לשחרר את בריטני ספירס: למה לזמרת פופ שגורפת מיליונים יש אפוטרופוס?

אם שוטטתם ברשתות החברתיות בימים האחרונים, באנגלית ובעברית (ושוטטתם, אנחנו יודעות), יכולתם להיתקל בהאשטג חדש-ישן freebritney# 

ואחיו התאום savebritney# . השניים לא הגיחו לעולם השבוע אלא כבר לפני שנה כשהזמרת המפורסמת סרבה לקחת את התרופות שרשמו לה הפסיכיאטרים ואושפזה בכפייה במוסד לבריאות הנפש. הדבר הפנה פוקוס למצב הבלתי נתפס שנמצאת בו אחת מזמרות הפופ המצליחות והוותיקות ביותר על הפלנטה – מזה כ-12 שנה היא חיה תחת צו אפוטרופסות שהוענק לאבא שלה, מכור סמים לשעבר שהשתקם וראה את האור בכנסיה, ומעניק לו את השליטה בחייה, כספה(!) וניהול הקריירה והמצב הבריאותי שלה. מדובר בתרנגולת שלא חדלה להטיל ביצי זהב ובהתאם בריטני ספירס לא הצליחה (או לא ניסתה, אין לדעת) עד היום לבטל את הצו הזה. בשבוע הבא, ב22.07 היא צפויה לצעוד לבית המשפט, אותו בית משפט שמחדש מפעם לפעם את צו האפוטרופסות שלה ועד אז המעריצים הנאמנים לא מתכוונים להניח לסיפור. 

לפי הקוסמופוליטן, מגזין שאנחנו סומכות עליו, לפני כשבוע פרצה הסערה שסוחפת עכשיו מעריצים סביב לעולם. ספירס העלתה לרשתות סרטון בחולצה הצהובה החביבה עליה, והיא נראית בו אוחזת זר פרחים ויוצאת ונכנסת מהפריים. כמעט 8 מיליון איש כבר צפו בסרטון, האיך לומר די פשוט הזה, אבל למעריצים זה הספיק. מבחינתם זו הייתה קריאה לעזרה של ספירס ומיד החלה לרוץ ברשת עצומה תחת אותו האשטג מפורסם- לשחרר את בריטני. 

אנחנו כמובן תומכות בדרישה של המעריצים אבל גם תוהות איך לעזאזל ייתכן שאישה כמו ספירס עדיין נמצאת תחת צו האפוטרופסות הזה? נכון, לפני 12 שנה, היא איבדה את זה לגמרי, (זוכרות את הקרחת?) ואושפזה בכפייה כשצלמי הפאפרצי תלויים על דלתות האמבולנס שהוביל אותה למוסד הפסיכיאטרי ובהזדמנות הזו היא איבדה כמעט לחלוטין את המשמורת על שני בניה אבל מאז היא הספיקה לשחרר 4 אלבומים מצליחים, להרוויח מעל 138 מיליון דולר, לצאת למסעות של הופעות סביב לעולם (גם פה אצלנו) ולהחזיק הון שמוערך ב59 מיליון דולר. כלומר לא להחזיק. לפי המסמכים הרשמיים הכסף הזה כולו נמצא בחזקת אביה ועורכי דינו, והיא נאלצת לקבל את דמי הכיס שהוא משחרר לה. 

אתמול העלתה ספירס לרשתות תמונה שלה, יש שיאמרו שניתן לראות את העיגולים השחורים מתחת לאיפור, והכיתוב אומר דבר אחד: “GOD BLESS YOU ALL !!!!!”, אלוהים יברך אתכם באמריקאית מדוברת. האם זוהי הכרזת תודה לכל אותם אלו שכבר חתמו על העצומה? לספירס ו25 מיליון עוקביה הפתרונים. אחרי התמונה הזו העלתה תמונה של ורד ואחר כך זה הידרדר לסרטון שלה רוקדת לצלילי ריהאנה כשהיא בשורטס.  

לרחש בחש הוסיף הצלם אנדרו גלרי שתיעד בעבר את ספירס באחד ממסעות הופעות שלה וטוען היום שהיא מאוימת ושאם תדרוש את החופש שלה או לספר את הסיפור שלה, יצרו עוד יותר את צעדיה. כמקובל, האיש העלה לפני שלושה ימים 5 סרטונים מצמררים לטיק טוק תחת הכותרת 'מסעותיי עם בריטני ספירס' ובהם הוא חושף מכתב בכתב יד נשי שהוא טוען שנתנה לו וסיפרה לו על מצבה. 

@andrewgallery

PART 1: MY TIME WITH @britneyspears ##britneyspears ##freebritney ##fyp ##foryourpage @moonwalkmars

♬ original sound – andrewgallery

אז למה אנחנו מתעסקות בזה? כי די ברור לנו שלו ספירס, זמרת או עורכת דין, הייתה גבר, הסיפור היה שונה לחלוטין. נכון, מערכת המשפט וגם מערכת הרווחה האמריקאית עובדים באופן שפשוט רוב הזמן אי אפשר להסביר אותו, וגם החופש שהאמריקאים כל כך מקדשים נוגע יותר לחירות שלהם להחזיק נשק מאשר לאפשר לאישה כבר לא צעירה לעמוד בזכות עצמה, אבל אי אפשר שלא לתהות אם לא הגיע הזמן לאפשר לאישה הזו, אחת שעיצבה דורות של מעריצות לטוב ולרע, להחליט על חייה, אפילו אם ההחלטה הזו תהיה למי היא רוצה לתת את הזכות לנהל אותה בתקופות שהיא מאבדת את זה. 

***

לא מעט נשים חשות כלואות בביתן היום יותר מתמיד. לקריאת תמרורי האזהרה שכתבו בפורום מיכל סלה כנסי ללינק הבא 

חיה בזוגיות אלימה? מחפשת אזן קשבת? התקשרי עכשיו לקו החירום של ל.א לאלימות ואון לייף 6724* 24/7 בכל השפות. אנונימיות מובטחת 
 
freebritney#בריטני ספירסלשחרר את בריטני