מחמוד מנסור: המעצר שמשמח את הטוקבקיסטים

לפני כחודשיים נישא מחמוד מנסור, ערבי תושב יפו למורל מלכה, צעירה יהודייה שהתאסלמה בחתונה שהסעירה את מדינת ישראל. שלשום נעצר החתן הטרי בחשד לסחר בסמים. בית המשפט השלום האריך את מעצרו בשלושה ימים. לטענת המשטרה, מנסור החזיק סם מסוג קוקאין במשקל של כ-30 גרם, כמות הנחשבת למסחרית.

לכאורה, אין שום סיבה לפרסום הידיעה הזו. עוד בחור שנעצר על החזקת סמים במרכז הארץ. יש כאלה בשפע ואין מספיק מקום בעיתון בשביל כולם. אבל בשביל מחמוד יש מקום, בשביל הערבי שגנב לנו את הילדה היהודייה יש לנו מלא מקום, ויש לנו גם שמחה.

ואלוהים יודע שאין כמו שמחה לאיד.

פעילי להב"ה שארגנו את הפגנת הגזענות מחוץ לאולמי "שמש אדומה" בראשון לציון לפני כחודשיים מחייכים עכשיו חיוך מדושן עונג. כמו אחרון הפולנים הם מחככים ידיים בהנאה וממלמלים את ה"אמרתי לך" האלמותי.

בנצי גופשטיין, מנכ"ל להב"ה, מיהר להגיב ל"פרשה" במילים הבאות: "כפי שהערכנו, בלון הדו-קיום המזויף של מחמוד ומורל התפוצץ כצפוי. הזהרנו כי אין עתיד לנישואים כאלו. אנו בארגון להב"ה קוראים למורל לשוב לעם היהודי ואנחנו נסייע לה. אני תקוה שבנות אחרות ילמדו לקח ויבינו שבנות ישראל הן רק לעם ישראל".

נשמה, בנצי גופשטיין, באמת. למרות שמורל לא ביקשה ממנו (או שאלה לדעתו או התעניינה בערימת השטויות המסוכנות שהוא מוציא מהפה חדשות לבקרים), הוא מציע לה "לשוב לעם היהודי". כי בעם היהודי, מורל חביבתי, אף אחד לא נעצר על סמים אף פעם. בכלל, באופן כללי, אנשים ונשים שבעורקיהם זורם דם יהודי לא גונבים, לא רוצחים, לא אונסים, לא מועלים בכספים, לא מרמים איש את רעהו, לא בזים לאחר, לא מתנהגים באלימות ובוודאי ובוודאי שלא מסניפים קוק. את זה עושים רק הגויים.

והנה, ממהרים הטוקבקיסטים האינטליגנטיים לקבור את חיי הנישואין של מורל ומחמוד: "סוף ידוע מראש" אומר אחד מהם. "נהוג לומר במקורותינו שסוף האמת לנצח, רק שבמקרה הנ"ל השקר ב"ה התנפץ מהר הרבה יותר ממה שאפילו אנחנו הערכנו וחשבנו" מוסיף האחר.

בואו נתחיל בשיעור בהבנת הנקרא: מחמוד מנסור נעצר בחשד לסחר בסמים. עד כאן הידיעה. ועכשיו חידה: מה ממש לא כתוב בידיעה? נכון! לא כתוב שמחמוד ומורל שמו קץ לנישואיהם. הלאה. נניח שעד כה למורל לא היה שמץ של מושג שבן זוגה לחיים מתעסק עם סמים ושהיא גילתה את הבשורה המרה לפני יומיים ועכשיו, המומה ודואבת, היא מחליטה לסגור את הבאסטה. מה הקשר בין הגילוי המרעיש להיותו של בעלה ערבי? לסוחר הסמים האחרון שפגשתי קוראים דוד. לא בדקתי את זה לעומק אבל יש לי תחושת בטן שהוא יהודי למהדרין. באותה מידה, הצעירה מיפו יכלה לבחור להינשא לו או לשמוליק או ליוסי או לבני ולגלות קצת מאוחר מדי שהם עושים כסף מאבקות לבנות.

בכלל, מישהו שכח למסור לגאונים מארגון להב"ה את הנתונים הסטטיסטיים על נישואין וגירושין בישראל. אז הנה, במיוחד בשבילכם: 1 מכל 3 זוגות מתגרש. אם תנטשו רק לשנייה אחת את המנטרות הנבובות שאתם חוזרים עליהם שוב ושוב תגלו שזה כולל גם בני ובנות מלך שאחרי חודשיים או שנה או 5 שנים או עשרים שנה אחרי החליטו שלא מתאים להם ופירקו את החבילה.

קומץ "יפי הנפש" שהפגינו בעד החתונה מחוץ לאולם לא הפגינו כי האמינו בטיב הקשר בין מורל למחמוד. איך אני יודעת? כי אני הייתי ביניהם. איני יודעת דבר על מערכת היחסים של השניים או על האהבה ביניהם או על הסיכויים שיצליחו והסיבה בגינה יצאתי להפגין כלל לא קשורה לכך. יצאתי להפגין כי במדינה נורמאלית אישה רשאית להינשא למי שמתחשק לה, בין אם הקשר שורד בעתיד ובין אם לאו. יצאתי להפגין כי במדינה נורמאלית, אישה רשאית להמיר את דתה מבלי לעבור שטיפות מוח או לקבל איומים על חייה, בין אם זה בא לנו טוב ובין אם לא. יצאתי להפגין כי במדינה נורמאלית, כזו שכנראה לעולם לא תקום פה, מערכת יחסים בין שני אנשים בוגרים היא נחלתם הבלעדית וחתונה היא טקס פרטי ואין מצב שאלפי בני אדם חמומי מוח ועמוסי שנאה מגיעים עם שלטים גזעניים עד לפתח האולם.

בשורה התחתונה, למרות שאתם נורא רוצים, מעצרו של מנסור לא מוכיח דבר. מחקו את החיוך מהפנים.

אור סופרהתבוללותחתונה