נעמה בוכריס מתייצבת לצד בעלה, זה הזמן שלכם להעביר ערוץ

"אופק עשה את זה בשבילנו, רציתי שיעזבו אותו בשקט. אני אומרת לו 'לך תגיד שגם רצחת אותן. שיעזבו אותך בשקט אחר כך"" כך תספר לכם נעמה בוכריס, אשתו של איש הצבא אופק בוכריס שהודה בשורה של עבירות מין, בכתבה מיוחדת שתשודר ביום שישי הקרוב ב"אולפן שישי" בערוץ 2.

הכתבה טרם שודרה אבל יש לי חשד סביר למדי שכולנו יודעים היטב מה צולם בה: נעמה בוכריס, האישה התומכת, הנאמנה והאוהבת תציג בפניכם את "פרשת אופק בוכריס" דרך העיניים שלה, את הצד שלה בסיפור, את העלילה שרקמה לעצמה בעמל רב, זו שהדביקה טלאי לטלאי וככה פחות או יותר זה הולך להישמע: אופק לא עשה דבר ממה שמיוחס לו, מדובר בתלונות שווא של חיילות נקמניות בגיבור ישראל. הוא הודה כי במילא לא היה סיכוי שיאמינו לו ופחדתי שהוא יישב בכלא. הוא הודה בשבילי, בשביל הילדים, בשביל המשפחה. כי הוא לא רק איש צבא דגול, הוא גם בן משפחה לתפארת מדינת ישראל".

כן, העלילה הזו לא ממש מתיישבת עם העובדות שעולות מכתב האישום כנגד בעלה. כן, יש איזה שתיים-שלוש-ארבע או יותר שאלות קשות שכולי תקווה שהגב' בוכריס שאלה את מר בוכריס בחדרי חדרים. כן, בסיפור הזה יש חורים ואין באמת סיבה להאמין לו. אבל יותר מהכל, הכתבה הזו מבהירה אחת ולתמיד מי זה אופק בוכריס.

אין לי דרך נעימה יותר לומר את זה. בוכריס הוא חתיכת מניאק, אפילו גדול יותר ממה שחשבתי בהתחלה. הכתבה הזו שתשודר מחר היא מהלך מבריק ועלוב בו זמנית בעיניי. האיש הצליח לסגור עבור עצמו עסקת טיעון מצוינת במסגרתה הוא הורד בדרגה אחת והודה בהתנהגות שאינה הולמת. הוא לא נכנס לכלא ולא התרושש ולא נעליים. למען השם, הוא חי יופי של חיים עם פנסיה שמנה על חשבוני ועל חשבונכם. הוא שילם מחיר זעום עבור המעשים שלו. אבל זה לא מספיק לו. הוא לא רוצה לשלם כלום. הוא רוצה להודות ולקבל גזר דין מגוחך ובמקביל שכולכם תדעו שהוא חף מפשע.

אופק, עיקר החלק שלך בעסקת הטיעון המפוקפקת הזו היה להודות שעשית את המעשים. לתת למתלוננות את ההכרה שלך בזה שהן לא משוגעות ולא ממציאות ולא הוזות. אני מתעבת את צמד המילים "תהיה גבר ו…" אבל לעזאזל, בוכריס, תהיה גבר ותעמוד מאחורי ההודאה שלך באשמה. איך יכול להיות שאשתך יושבת ומספרת לכולנו שבעצם לא עשית כלום וכל ההודאה שלך באשמה מבוססת על הרצון של אשתך לסיים כבר את סבלך ואת סבלה? קח אחריות!

ומה לגבי הרעייה? הרי היא שזו שבוחרת להישאר לצד בעלה והיא זו שמתראיינת והיא לחלוטין אישה בגירה ועצמאית שיכולה להחליט עבור עצמה. ובכן, אין לי עניין לשפוט את הבחירה של נעמה בוכריס לעמוד לצד בעלה. זכותה. קשה לעזוב את הגבר שאת רגילה לקום לצדו בבוקר וללכת לישון איתו בלילה ולכי תגדלי לבד 6 ילדים. נעמה בוכריס מודה קבל עם ועדה: בחרתי להדחיק את האמת.

