץ רמז לכאורה על קשר רומנטי בין השניים וגרם לגל שמועות והכפשות נגדה ברשתות החברתיות ומיני סערה.

בעקבות הדברים החליטה כשדי לפרסם בעצמה תגובה: "בימים האחרונים הרשת מחפשת את 'המסתורית' של בני גנץ. כי כך החליט יאיר נתניהו", כתבה. "כדי לשוות לסיפור הדמיוני הזה איזה ניחוח של אמת, החליט יאיר נתניהו למנות אותי לתפקיד. הוא לא שאל אותי. הוא לא התייעץ. הוא פשוט החליט שאני מתאימה לתפקיד. 'היא תהיה מוניקה לוינסקי', הוא החליט. הכל מותר. הכבוד שלי, גם הוא מותר. 'אני עכשיו אקח את הספין הזה', הוא אמר, 'ואתן לו פרצוף'. הפרצוף שלי".

"כך, בציוץ הראשון, עשה יאיר צילום מסך של פרופיל הפייסבוק שלי, וכתב ״מישהו יודע מי זאת?״. הוא סקרן, פתאום. הוא פתאום רוצה לדעת מי אני. דווקא אני. הציוץ הזה לא כל כך מעניין כשהוא לא בא בצמוד לציוץ קודם שלו, על ״המאהבות של בני גנץ״. אבל הוא כן בא בצמוד לציוץ שלו על ״המאהבות של בני גנץ״. במקרה, כן? לא בכוונה".

בהמשך העלה גם אביה של כשדי, עורך הדין קובי כשדי, פוסט תגובה: "שלום לך, בנימין נתניהו אני רוצה לפנות אליך מכאן, אישית, לא כאזרח הפונה לראש הממשלה. אני רוצה לפנות אליך כאבא לאבא. הבן שלך, יאיר, מר נתניהו, אנס את הבת שלי. לא. לא אונס כהגדרתו בחוק העונשין. לא כזה הנעשה בסתר. במחשכים. אלא אונס לאור יום, ברבים. בכיכר העיר. הבן שלך, מר נתניהו, לקח את הילדה שלי, ואנס את כבודה. תוך ניצול מעמדו כבנו של ראש הממשלה, וכחלק מקמפיין דוחה בשבילך, מר נתניהו, בשבילך ולמענך, הוא הפך את הבת שלי למוניקה לוינסקי הישראלית. יאיר, בנך, הפך את דנה, בתי, ל'מאהבת המסתורית' של יריבך, מר בני גנץ. ובניצוחו, מר נתניהו, ובהשראתו, הפך כבודה של בתי למרמס בראש חוצות של כל מצורע וזב חוטם. קח רגע ותסתכל שם בטוויטר. תסתכל מה כותבים עליה. קרא בעצמך.  אם זה לא אונס קבוצתי לאור יום – לא ידעתי אונס מהו".

מהצד השני מיהר יאיר נתניהו להסיר חלק מהציוצים שלו בנושא, ושיגר מכתב התראה לפני תביעה לקובי כשדי על סך מיליון שקלים. האיום בתביעה לא הרתיע את כשדי האב, שטען שמדובר בתביעת השתקה, וכעת הוא מתכנן בעצמו מהלך משפטי נגד בנו של ראש הממשלה. לצורך המהלך הוא אף פתח בקמפיין מימון המונים במטרה לגייס תרומות שיסייעו לו ולבתו לתבוע את נתניהו ומגיבים נוספים שעשו שיימינג לדנה: "מיד לאחר פרסומיו, עטו חבריו צמאי הדם על דנה, כשידם קלה על המקלדת, וכשהם מתחרים זה בזה מי ינעץ עמוק יותר את חרב לשונו המשתלחת בלבה", כך נכתב בעמוד הקמפיין, "מפאת כבודכם לא נחזור על הדברים שנכתבו, אבל הם מזוויעים. את השפיות שלנו איבדנו מזמן, אבל עכשיו גם איבדנו את הצלם האדם".

כשדי הסביר מדוע הוא נאלץ להיעזר בגיוס המונים למרות שהוא עו"ד במקצועו: "אני עורך דין המתמחה בתביעות לשון הרע, אבל אני מודה שזה גדול עליי. ראשית, אני לא יכול לייצג את דנה, גם משום שאני אבא ושיקול הדעת האובייקטיבי שלי עלול להיפגע כמי שבעצמו חווה את מה שעובר עליה, ושנית, משום שגם אני נתבע אישית בידי ה'נסיך הקטן' מבלפור, ולכן אני נגוע בניגוד עניינים מובנה. כמו כן, יש צורך בתשלומים מטורפים של אגרת בית משפט. ועוד לא דיברנו על הוצאות איתור ועל עלויות עורכי הדין שייצגו".

היעד שהציבו בני המשפחה הוא 250,000, נכון לעכשיו עומד מספר התרומות על 62,000. אם עוברים על התגובות בעמוד הקמפיין נראה שלאב ובתו יש כבר שורה ארוכה של תומכים נלהבים מאחוריהם וסיכוייהם לגייס את הכסף לטובת התביעה גבוהים. נכון לעכשיו נתניהו עדיין לא פרסם תגובה באף אחד מהעמודים שלו ברשת. 

 

בנימין נתניהודנה כשדייאיר נתניהועו"ד יעקב כשדי