המדריך להגנה על חשודים בעבירות מין

התעוררת בבוקר והשמיים נפלו עלייך – חבר טוב שלך, בן זוג, אבא, ידיד קרוב, אדם שהכרת היטב או נכון יותר, חשבת שהכרת היטב, חשוד בביצוע עבירות מין. בנקודה הזו יש לך שתי אפשרויות: הראשונה – לנשום עמוק, להתכנס בתוך עצמך, לקחת כמה ימים כדי לעכל ולעבד את המידע החדש ולמרות ההלם והפגיעה באמון, להתייצב לצד הקרבן או לפחות לשמור על זכות השתיקה. האופציה השנייה היא להתייצב לצד העבריין ולהגן עליו בכל בכל מחיר. למרבה הצער, האופציה השנייה נפוצה הרבה יותר, הן בישראל והן בעולם. הנה כל הדרכים בהן תוכלו לעשות את זה נכון:

1. הכפש את המתלוננות

אתה לא מכיר אותן? אין לך מושג אמיתי מי הן? מעולם לא פגשת אותן? לא חשוב. מצא את הדרך לפגוע בשמן כבנות אדם ואם אפשר – נסה לפגוע באמינות התלונות שלהן. איך עושים את זה? הו, זה פשוט. תמיד אפשר לצייר אותן כזונות או כמעורערות נפשית כי הרי אי אפשר לסמוך על מילה של שרמוטה או של חולת נפש.  לגבי התלונה – תהה בקול רם מדוע הן נזכרו דווקא עכשיו, רמוז שמשהו ודאי מניע אותן (כסף, פרסום, שעמום), הצבע על לבושן הלא צנוע (חוטיני, נגיד), על ההיסטוריה המינית שלהן, על הבחירות המופרכות שעשו, על העדר שיקול דעת (למה היא נכנסה איתו לצימר?) ועל מראן החיצוני (מי בכלל ירצה לאנוס אחת כזו?).

2. העד על אופיו הנפלא של התוקף

שים לב, כאן עלייך להשתמש בכל הידע שצברת על התוקף בשנות ההיכרות ביניכם ולהשתמש ברשימת סופרלטיבים ארוכה ככל האפשר. הוא אדיב, מנומס, מצחיק, נעים, איש פשוט, אהוב, נערץ, מוקף נשים, איש משפחה מסור, אוהב אדם, מלח הארץ, לוחם, גיבור, אב נפלא, בן זוג מפרגן, פמיניסט דגול, הומניסט בחסד ונאור והסיכוי שייפגע בנשים הוא אפסי.

אם את אישה – צייני במפורש שבך, באופן ספציפי, הוא לא פגע מעולם. נכון, המידע הזה לא באמת רלוונטי כי אין שום עבריין מין שהפך את כל הנשים בעולם לקרבנות שלו אבל איכשהו זה נשמע טוב וגורם לאנשים לפקפק באמינות התלונה – רגע, הם מכירים שנים והנה – לא הוא לא עשה כלום…. השתמשי בכוח שיש לך!

אם אתה גבר-  פשוט הסבר לכל מי שמעוניין לשמוע שהגבר הזה שאתה מכיר כל כך טוב לא ביצע את העבירות שמייחסים לו. זה פשוט לא יכול להיות. אתה יודע אם מי יש לך עסק והאדם שאתה מכיר לא יכול לפגוע בזבוב. אולי הוא קצת רודף שמלות, אולי הוא פלרטטן יתר על המידה, אולי הייתה פה אי הבנה מצערת, אולי הוא זרק כמה מילים בלי להתכוון כי כידוע יש דברים שנאמרים בין ידידים וכו' וכו' אבל אלימות מינית?! לא ייתכן!

איש נפלא, אני מכיר אותו באופן אישי

זה נכון שלחלק גדול מהאנשים שהורשעו בעבירות מין ונכנסו לכלא יש גם תכונות אופי נהדרות וזה נכון שלא כתוב לעברייני מין שום דבר על המצח ואי אפשר לזהות אותם ברחוב ובכל הרשעה כזו יש שורה של מקורבים "בהלם" אבל אל תתן לעובדות לבלבל אותך. לך זה לא יקרה. אתה זה סיפור אחר.

3. שים זרקור על מעמדו החברתי ומראהו החיצוני של התוקף

הפער בין המראה, המעמד, הכוח, הכסף והכבוד לשפלות העבירות המיוחסות לו יראה מוגזם מדי עבור המון אנשים. למה אדם שמוקף בנשים, שנשים מחזרות אחריו מבוקר ועד ערב, שיש לו די כסף לקנות נשים צריך לאנוס אותן? זה הרי לא הגיוני.