וזה בסדר.

או לפחות מתקבל על הדעת.

אני יכולה להבין איך בני אדם הופכים עולמות, מספרים לעצמם סיפורים מופרכים, מעוותים עובדות, מוסרים את נפשם כדי לסדר לעצמם מציאות שהם יוכלו לחיות איתה. כי מציאות, אין מה לעשות, עשויה להיות מדכאת ממש. ויכול להיות שעדיף להלעיט את עצמך בשקרים ולאכול בכפית את הגרסאות המצוצות מהאצבע של בעלך לסיפור מאשר להתמודד עם אמת אחת מכאיבה: אני בוחרת לחיות את חיי עם אדם שכשל ומעל בתפקידו, שניצל את מעמדו ואת דרגותיו ואת גילו ואת כוחו, שהפנה עורף לערכים הכי בסיסיים, שבעט במוסר ושבגד הן באורח החיים שהוא, לכאורה, דוגל בו, והן בי באופן אישי.

אז אני בהחלט יכולה להבין את הבחירה לספר לעצמך שקר אבל מכאן ועד לספר את השקר הזה לכל עם ישראל בטלוויזיה יש פער גדול. יש הבדל בין לשקר לעצמך לבין להתראיין לכתבה במהדורת שישי ולומר שבעלך הודה רק כי את ביקשת ממנו (לא מפורשות, כפי שציינה) ולא כי הוא חולירע.

נעמה בוכריס רוצה שתקשיבו קשב רב לעלילה שהיא רקמה לעצמה. היא רוצה שתשתפו איתה פעולה ותצפו בכתבה הזו כדי שהעלילה תקבל אחיזה גדולה יותר במציאות. ערוץ 2 רוצה שתשתפו איתו פעולה ותצפו בכתבה כדי שהוא יקבל אחיזה גדולה יותר ברייטינג. אופק בוכריס רוצה שתשתפו איתו פעולה ותצפו בכתבה כי הוא רוצה לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה. הוא גם רוצה להודות במעשים במסגרת עסקת טיעון בפני בית הדין וגם רוצה לחזור בו מהודאתו בפני כל עם ישראל.

מי לא רוצה שתצפו בכתבה? כמו תמיד, אלה שאין להם קול – הקרבנות.

אלה ששמם הוכפש די, שהמאבק שלהן לאמת היה ארוך ומתיש, אלה שנלחמו כדי לשמוע את מר בוכריס אומר "אתן לא משוגעות ולא המצאתן כלום. עשיתי את הדברים". אלה שלא באמת זכו לראות צדק אבל התנחמו בהודאה באשמה.

אלה מעדיפות שמחר בערב תוותרו על האזנה לניסיון של עבריין מין מורשע לחזור בו מהודאתו בבית הדין באמצעות ריאיון קורע לב עם אשתו. אלה מעדיפות שלא תאפשרו להכחשות ולשקרים הבוטים להיכנס אליכם הביתה.

אין לי ציפיות מערוץ 2. יש להם אופציה לרייטינג והם ייקחו אותה בשתי ידיים, ואם הייתה להם יד נוספת, הם היו משתמשים גם בה. גם אין לי ציפיות מנעמה בוכריס. יש לי ציפיות מכם. שחקו עם הילדים שלכם בשישי בערב וותרו על הצפייה בריאיון המיותר הזה. אל תתנו רייטינג לפגיעה נוספת של הקרבנות. אופק בוכריס אמר את דברו, המתלוננות אמרו את דבריהן, בית הדין אמר את דברו. די. נגמרו האופציות לומר "לא היו דברים מעולם". הסרט הזה כבר נגמר, אל תצפו בשידור החוזר.

לעמוד המחאה "גם אני לא אצפה בריאיון עם נעמה בוכריס"

אונסאופק בוכריסאור סופרנעמה בוכריסעברייני מין