מכונות צבא מיומנות ביום, דוגמניות על בלילה

שני בחורים צעירים פותחים חברת אפנה חדשה. הרעיון הוא למכור מה שהם מכנים "אופנה צבאית" (בגדים בצבע חאקי שכל קשר בינם לבין הצבא הוא מקרי בהחלט). השניים זקוקים לגימיק שיווקי שיעניק לחברה את ה"פוש" הראשוני. איך עושים את זה? הו, זה פשוט. לוקחים כמה חיילות ישראליות יפות, מפשיטים אותן (או יותר נכון, מלבישים אותן בלבוש מינימאלי), מצלמים אותן בשלל תנוחות סקסיות במיוחד ו… הופ! עשינו את זה, גבר.

תכירו את MTKL (או בתרגום חופשי לעברית- מטכ"ל), חברת אפנה בראשית דרכה שהשיקה החודש לוח שנה בנוסח מיליטריזם-סקסי בכיכובן של חיילות אמיתיות (לדבריהם) המשרתות בצה"ל. לוח השנה פורסם באתר מימון המונים, אינדיגוגו, כפרויקט שיווקי שמטרתו לגייס כספים עבור העיצוב, הייצור והשיווק של הבגדים העתידיים.

השניים שעומדים מאחורי המיזם הם אילן משולבין ואמנון שנפלד, שניהם מייד אין יזראל, כמובן. בסרטון שעלה לאינדיגוגו שנראה כמו הכלאה מעייפת בין להציל את טוראי ראיין לעוד פרסומת של הלבשה תחתונה, מספר משולבין לקהל הבינלאומי ש"מטכ"ל היא יחידת עלית בצבא הישראלי, צה"ל. ברוח יחידת העלית הזו ייצרנו את אם-טי-קיי-אל בכוונה להשיק את הלבוש הסקסי ביותר והיפה ביותר שהעולם אי פעם ראה". הפתיחה היומרנית הזו מלווה בקלוז אפים על שפתיים נשיות מרוחות בשפתון, חזה עטור ברצועת נשק (וזהו, רק ברצועת נשק) ועכוז דשן בתוך מכנסונים זעירים וירוקים.

ליזמים האוונגרדיים חשוב מאוד לציין שלא מדובר בסתם דוגמניות אלא בלובשות מדים אמיתיות. ובינינו, מה היושבים בגולה יודעים על צה"ל? שהוא הצבא החזק בעולם? שהוא הפציץ את עזה? שהשירות בו הוא חובה? הגיע הזמן להראות להם פן אחר, נגיד, את ג'יין אייר נוסח ארץ הקודש, את טומב ריידר גרסת ציון, את זינה הנסיכה הלוחמת סטייל כנען. בואו נראה להם כוסיות במדים (נו, טוב, לא בדיוק במדים אבל אל תתקטננו, הן חיילות באמת!).

הנה ציטוט מופלא שאמור לתאר את נשות צה"ל: "נשים שמתפעלות כלי נשק, מובילות מבצעים ונלחמות בטרור. מכונות צבא מיומנות ביום, דוגמניות על בלילה". תענוג. מישהו שכח לומר להם שהרוב המוחץ של נשים בצבא הישראלי אחז נשק לשתיים וחצי דקות בטירונות, לא הוביל שום מבצע והטרור היחיד שהוא נלחם בו הוא הטרדות מיניות מידי קצינים בכירים עם אותות ומופתים על הכתף. בנוסף, שכחו לומר להם שסיירת מטכ"ל היא אחד המעוזים הגבריים ביותר בצה"ל. נשים מעולם לא שירתו ביחידה הזו וככל הנראה, גם לעולם לא ישרתו בה.

אבל היי! למה להתעקש על העובדות? הרי משולבין ושנפלד בסך הכל רוצים למכור לקהל בנכר את הפנטזיה הקלאסית על נשים בצבא. אז מה אם רק 3% מהחיילות בצבא מועסקות בתפקידי לחימה ושרק 3% מתוך ה-3% האלה אשכרה נראות כמו החיילות בסרטון? אז מה אם שירותה הצבאי של חיילת ממוצעת מורכב מאכילת טוסטים שוקולד על תנור ספירלה, נשנוש רוגעלך מהשקם, מסדרים מופרכים ומיותרים בשעות שאפילו אלוהים ישן בהן והצטנפות בתוך מעיל דובון שמגדיר מחדש את המונח "א-סקסי"?

האמת היא שאין שום דבר סקסי בשירות צבאי. אתם יודעים למה? כי להיות חלק מארגון לוחם בגיל 18 וחצי זה פשוט לא סקסי. זה אולי צורך קיומי (ואולי לא, אבל הדיון לא נסוב על הנושא הזה כעת) אבל זה רחוק מלהיות סקסי. אבל יחד עם זאת, אני לא יכולה להאשים את השניים שהפכו לחימה ואלימות למשהו סקסי. באופן לא מפתיע, היזמים הצעירים לא המציאו דבר. באתרי פורנו יש קטגוריות ספציפיות מאוד לסקס במדים.

ותהייה אחת אחרונה, לפני סיום – לא ברור לי למה שמישהי תחפוץ מרצונה החופשי באופנה צבאית אבל אם מישהי ממש מתעקשת- אני בטוחה שנשאר לי איזה סט מדים בבוידעם. רק תגידי.

אור סופרחיילותסקסיזםצה"ל