(זה כמובן מאוד הגיוני כי אונס איננו יחסי מין. אונס הוא אלימות. בתי הכלא מלאים באנסים שנראים מעולה. זה שאדם יכול "להשיג" מין בהסכמה בקלות לא קשורה כלל לתקיפות מיניות אבל עזוב, בוא לא נתמקד במה שלא מקדם אותנו).

4. הכפש נשים באופן כללי

הבע געגוע כללי ליחסים בין המינים בעבר וסימפטיה גדולה לנשים "של פעם". במקביל, הבע תרעומת כללית על הנשים "של היום" תוך שימוש במשפטים נוסח "כל אישה היום שמתלוננת מאמינים לה", "יש להן כוח להרוס חיים של גבר ברגע", "מה רוצות הנשים של היום?", "אתה מסתכל על איך נשים מתלבשות היום. מה הן מבקשות כשהן מציגות את עצמן ככה?"

5. האשם את הפמיניזם ואת "הפמיניסטיות"

זה נכון שאתה לא לגמרי יודע מה בדיוק זה אומר "פמיניזם" אבל זה לא באמת חשוב. הפמיניזם אחראי לתלונות כנגד החשוד שאתה מכיר ולכן חייבים לתקוף את המושג הזה. כמו כן, הבע זעם כלפי "הפמיניסטיות", הסבר לכולם שהן הורסות את העולם. נכון, מדובר בהמון נשים שונות עם עמדות שונות וחילוקי דעות וזה אידיוטי לתקוף את כולן כגוש הומוגני חסר הבחנה אבל אין לך מושג כמה טוב זה עובד! זה כל כך נעים לשנוא פמיניסטיות ולהאשים אותן בכל עוולות העולם וקרוב לוודאי שזה מיד יקנה לך תומכים.

6. בקש להתחשב בנסיבות (הוא מת/ הוא מבוגר/ הוא חולה/ עבר המון זמן)

אי אפשר להשתמש בסעיף הזה בכל מקרה אבל בהחלט ישנם מקרים בהם זה עשוי להתאים. בכל מקרה, קח בחשבון שתמיד יש את הדבר העלום הזה שנקרא "נסיבות". אם התוקף הלך לעולמו ואלימותו יוצאת לאור רק לאחר מותו, רוץ להגן על שמו הטוב וטען שהמת לא יכול להגן על עצמו ולפיכך זה לא הוגן "מה שעושים לו" (הקפד על "עושים לו". הוא עצמו לא עשה דבר). אם הוא מבוגר ממש (נגיד, למעלה מ-70) תמיד תוכל לזקוף את גילו לזכותו, משהו בסגנון "הוא איש זקן ותשוש. אין לו את הכוחות להתמודד עם זה". אם הוא לא כזה זקן אבל העבירה בוצעה (לכאורה, לכאורה) ממש מזמן אז יש לך בידיים קלף מנצח – התיישנות! הו, ההתיישנות, איזה חוק נהדר זה! העבירה בוצעה ממש מזמן? כאילו לא בוצעה מעולם. פתחו לך דף חלק. אז מה אם הקרבן עדיין חיה ומתמודדת עם הפגיעה? יש התיישנות.

7. הבע תמיכה ואמונה בחפותו

האמונה שלך בחפותו של המקורב המדובר לא צריכה להיות קשורה בדרך כלשהי לעובדות. אתה לא צריך לקרוא לעומק את העדויות נגדו. אם הוגש כתב אישום, אין שום סיבה לעיין בו, להתעמק, להתעמת, לתהות בינך לבין עצמך האם יכול להיות שטעית. פשוט תן גב, לא משנה מה. התייצב בכלי התקשורת, היישר מבט מצועף למצלמה ותאמר בקול צלול: "אני מאמין לו. הוא לא עשה את זה".

8. הסבר לכולם ש"התקשורת מנפחת דברים"

והרצפה עקומה והשמיים שחורים. זה לא באמת היה ככה, זו סתם הגזמה פראית, אם הוא היה אשכנזי/מזרחי/אתיופי לא היו מעלילים עליו ככה, אם הוא לא היה מפורסם/עשיר/נאה/נערץ לא היו ממציאים עליו דברים וכו' וכו'. אמצעי התקשורת פשוט אוהבים כותרות צהובות. זה הכל.

אונסהאשמת קרבןעברייני מיןתקיפה מינית