הפגנת הענק בשבת: הגיע הזמן לחזור לרחובות

לא קל להיות אזרח במדינת ישראל בימים האחרונים. לא שבשישים השנים האחרונות ליקקנו סירופ שוקולד להנאתנו, בעוד אנחנו מתענגים על שירותי בריאות, רווחה, חינוך ותרבות  לתפארת, אבל לאחרונה התחושה שמישהו שם למעלה צוחק עלינו מגיעה לשיאה.

אתמול חשף גלובס כי ראש הממשלה, בנימין נתניהו החזיק בחשבון בנק נוסף בזמן שכיהן כשר בממשלה. על פי הפרסומים נתניהו נהג להעביר כספים לחשבון בנק הנושא את שמו בסניף של רויאל בנק אוף סקוטלנד באי ג'רזי, שם שיעור המס עומד על אפס אחוז. האי ג'רזי דורג במקום הראשון מבחינת כדאיות מקלטי המס בעולם.את החדשות האלו גילינו כחודש אחרי פרסום רשימת ההוצאות של נתניהו שחרגה במיליון שקלים ממה שהוקצב לו. נתניהו, אותו אחד שהקפיד לשמור על כספו שלו ממיסים, טרח ובזבז את כספנו שלנו על נרות ריחניים, כמויות בלתי נתפסות של מים, בקבוקי יין וסידורי פרחים.

מילא לגלות שראש הממשלה שלך גם חצוף וגם שקרן. הרי את זה כבר ידענו מזמן, אבל כשההתנהלות המנותקת הזו מגיעה ביחד עם העלאת המע"מ, מחירי הדירות שמאמירים מרגע לרגע, קיצוץ בקצבאות החינוך והזקנה, חברות ענק שזוכות ל"הנחה" מטורפת במסים זמן שעסקים קטנים קורסים ועם העובדה העצובה ששיעור העוני בישראל הוא בין הגבוהים בעולם המערבי, זה קצת יותר מדי.

הנה אמת אחת בלתי נסבלת: קשה לחיות פה. הנה עוד אמת אחת בלתי נסבלת: הקושי הזה מחריף מיום ליום. איך הגענו למצב שבזמן שאנשים בריאים, עובדים ומשלמי מסים נמצאים מתחת לקו העוני? איך הגענו לסיטואציה בה לרכוש דירה במדינת ישראל זה בגדר "משימה בלתי אפשרית" אלא אם בורכת בזוג הורים בעלי חשבון בנק מנופח ולב נדיב במיוחד? איך בזמן שאנחנו רק נהיים עניים יותר ויותר, העשירים במדינה הזו רק נהיים עשירים יותר ויותר ולמה בזמן שמהמשכורת העלובה שלנו יורד סכום בלתי נתפס עבור מסים, נתניהו וחבריו מרשים לעצמם למצוא מקלטי מס בכל מיני חורים בעולם שכף רגלינו לא תדרך בהם כל עוד המשכורת העלובה שלנו תישאר על כנה?

נכון, היו לא מעט הפגנות בשנים האחרונות. היה גם איזה חודש אחד, יולי 2011, בה הרגשנו שמשהו באמת הולך להשתנות והחודש הזה הלך ודעך ואתו גם השינוי המיוחל. מאז נראה שהרמנו ידיים, שנמאס לנו, שאנחנו עייפים מחוסר הצדק, מהשחיתות, מהשיטה הכלכלית, מאי החמלה שמתגוררת כדרך קבע בליבם של אלה שאמורים לשפר ולקדם את חיינו. בינתיים אנחנו מתלוננים בשקט, קוראים את העיתונים ומקללים בלב, רואים חדשות ותופסים את הראש וממשיכים את שגרת החיים הסיזיפית והמונוטונית.

עמוק בלב אנחנו יודעים. זה לא האיום האיראני שיהרוג אותנו. אנחנו נהרוג את עצמנו. לאט לאט. בשקט בשקט. כבר התחלנו את התהליך ואנחנו מתמידים בו. הזקנים מתים מרעב ומבושה. הצעירים עם היכולות והכישורים בורחים מפה.

ביום שבת הקרוב מתוכננת הפגנה בכיכר רבין בתל אביב. בפוסט שפורסם בעמוד הפייסבוק של ההפגנה כתב אייבי בנימין, ממובילי ההפגנה את הדברים הבאים:

חברים למהפכה, יש לנו שלושה ימים להפיח תקווה בעם הזה שיהיה פה שינוי לפני הבחירות, לפני הקיץ, לפני שנקרוס כלכלית, לפני שנרד מהארץ.
כל אחד ואחד מכם הוא כוח, אנחנו שני אנשים פרטיים שנמאס לנו, הרמנו את ההפקה, בלי שאף אחד ביקש מאיתנו, ואין אף גוף שעומד מאחורינו
הבמה מקיפה כמה שיותר ארגוני מחאה מצוינים שעובדים קשה כל יום להביא צדק לעם ישראל, ואישי ציבור שמזוהים חברתיים, וחברי כנסת שהנושא צדק חברתי חשוב להם ויש להם קבלות על הישגים בתחום.
זאת לא עוד הפגנה, זאת צריכה להיות הפגנה מכוננת, שתחזיר את התקווה, שתרים את הראש למיואשים, שתיתן סיכוי חמלה לעניים ולנפגעי השיטה הכלכלית החזירית בישראל
לאירוע הוזמנו חברי כנסת ואישי ציבור חברתיים מכל הקשת הפוליטית , מי שלא על הבמה סירב או לא יכול להגיע. זאת לא הפגנה של שמאל ימין, הנושא הזה חוצה מפלגות וצריך להיות שאיפה בסיסית של כל אחד שגר בארץ שהעושר יגיע לעם שקורס.
הפעם אנחנו עם תודעה עמוקה, עם ידע, עם דרישות ברורות:

1.      להוריד את יוקר המחיה מיידית, ולהתאים את השכר הנשחק בישראל להתייקרויות

2.      הדיור חייב להיות בר השגה לכל העם – יש לבצע תכנית חירום מעשית בנושא

3.       לטפל בעוני בתכנית אסטרטגית עם יעדים אגרסיביים ולהקטינו משמעותית

4.      טיפול בנושא הפערים החברתיים שמאיימים להחריב את החברה מבפנים

כ-2,000 איש כבר אישרו את השתתפותם בהפגנה. 2,000 איש שלא מעוניינים לגווע אט אט, שרוצים לחיות פה חיים טובים, שדורשים פתרונות מהאנשים שעומדים בראש המדינה הזו. בטלו תכניות, עזבו את הטלוויזיה, חדלו לחפש תירוצים ופשוט בואו גם אתם.

הגיע הזמן לחזור לרחובות.

אור סופרביביבנימין נתניהוהפגנהיוקר המחייהנתניהו