מבצע 'שומרי חומות יאיר' הושלם בהצלחה – מה עכשיו?

זהו. עושה רושם שזה נגמר או עומד להסתיים. מבצע שומרי החומות מיצה את עצמו עכשיו כששתי המטרות העיקריות שקבעו בבור של בלפור הושגו בהצלחה –  לשמור את החומות סביב יאיר (נתניהו) במבצרו בירושלים, ולא פחות חשוב – לשמור את החומות גבוהות מפני יאיר (לפיד) פן יעלה לירושלים.

יאיר לפיד צילום מפלגת יש עתיד, יאיר נתניהו צילום השגרירות האמריקאית

ולא, בני משפחתי האהובים, חבריי ומכרי בעוטף עזה ובדרום, המבצע הזה לא נועד כדי להגן עליכם, כדי להרתיע את חמאס ככה שיעצור סוף סוף את הירי שנמשך 20 שנה בדיוק. הרי אין תכנית יציאה, אין תכנית אסטרטגית ליום שאחרי אז איך לומר זאת בעדינות- אין יום שאחרי.

לא משפחות גולדין ושאול, לפי מה שזה נראה, הבנים שלכם לא בדרך הביתה לקבר ישראל. הם לא הצליחו להיות חלק ממטרות המבצע החשובות יותר ולכן גם אף אחד לא יטרח לבקש אותם כתנאי להפסקת האש. האש דועכת כי יעדי המבצע כאמור הושגו.

נכון, את הירי לעבר ירושלים התחילו חמאס. הם יכולים להיחשב שחקנים מצטיינים בהצגה הזו. להם ממש כמו לנתניהו, לא אכפת מתושביהם או מאיתנו. הם יכולים בשקט לבנות על מיליוני הדולרים שהשחקן הראשי בהצגה יסדר להם כפי שעשה בעשור החולף כדי שיוכלו לבנות שוב את המחרטות, אתרי השיגורים ואת המטרו המפורסם (לנו אפילו רכבת קלה עוד אין…).  

במקור, היה מקום לדאגת אימהות החיילים מכניסה קרקעית, כי נדמה היה לרואי שחורות כמוני שהמבצע יימשך כל עוד יאיר לפיד מחזיק במנדט, אבל איכשהו ההיגיון בשיגעון חדר גם את חרכי המבצר בבלפור והחיילים לא נשלחו לכבוש את עזה. עדיין.

אז מה עכשיו?

עכשיו אפשר להחזיר הביתה את הפלנגות של הגזענות הדתית חזרה לגבעות ביצהר. צריבת התודעה הושלמה – מיליוני אזרחים וילדים, חלקם בפעם הראשונה בחייהם, חלקם כפי שהם חווים יום יום משך שנים, למדו על בשרם כי נתניהו הוא האלוהים (ויסלחו לי יהודים, מוסלמים ונוצרים שיש להם אלוהים אחרים). הוא מגן ישראל, הוא זה שעל פיו יישק דבר- בין אם תשבו במקלטים ובמרחבים מוגנים ובין אם לווא. ברצותו תנועו כפליטים בארצכם וברצותו תשובו לביתכם אשר אהבתם ואינו מרגיש בטוח כשהיה.

אז הפליטים מנתיב העשרה יעשו את הלילה פה בתל אביב ויהנו מלוקסוס הדקה וחצי התרעה שיש בתל אביב על פני 10 השניות שלהם ואז ישובו לעוטף. השכנים שלהם מעזה יעשו את דרכם הביתה למי שנותר לו בית. כל הצדדים צריכים להודות לצה"ל – הן לכיפת ברזל והן למבצעי הקש בגג, שחסכו בחייהם של מאות ואלפים רבים, כאן ושם.   

מילה לקצין הלא אמיץ נפתלי בנט. אם יש משהו שנדמה היה שנכון להגיד עליך זה שאתה איש חכם ויצירתי, יודע לחשב כמה צעדים קדימה, אחד שלא יירתע מאיומים והנה קיבלנו כולנו הוכחה שהטרור הביביסטי לגמרי מאיים על חייך. ברחת מהמשרה הכי חשובה בישראל, להיות ראש הממשלה של כולנו, פן יבולע לך ולאנשיך רע. ועשית זאת אפילו לא בקולך, ולא טרחת לסגור מראש את כל הקצוות כמו שלימדו אותך בסיירת. נותרת עכשיו חשוף לגמרי לחסדיי האיש שידע רק להשפיל אותך. שיריון? הצחקתם אותי, אין סיכוי שתקבל אחד כזה אחרי שהגשת ראשך בעצמך בטס לגיליוטינה המלכותית.

מה שמדהים זה שיש בקרבנו כאלו שיכולים לציין לעצמם 'אמרנו לכם' אבל אנחנו העדפנו לא לראות, העדפנו להמשיך לחשוב שאנחנו המדינה הדמוקרטית היחידה במזרח התיכון, שבית המשפט העליון עדיין עומד על תילו, שהסכנה האמיתית היא מבחוץ. היא לא. היא מבפנים.

עכשיו אפשר להתחיל לנסות לאסוף את השברים ולאמוד את הנזקים. ממשלת שינוי לא נמצאת יותר על הפרק. השותפים הטבעיים ממשיכים לשלם בחייהם על ההפקרות השלטונית שבכסות ריצוי דרישות של מנהיגיהם, מפקירה אותם במירון, בגבעת זאב ובכל מקום בעצם.  רבים שואלים את עצמם האין תחתית למצב הזה שאנו נמצאים בו והתשובה חבריי, היא לא. אין תחתית. כפי ששרה נתניהו ציינה לפני שנים, מבחינתה, 'שהמדינה תישרף', אם לא נכיר בעליונות האל ומשפחתו. ובכן, המדינה נשרפה. ונשרפו גשרים שנבנו בעמל רב בין יהודים לערבים. הלהבה שפגעה בהם, באדיבותם של הקיצונים שלנו ושלהם, הייתה הרסנית. 

כדי שלא תהיה קטלנית הלהבה הזו, כפי שדורות רבים לפנינו הצליחו להמשיך ולהשתקם מכל השריפות, גם הפעם, מוטלת עלינו, אוהבי הארץ הזו, אלו שקבעו פה את ביתם, המשימה למצוא את הדרך להמשיך הלאה. להחליט שלמרות שבפנינו כוח עוצמתי שנראה בלתי שביר, נוכל לו. אם לא נמצא בתוכנו את הכוח הפנימי המאחד – סופנו כלייה.

בנימין נתניהויאיר לפידיאיר נתניהושומרי החומות