תגידו מה שתגידו על ציפי רפאלי, אבל אין ספק שהיא אמא לביאה

השנה האחרונה סיפקה לקאסט של "ארץ נהדרת" הרבה עבודה. שלוש מערכות בחירות, ועוד עם פוליטיקאים כמו שלנו, יכולות להנפיק שנים של מערכונים שישודרו ברצף. אבל לצד ביבי, בני ובנט, אנשי "ארץ" לא שוכחים גם את מה שקורה מחוץ לזירה הפוליטית, בחיים האמיתיים – כלומר, ברשתות החברתיות.

אחד המערכונים בתוכנית אתמול עסק איך לא, במלכה האם ציפי רפאלי. אחרי הכל השבוע היה כנראה השבוע העמוס בחייה, כשלצד הידיעה על כך שהיא לוקחת על עצמה את האשמה בהעלמת מס לכאורה של בר ומסתכנת בשנה וחצי בכלא, היא גם התחדשה בנכד נוסף. במערכון העדיפו להציג אותה – כרגיל – כאישה קרירה ותאוות בצע, שכבר אין לה שום עניין בבתה הדוגמנית "המזדקנת", וכעת היא מתעסקת בעיקר בניסיון למכור את בת זוגו של בנה, הדוגמנית עדן פינס.

ערן זרחוביץ' בתפקיד רפאלי, וליאת הר לב שכיכבה עם החיקוי המוצלח של עדן פינס, סיפקו פאנצ'ים מעולים, אלא שלאור ההתרחשויות האחרונות, אין ספק שהדמות הסאטירית עושה לרפאלי האם הרבה עוול. במקרה והחשדות נגד בר נכונות, לציפי רפאלי יש אחריות גדולה עליהן, מאחר והיא מנהלת אותה לאורך כל השנים. ובכל זאת, הנכונות להיכנס לכלא במקום בתה מוכיחה שהיא לא רק מונעת משיקולים כלכליים ומאינטרסים אישיים, אלא שהיא בעיקר אמא. וכמו שכולנו יודעים – אין בעולם אהבה כמו אהבה של אמא. גם אם לאמא קוראים ציפי רפאלי.

כמובן שאפשר ורצוי לבקר את הדיווח הקלוקל של בנות רפאלי על ההכנסות של בר, אבל דבר אחד ייאמר לזכותן: הן הצליחו לבנות אימפריה וקריירה מרשימה. אפשר רק לתאר כמה אמביציות, נחישות ומרפקים צריך בשביל זה. אלא שהעובדה שציפי רפאלי השתמשה בהם כדי לעזור לבתה לבנות קריירה לא עומדת לזכותה.

ציפי רפאלי מזכירה במידה רבה את כריס ג'נר (מבית קרדשיאן). גם היא ספגה לא מעט בדיחות והשמצות על האופן שבו היא הצליחה לנתב כל אחת מבנותיה למסלול הצלחה, גם כקבוצה וגם בזכות עצמה. גם לה נוטים לקרוא "ביץ'" או "תאוות בצע", כשכל חטאה הוא להיות אשת קריירה שדי טובה במה שהיא עושה – גם אם מה שהיא עושה לא מוצא חן בעינינו.

אפשר להיות אשת עסקים טובה וגם אמא טובה, זה לא סותר ולפעמים זה אפילו הכרחי. יכול להיות שבר רפאלי לא הייתה הופכת להיות דוגמנית בינלאומית מצליחה אלמלא העובדה שאמא שלה מילאה את תפקיד הסוכנת שלה ועשתה הכל כדי שבתה תצליח. סוכן טוב יעשה הכל למען הלקוח שלו וכשמדובר באמא אפשר להכפיל את העוצמות ואת החתירה למטרה. רפאלי עשתה את זה עבור בר והיא עושה את זה גם עבור בנה און שנכנס בצעדי ענק לאותו עולם.  

ימים קשים עוברים על משפחת רפאלי בכלל ועל ציפי בפרט. כאמור, לא ברור על מי מוטלת האשמה בפרשת המס המתוקשרת ואם אכן בר תרצה עונש של עבודות שירות ואמה תישלח לכלא, או שהדוגמנית בכלל תיאלץ לשלם קנס של כמה מיליוני שקלים. מה שבטוח זה שגם אם ציפי היא אשת קריירה מלאת דרייב, זה לא סותר את העובדה שפעם אחרי פעם נשכבת על הגדר למען אחד מילדיה.

ארץ נהדרתבר רפאליציפי רפאלי