איך משחקים סנוקר בצורה מקצועית

 

רובינו משחקים להנאתינו אבל לא באמת יודעים אם אנחנו עושים את זה נכון. אם נמאס לכם ממשחק חובבני ובא לכם לשדרג קצת את טקטיקת המשחק שלכם, תדעו שמשחק מקצועי דורש אסטרטגיה, ראייה עתידית ולא מעט טכניקה. איך עושים את זה נכון? הכינו את המקל שלכם, והמשיכו לקרוא!

משחק מקצועי מתחיל משולחנות סנוקר מקצועיים

 

ראשית, כדי לשחק סנוקר כמו מקצוען, יש להשתמש בציוד של מקצוען. זה אומר שימוש בשולחנות סנוקר מקצועיים ואיכותיים, שיהיו יציבים ונוחים. שולחנות סנוקר מקצועיים מצופים בבד ארוג, בדרך כלל בצבע ירוק, וגודלם התקני הוא 3.7 מטרים אורך על 1.8 מטרים רוחב. בנוסף, עליכם להצטייד בציוד מקצועי גם כן, כמו כדורים ומקלות באורך של 147 סנטימטרים, וכן בגיר אותו משפשפים על ראש המקל כדי לוודא שלא יחליק.

כיוון, דיוק ומהירות

 

מעבר לשולחנות סנוקר מקצועיים, יש לדעת כיצד לסדר את הכדורים בצורה נכונה וכיצד להחזיק את המקל. יש להחזיק את המקל כך שהוא מקביל לשולחן כדי לצבור שליטה מלאה. חשוב להאיץ ככל שמתקרבים אל הכדור, כך שלאחר הפגיעה המקל כמעט ויתנגש בשולחן – אל תאטו עד שהמקל פגע בכדור!

בכל הנוגע לעמידה, יש לעמוד קרוב לשולחן אך לא קרוב מדי. וודאו שהרגל הדומיננטית ממוקמת כ-60 סנטימטרים מאחורי הרגל הלא-דומיננטית. סובבו את הגוף מעט מהשולחן, כדי לא להפריע למכה. שחקן מקצועי תמיד ישמור על ראש נמוך מעל השולחן. למעשה, טיפ נוסף הוא להישאר כפופים מעל השולחן גם אחרי שפגעתם בכדור; כך תוכלו לראות ולנתח באופן מדויק אילו כדורים זזו לאיזה כיוון, ומה עשוי להיות הצעד הבא שלכם.

ראייה לטווח הרחוק

 

הטקטיקה החשובה ביותר במשחק סנוקר מקצועי היא ראייה לטווח הרחוק. זה אומר שלפגוע בכמה כדורים זה נהדר, לקלוע כדור או שניים לכיס זה בהחלט יעניק לכם נקודות, אבל אם אתם רוצים לנצח עליכם לחשוב רחוק. עליכם לתכנן כבר מעכשיו את המיקום של המכה הבאה, לנסות להשפיע על מיקום הכדורים לאורך כל המשחק ולהיות תמיד עם היד על הדופק. רק עם תכנון לטווח הארוך תוכלו לקבל שליטה על המשחק.

באופן מעשי הכוונה היא כזו: אם יש לכם אופציה לפגוע בכמה כדורים, נסו לחשוב על התור הבא. באיזה כדור מכל האופציות עליי לפגוע, שיוביל אותי לפגיעה נוחה גם בתור הבא? צורת מחשבה טובה נוספת היא: באיזה כדור עליי לפגוע, כך שליריב שלי יהיה קשה יותר בתור הבא?