"השיחות איתה החזירו אותי לחיים": סיפור החברות המופלא של רותם ומרקיאל

במסגרת לימודי התואר שלה השתתפה רותם גיא (26) בתוכנית "כוכבי פיס לסיעוד" של מפעל הפיס ומשרד הבריאות וכך הכירה את מרקיאל מיירוב, גימלאי בן 67 מקריית מלאכי. הידידות והחברות שנרקמה בין השניים הפתיעה את שניהם והשפיעה על חייהם ללא שיעור.

פרויקט "חיבוק לבדידות" של כוכבי פיס לסיעוד מעניק מלגות לסטודנטים לסיעוד בשנת הלימודים הראשונה, והסטודנטים עצמם תומים בקשישים המתמודדים עם מחלה כרונית, יוצרים איתם קשר אישי, משוחחים איתם כדי להפיג את הבדידות הגדולה שהתעצמה בתקופת הקורונה ונמצאים שם כדי לעזור כשצריך.

כשרותם גיא בת ה-26 החלה את לימודיה וחיפשה מלגה היא מיד ידעה היכן היא רוצה להשתלב והתגייסה בהתלהבות גדולה לפעילות: "הפרויקט הזה הוא עבורי שליחות גדולה", מספרת רותם, "להשפיע על חיים של בן אדם, לעזור בכזה אופן, זה שינה לי את החיים". רותם צוותה למרקיאל מיירוב בן ה-67, גימלאי מקריית מלאכי שחי בגפו וסובל מבעיות בריאותיות. ההיכרות ביניהם התחילה בשיחות טלפוניות ולאט לאט שניהם התקרבו. מיירוב פתח בפני רותם הצעירה את חייו ושיתף אותה בקשיים שהוא עובר, והיא מצידה השתדלה לתמוך עד כמה שיכלה – סייעה לו בשינוע תרופות, בבירוקרטיות בהן נתקל ואפילו פנתה לגורמים שבזכותה מספקים לו היום משלוחי מזון באופן קבוע.

בסרטון מתועדת הפגישה הראשונה של זוג החברים, אחרי תקופה בה שוחחו אך ורק בטלפון, בגלל החשש מהקורונה:

מרקיאל ורותם לא נפגשו מעולם פנים מול פנים. כשהצלחנו להפגיש ביניהם לראשונה שניהם לא יכלו להסתיר את ההתרגשות הגדולה שאחזה בהם: "אני בן אדם שחי לבד", סיפר מרקיאל, כל כך שמחתי לשמוע שהיא מגיעה. חיכיתי ליום הזה שאוכל לראות אותה מולי ולהגיד לה תודה. הדברים שהיא עשתה עבורי, והשיחות איתה לאורך השנה האחרונה החזירו אותי לחיים".

הפגת בדידותמפעל הפיס