היכן ניתן להתקין את הסאונה הביתית?

כדי לעשות לכם קצת סדר בעניינים, הנה כל התשובות לשאלות הבוערות שיקדמו אתכם עוד צעד בדרך אל החלום:

היכן למקום סאונה ביתית, בחוץ או בפנים?

אז האמת שהתשובה היא לפי בחירתכם. סאונה ביתית יכולה להיות ממוקמת גם בחוץ וגם בפנים, והן שונות זו מזו בעיקר במבנה:

סאונה ביתית בגינה – כדי למקם סאונה בגינה, עליכם לבנות חלל מותאם. מבנה כזה מורכב מלוגים של עץ. המבנה צריך להיות אטום במיוחד, זאת כדי למנוע חדירה של גשמים אל תוך המבנה ועמידות בפני פגעי מזג האוויר (גם שמש חזקה עשויה לפגום במבנה). יש לציין כי באופן טבעי בניית מבנה כזה מאפס היא תהליך יקר יותר מאשר שימוש בחדר קיים בתוך הבית. בנוסף, כיוון והמבנה נמצא בחוץ וחשוף לתנאי מזג האוויר, סביר כי תזדקקו לבידוד כפול כדי לוודא שהמבנה נשאר חם לאורך כל שעות היום.

סאונות בתוך הבית – אם אין לכם גינה או שאתם מעדיפים למקם אותה בבית, זה גם אפשרי, ואף נפוץ יותר בבתים פרטיים. אפשר למקם אותה בכל חדר, כל עוד הוא רחב מספיק, מאוורר ואטום כראוי – גם כאן כדי למנוע חדירה אפשרית של שמש וגשם. אפשר להשתמש במרתף או למקמה אפילו בחדר השינה.

שיקולים נוספים בתכנון סאונה ביתית

מלבד המיקום, יש עוד כמה החלטות שעליכם לקבל לפני שאתם מחליטים על רכישה והתקנה של סאונה ביתית. אלו הם השיקולים העיקריים:
גודל – נסו לחשוב כיצד אתם מתכוונים להשתמש במרחץ. האם אתם מתכוונים להזמין אליכם חברים ומשפחה ולערוך "מסיבות", או להפך, אתם מעוניינים שזה יהיה מבנה פרטי המכיל רק מספר מצומצם של אנשים? חשוב לזכור כי מבנה גדול יותר משמעותו חימום שטח גדול יותר ולכן הסכום החודשי שתשלמו יהיה גבוה בהתאם.

חומרים – עץ סידר הוא הבחירה הפופולרית ביותר. עץ סידר מעניק ריח נעים, חסין לריקבון ולא סופג עודף חום. אך עץ סידר הוא לא הבחירה היחידה, ואפשר להשתמש גם בעצי אשוחית. יש לחשוב גם על חומר הריצוף; ניתן לבחור בבטון או אריחים. הדבר החשוב ביותר הוא לבחור בחומר עמיד, שכן רצפת עץ נוטה לצבור חיידקים.

מוכן מראש או מאפס – ישנן סאונות המגיעות בנויות מראש וכל שצריך הוא להתקינן בבית. סאונות אחרות נבנות באופן פרטני בתוך הבית, בהתאם לגודל, לחלל, לבקשות הספציפיות שלכם וכדומה. כמובן שהמחיר משתנה בהתאם, ותלוי בין היתר בגודל, בחומרים, בהולכת החשמל בבית וכדומה.