אישה הותקפה במגרש כדורגל על ידי אוהדים

מי שחשב עד היום שאלימות במגרשי הכדורגל שמורה אך ורק לגברים, שיחשוב שוב. אתמול, בתום משחק הכדורגל בין הפועל ת"א לבית"ר ירושלים הותקפה יסמין בלום, אוהדת הפועל ת"א, בקללות, איומים, בעיטות ושריטות על ידי מספר אוהדים מהקבוצה היריבה.

בלום, 26, מורה בחטיבת ביניים ותושבת רמת השרון, הגיעה אמש לאצטדיון הכדורגל בנתניה יחד עם אחיה בן ה-17. "אני אוהדת הפועל ת"א מאז שאני זוכרת את עצמי", מעידה על עצמה בלום. "למשפחה שלי יש מנוי לשער 5 ובכל פעם מישהו אחר הולך למשחק. גם בן הזוג שלי אוהד הפועל ואת המגרש בבלומפילד כולנו מכירים היטב. במשחקים שמתקיימים שם המשטרה מתנהלת מעולה. לעומת זאת, במשחק הספציפי הזה, בנתניה, הארגון היה בעייתי בלשון המעטה".

המשחק בו צפו בלום ואחיה הצעיר לא התקיים בבלומפילד (אצטדיון הבית של הפועל) בעקבות "עונש רדיוס" (עונש אשר במסגרתו קבוצה מחויבת לקיים משחק בית שלה, במגרש אחר). לפיכך, הפועל ת"א פגשה את בית"ר ירושלים באצטדיון בנתניה. המשחק הסתיים בניצחון: 3-1 להפועל. בסופו יצאו כל האוהדים של שתי הקבוצות ועשו את דרכם לרכבים.

"האוהדים של בית"ר ושל הפועל היו מעורבבים. לא הייתה חנייה מסודרת לפועל וחנייה מסודרת לבית"ר", מסבירה בלום. "יצאתי יחד עם אחי מהיציע והתחלנו ללכת ברגל. לא היינו לבושים יותר מדי באדום, בסך הכל עם צעיף. אנחנו לא אנשים שמחפשים צרות. אוהדים של בית"ר ירקו עלינו וקיללו אותנו. התחלנו ללכת מהר יותר וניסינו להתעלם. כמה אוהדים של בית"ר ניסו להגן עלינו, הקיפו אותנו וזירזו אותנו קדימה. מישהו התחיל לבעוט בי ברגליים ואז הצטרפו אליו איזה עשרה אנשים. הלכנו הכי מהר שאנחנו יכולים. התחלתי לבכות, אח שלי היה רגוע ושקול לחלוטין. פשוט ניסינו להימנע מהם. אוהדת תפסה לי את הפנים ושרטה לי את הפנים. לשמחתי, המשטרה תפסה אותה מיד".

איפה באמת הייתה המשטרה?

"ככל שהתקדמנו לכיוון האוטו, המשטרה הלכה והתמעטה. לשוטרים הייתה יותר מדי עבודה. בסוף נשארנו רק עם שני שוטרים. ברגע האמת, השוטרים התנהגו מצוין אבל הארגון מראש היה צריך להיות אחר לחלוטין".

כלומר?

"הכשל הוא לא בשטח אלא בהתארגנות למשחק. לא הייתה הפרדה בכלל בין האוהדים. יצאנו כולנו מהיציעים באותו הזמן, חנינו באותו המקום ולא היו מספיק שוטרים בשביל להתמודד כמו שצריך עם התסכול של אוהדים שהקבוצה שלהם הפסידה. בחו"ל, לדוגמא, ההפרדה מצוינת. הייתי במשחק בוינה והיה מדהים. המשטרה התארגנה מראש והרי האוהדים של ראפיד וינה יכולים להיות לא פחות אלימים מהאוהדים של בית"ר ירושלים, פשוט דאגו להגן עלינו. שמרו עלינו כלבים וחיילים וביציע היו סורגים. כשהמשחק הסתיים, יצאנו מיד מהיציע לאוטובוסים ולא התחלנו להסתובב ברגל. למה מחכים פה? שמישהו ירצח?".

יסמין הפצועה, אתמול אחרי המשחק 

בלום הגיע הביתה עם בטן מתהפכת, סימנים כחולים ושריטות. "לא הלכתי לבית חולים", אומרת בלום, "ברמה הפיזית, אני יכולה להתמודד עם הפגיעה אבל החלק שהכי פגוע בי זה הלב. עצוב לי שהגענו למצב הזה. בשנתיים האחרונות, יש אווירה בבית"ר של גזענות ואלימות מאוד קשה. ברור לי שמדובר בקומץ שמקלקל לכולם. כשהותקפנו, היו אוהדי בית"ר ששמרו עלינו בגופם וקיבלו מכות בשבילנו. הם היו מדהימים ועשו הכל כדי שלא נפגע וככה זה צריך להיות. האוהדים צריכים להתעסק אך ורק בספורט, הרי בשביל זה אנחנו שם".

תגובת המשטרה:

משטרת נתניה נערכה להתמודדות הספורטיבית בין הפועל תל אביב לביתר ירושלים בכוחות גדולים וכנדרש ובכל אזור האצטדיון היו פרוסים שוטרים רבים.באשר לטענה שעלתה בדבר תקיפת אוהדת הפועל תל אביב; התוקפת נעצרה על ידי שוטרי תחנת נתניה שהיו במקום. השוטרים פנו למותקפת על מנת שזו תמסור את תלונתה אך היא סירבה ובחרה לעזוב את המקום.
במהלך המשחק נעצרו על ידי כוחות המשטרה שהיו במקום 10 אוהדים. 9 אוהדי ביתר ואוהד הפועל תל אביב. בסיום חקירתם נעצרו 7 והם הובאו היום לבית משפט השלום בנתניה לדיון בעניינם. 6 שוחררו בתנאים ובהרחקה ממגרשי הכדורגל למשך חודשיים.

מעצרו של חשוד במעורבות השלכת רימון עשן בתחילת המשחק הוארך עד מחר.

אוהדי כדורגלאור סופרכדורגלתקיפה