ביבי ושרה סיפור אהבה: למה התרגשתי מהמחווה של ראש הממשלה לרעייתו

היום כשהגעתי לעבודה התחלתי לשוטט כמו כל ישראלי ממוצע באתרי החדשות וכמו כולם גם אני נתקלתי בסרטון מתוך מסיבת יום ההולדת של שרה נתניהו. באופן אינסטינקטיבי הגבתי מיד בציניות, אבל ככל שהתעמקתי בסרטון, אני מודה שהתרגשתי.

מן הסתם לא הייתי היחידה שהתחילה את היום בצורה הזאת, כי כשהלכתי להכין קפה שמעתי כמה עובדים מדברים בזלזול על נאום הברכה שנשא ראש הממשלה לכבוד אשתו – "הם בטח התאמנו על זה בבית והיא כתבה לו מה להגיד", אמרה אחת, "רואים שהוא לא אוהב אותה באמת והיחסים ביניהם מזויפים", אמר אחר בזמן שערבב את כוס הקפה שלו בנונשלנטיות. השאר בעיקר התמקדו בחלק בו ביבי אמר ששרה פותחת דלתות למדינה וגיחכו. אני מודה, גם אני לא מחסידי הזוג נתניהו, וגם אני נחשפתי לאותם הקלטות, שמועות וידיעות כמו כולם, אבל משהו בסרטון הזה גרם לי לעצור ולהסתכל עליהם אחרת, ולראות אותם באור חומל יותר ואנושי יותר.

תגידו מה שתגידו על ביבי ושרה, המחווה של ראש הממשלה לאשתו אתמול הייתה מרגשת, ואם לרגע נניח את הפוליטיקה ואת מטוס ראש הממשלה בצד לרגע, מדובר בסך הכל בגבר שמביע אהבה לאשתו ורוצה לשמח אותה. בכלל, כל החגיגה הזאת של יום הולדת עגול היא הכי ישראלית ומשפחתית שיש: חודש של תכנונים משפחתיים ותהיות איך לעשות את זה ואיפה, ההתכנסות במסעדה, הברכות המביכות, הסרטונים הדביקים, והאירוע החצי מיותר שנועד רק לשמח את בן/ת המשפחה שחוגג ציון דרך משמעותי בחיים שלו. נכון, משפחת נתניהו היא לא בדיוק המשפחה הישראלית הממוצעת, והאורחים שנכחו הם לא החברה מהחוג במתנ"ס והדודה מפתח תקווה אלא קצת יותר בכיוון של ניקול ראידמן ומיכאל צ'רנוי, אבל למרות הכל הם אנושיים והם בדיוק כמונו, ויש לי אפילו הרגשה שביבי עשה קצת מצפון לאבנר ששלח סרטון מחו"ל ולא הגיע למסיבה של אמא.

"היו אפילו כתבות וטוקבקים שביקשו להצטייד בשקיות הקאה לפני שצופים בסרטון". בנימין ושרה נתניהו, צילום: shutterstock

אני בטוחה שגם השונאים הגדולים ביותר של שרה צפו בה יושבת מול כל האורחים ומקשיבה לברכה של בעלה כשהיא מסתכלת עליו במבט מלא ציפייה, ונזכרו בסיטואציה דומה ומביכה מהחיים שלהם, ובאחד הדקלומים המביכים של אבא שלהם. תקראו לי תמימה או ילדותית, אבל אפילו התרגשתי לראות את בני הזוג מתחבקים ומתנשקים בסוף הברכה. בעיניי זה היה רגע קטן וכנה של זוג ותיק שעבר הרבה ביחד וחולק חיים שלמים, ומשפחה וילדים וקשיים ועליות ומורדות ורכבות הרים ואירועים משפחתיים.

סביר להניח שבני הזוג תיארו לעצמם שהם יספגו ביקורת קטלנית על הסרטון ששחררו, וידעו מראש שיהיו כאלו שיאהבו ללעוג ולשנוא אותם. אני בעצמי רגילה להיות בצד השני, להתווכח בכל ארוחה משפחתית עם אבא שלי, מצביע ליכוד ותיק ונאמן שמגן בחירוף נפש על ביבי, על הפעולות של ראש הממשלה. אני אפילו רגילה להטיח בו שוב ושוב את אותם סיפורים ששמעתי על הגברת הראשונה כדי שמשהו בתפיסה שלו ישתנה. אבל הפעם, כשקראתי כתבות וטוקבקים שביקשו להצטייד בשקיות הקאה לפני שצופים בסרטון, נרתעתי והלכתי אחורה. פוליטיקה זו פוליטיקה וגם אם לא מסכימים עם הדרך של ראש הממשלה ואשתו, אפשר לשים את הדברים בצד ולא להיות תמיד רעילים ולשנוא באופן אוטומטי את כל מה שהם עושים. שרה נתניהו בסך הכל חגגה אתמול יום הולדת. תנו לה ליהנות מהרגע שלה ותתקדמו. מזל טוב.

ביבי נתניהויום הולדתשרה נתניהו